Skocz do zawartości
mc.augu

ROLGAZ bmw f650gs podgrzewane manetki

Recommended Posts

Poszukuję rollgazu (plastikowej rurki na którą jest nakładana gumowa manetka). Wersja z podgrzewanymi manetkami.

Niestety w mojej ułamały się ząbki, które współdziałają z okrągłym elementem poruszającym linką. Zamówiłem rollgaz na stronie bmwstore niestety przyszła wersja zwykła bez ogrzewania (na stronie internetowej nawet mają błędnie opisany ten element jako ogrzewane manetki).

W rozsądnej cenie mogę nawet kupić całą prawą manetkę (wersja GS sprzed faceliftingu, rocznik 2002). Poniżej dołączam zdjęcie (z dodatkowym opisem, który wysyłałem do BMW wyjaśniając czym różni się mój rollgaz od tego bez ogrzewania).

30012013480.jpg

Edytowane przez mc.augu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wez lepiej zadzwon serwisu BMW - moze ktos tam bedzie potrafil rozsadnie podejsc do czytania fiszek ;) - na zwrot towaru masz 10 dni jesli kupujesz przez neta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie ten rollgaz kupiłem w salonie BMW. http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/32_1753-raczki-kierownicy/i51601/r2002/m03#part02 Pozycja nr dwa. Według opisu "Dla samochodów z Manetki podgrzewane" (pomińmy słowo "samochodów" zamiast "motocykli). Po kontakcie z obsługą serwisu, konsultacjach specjalistów okazało się że katalog faktycznie zawiera błąd. Według uprzejmej obsługi do mojej wersji należy zakupić cały element manetki taki jak pozycja nr 4 na poniższym schemacie http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/32_1342-zestaw-mont-uchwytu-ogrzewan/i51541#part04 Jednakże ja nie jestem nadal przekonany gdyż wspomniany element dotyczy wersji GS`a po faceliftingu. Tak więc nadal czekam na dalszy rozwój wypadków. Jutro ciąg dalszy poszukiwania rollgazu do wersji z 2002r.

Może jakieś sugestie z Waszej strony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jakby pierwsza z opcji. No to taki właśnie można kupić w serwisie BMW za "jedyne" 290zł. Zastanawia mnie jednak jedna kwestia - jak podłączyć ogrzewanie w takiej kompletnej manetce. Według mnie najpierw należałoby nałożyć plastikowy rollgaz, poprzez dziurkę w nim i kierownicy motocykla wydobyć przewody i zlutować je ze spiralą manetki a dopiero na to nałożyć gumę manetki. Czy może mylę się i ktoś mógłby mnie oświecić :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i niestety mimo usilnych prób nie udało nam się dojść do porozumienia z obsługą www.bmwstore.pl. Nadal upierają się że powinienem zakupić kompletną prawą manetkę (pozycja nr 4 na schemacie http://www.bmwstore....n/i51541#part04). Moim zdaniem jest to niewłaściwa część ponieważ pochodzi ona z wersji po faceliftingu (co dodatkowo wyraźnie napisane jest w katalogu, że dotyczy modelu K14). Tak więc odsyłam dla nich zakupiony rollgaz bez ogrzewania i rezygnuję z zakupu kompletnej manetki (za ponad 280zł), gdyż mam przerzucie, że finał historii będzie dokładnie taki sam. W zamian za to za 100zł kupiłem w internecie używaną kompletną manetkę (z przełącznikami, linkami...). Wymontuję potrzebny mi element a reszta zostanie na czarną godzinę. Szkoda tylko, że to wszystko tak długo trwało :(

Edytowane przez mc.augu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no jasne - sezon w pełni, każda chwila droga :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×