Skocz do zawartości
Jadwig28

Import motocykla z US

Recommended Posts

Witam, planuję sprowadzić sobie motocykl ze stanów, jakiegoś crossa. niestety w temacie jestem zupełnie zielony i byłbym ogromnie dźwięczny jakby ktoś z forumowiczów mógłby mi coś doradzić.

Jaką firmą?

Jakie koszta transportu, cła, podatku, rejestracji i wszystkich dupereli?

Jak rejestracją w kraju?

Sprowadzać w częściach (rozkręconego) czy w całości?

Zyga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

googlales cos wogle w tym temacie czy tak na pale piszesz na forum zeby ci ludzie podali gotowe rozwiazanie na tacy ? Generalnie przy tego typu motocyklach nie oplaci ci sie. Koszty duze a zysk zaden

Wysylka motocykla (pelnego, jak do podrozy na innym kontynencie) to koszt okolo 1000 USD w kontenerze, do tego oplaty za obsluge frachtu, koszt cla o ile jest (nie sprawdalem) to nie duzy koszt w porownaniu z 23% VAT, potem koszty rejestracji to drobnostka

Czesci moto uzywane na pewna zakwalifikuja sie na inna stawke celna - tu muszisz poszukac jake sa stawki obecnie.

przy motocyklach za 10-20k USD to moze by sie oplacalo, ale crossa? watpie.

niech ci bedzie masz link sobie poczytaj opis od 1 firmy http://www.motocyklezusa.pl/koszty-importu.html

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozmawiałem niedawno na ten temat z firmą, która się tym zajmuje.

Przy cenie motocykla ok 8000zł (w USA) trzeba doliczyć ok 12.000 kosztów (wszystkie koszty łącznie z rejestracją).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziękuje za odpowiedzi,sprawdzałem sam w google ale bardzo się różnią wypowiedzi. Mój ojciec siedzi w stanach, a więc patrząc na opis tej firmy z linku moje koszty to:

Wysyłka 450$

opłaty portowe i cło. to wcale nie wychodzi tak dużo. tym bardziej że prawdopodobnie pojadę tam osobiście i sprowadzę sobie też auto, więc jeden kontener ( wiadomo droższy) sobie opłacę.. i wiadomo, można pokombinować z wartością pojazdu, przez co opłaty będą niższe, a tak czy siak, crossów się nie rejestruje;)

a co do Dave.. wydaje mi się że 12 tyś to ciut ciut za dużo...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wynajecie calego kontenera to koszt jakies 2000 USD a nie 450 - 450 to pewnie biora od lba jak wepcna motocykle porozbierane do kontenera.

Jezeli moto wysylasz w calosci to trzeba je zapakowac w skrzynie - to tez kilka stowek

lepiej policz sobie z gorka - tak jak mowilem. jest firma w niemczech ktora wysyla regularnie motocykle dla podroznujacych do USA i u nich koszt to jakies 900 EUR w jedna strone. Przegladalem kiedys temat pod wzgledem wysylki moto z Europy do USA by zrobic trase po stanach.

Koszty sa pokazne niestety co nie znaczy ze nie da sie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sprowadziłem samochód i to z Berlina tyle się nasłuchałem o kombinowaniu z wartością pojazdu że ho ho a jak przyszedł celnik i podał swoją wartość to oczywiście skorzystałem z mądrych rad kolegów i o mało nie zapłaciłem 1.000 pln więcej :D ...dobrze, że przestałem się mądrzyć i przyjąłem wersje celnika :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to może jak sobie sprowadzę auto, to do bagażnika wrzucę moto x) wyjdzie jeden kontener, a dwie rzeczy:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zalezy jakie auto :) mozesz na pake wlozyc i ze 3 moto - zwroci sie o ile masz transport jako mienie przesiedlencze. Ale celnicy wtedy przegladaja wszystko bardzo dokladnie i trzeba miec rzeczy "uzywane"

Moim zdaniem dla krosowki - nie oplaca sie chyba ze cos przy okazji bedziesz kombinowal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysylalem koledze do Polski V-Roda :cry: dwa lata temu.

Koszt wysylki $350 za miejsce w kontenerze i zabezpieczenie na palecie transportowej, ktora rowniez dostarczylem, (wydarlem za darmo od dilera HD). Clo i inne Vat-y oplacone od podanej wartosci motocykla z umowy kupna, na ktore celnik sie madrzyl, ale przyjal. Motocykl udalo mi sie tutaj kupic okazyjnie wiec cena $11000 nie pasowala do ich taryfikatora, ale zostala uznana.

Przy zakupie dwuletniego Harleya sprawa sie oplacala bo cala impreza wyszla taniej o jakies 20 tys PLN w porownaniu o cen w Polsce, ale z malym Krossem to skorka moze nie byc warta wyprawki..

Edytowane przez looksgoodinblack

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej:) dziękuje za odpowiedzi, z tego wynika że warto odpuścić, tym bardziej że miałby to być motocykl jak najbardziej "po kosztach" prawdopodobnie jak narazie zdecyduje sie na xt600 na wdrożenie w teren i bezdroża tu, w Polsce.

Pozdrawiam i do zamknięcia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×