Skocz do zawartości
margo84F

potrzebuje porady- Honda NX 250 Dominator?/ DR-Z 350SM...czy calkiem cos innego??

Recommended Posts

Witam,

Nie bylo mnie tu ze sto lat..ale po przebojach z moja F-ką w zeszlym sezonie postanowilam wymioenic ja na mniejszy model.Nie bede sie zbednie rozpisywac- generalnie sobie na niej srednio radze..przez jej gabarty i ciezar,a nie chce przez to zrazic sie i nie jezdzic na niczym -bo to głupie wyjscie;/

Postanowilam ja sprzedac- wrzuce w odpowienim momencie ogloszenie w 'sprzedam' ..jak tylko zamontuje akumulator.,odpale ,posprawdzam,.odkurze i zrobie pare ladnych zdjec.( Dodawalam ja w zeszlym roku w zakladce 'pokaz swoja twarz'-dla zainterezowanych:). Ale odbiegam od tematu glownego.

Zastanawiam sie co kupic w zamian-baardzo podobaja mi sie male Dominatory-250- ale wystepuja sporadycznie;/

Albo niezawodna DR-ka?> Badz jeszcze inne supermoto-ktorym pojade na wycieczke po aswalcie i w niewielkie szutry rowniez wjade.P Nie chce hardcorowo szalec po blocie crossem..ale pojezdzic po .bezdrozach roznej masci jak najbardziej;) Za kazda sugestie i podpowiedz bede wdzieczna niezmiernie.,

Pozdrawiam,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sądzę, że i DRka i Dominator będzie dobrym wyjściem.

Nie skupiałabym się szczególnie na marce, bo możesz odrzucić motek w dobrym stanie, tylko dlatego, że nie jest Hondą ;)

Zobacz po ogłoszeniach co jest u Ciebie w pobliżu. Pooglądaj, poprzymierzaj się, zobacz stan techniczny - i weź to co Ci najbardziej pasuje i co jest w najlepszym stanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dr 350(BTW nie ma DRZ 350:) jest dr 350 i drz 400) będzie zdecydowanie więcej do wyboru niż dominatorów 250 także raczej nad dr bym się skupiał. BTW nie jestem pewny ale 350 chyba nigdy nie byla produkowana seryjnie w SM wiec kola musialabys sobie jakies kombinowac. Nie napisałaś jeszcze jaki budżet przewidujesz ale fajnym wyjściem jest np DRZ 400 SM z dodatkowymi kolami enduro lub na odwrot, zwykla drz 400S z kołami SM. Waga jest rewelacyjna bo 132 kg na sucho.

No i na typowych szosowych oponach na SM to raczej jednak średnio będzie wychodziła jazda nawet po zwykłych szutrach.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodawalam ja w zeszlym roku w zakladce 'pokaz swoja twarz'-dla zainterezowanych:).

moto%3Dja.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł Ty zawsze znajdziesz fajne fotki :-D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za rady:) poszukam czegos sensownego..tzn szukam caly czas..ale w rejonach pólnocy raczej niewiele mam wybor,zeby nie powiedziec wcale;/Wszystko ololice Krakowa..dalekie poludnie;) Jak znajde cos nad czym sie bede powaznie zastanawiac to wkleje linka i bede liczyc na wasza opinie i rade..czy warto wogole sobie glowe zawracac..doswaidczenie w tych modelach jest watpliwe:)No ale wszystkiego mam nadzieje sie nauczyc z czasem..i w trakcie oswajania:)Jakby Wam wpadlo cos ciekawego w oko to tez mi podeslijcie..Za kazda pomoc jestem z gory wdzieczna.:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponizej 10 k nie kupisz sensownej drz, a sm tym bardziej, jesli z nia jest wszystko ok to za ta kase k7 to bardzo ciekawa propozycja, ale bez ogledzin na zywo to zawsze mozna sobie gdybac:)

Edytowane przez Songo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już napisano o DR 350 łatwiej niż o Dominatora 250 a co za tym idzie łatwiej też o części.Motek fajny przy czym ruszenie w dalszą trasę takie trochę męczące (co nie oznacza,że się nie da)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na FAT jest fajny temat, może się przydać: http://africatwin.co...ead.php?t=17129

Ja kończę serwis żonowego KLE 500 i również wystawiam go na sprzedaż z całym szpejem, kuframi, zapasowymi kołami itd, z myślą kupna DR350 lub NX250. Na asfalcie drobna kobieta poradzi sobie nawet z goldwingiem, ale na szutrach czasami może zabraknać sił przy podparciu, czy późniejszym podnoszeniu. Zarówno DR350 jak i NX250 nadają się na dalekie podróże, co kilka kobitek udowodniło ;) Oczywiście na asfalcie będzie lipa, szczególnie powyżej 80km/h, np. przy wyprzedzaniu ciężarówek. DR-Z 400, to bardzo wysoka koza. Ja się muszę zsunąć z siodła (172cm), bo inaczej dotykam tyko palcami jednej stopy.

Edytowane przez ArturS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zarówno DR350 jak i NX250 nadają się na dalekie podróże, co kilka kobitek udowodniło ;) Oczywiście na asfalcie będzie lipa, szczególnie powyżej 80km/h, np. przy wyprzedzaniu ciężarówek.

A nie rzadko bywa i tak ze jest się wyprzedzanym przez ciężarówkę :D 80-90 km/h to maxymalna przelotowa prędkość dla małego Dominatorka. Przy sprzyjającym wietrze da się go wkręcić i na 110 km/ h ale to już katorga. To mały pojazd idealny do miasta i na krótkie wypady bocznymi drogami i bezdrożami za miasto. Kupiłem go jako pierwsze moto do nauki, żeby nie skakać od razu na głęboką wodę. Jak tylko finanse mi na to pozwolą to zmienię na coś większego. Miał być GS, ale nie wiem czy zauroczony małym NX-em, nie przesiądę się na większego brata - Dominatora NX 650.

Znalezienie ładnego egzemplarza NX 250 wymaga czasu. Na allegro pojawiają się albo trupy wydumki tyrane w terenie, albo znów cena jest z kosmosu. Sam szukałem chyba z 4 miesiące, aż znalazłem takiego który jeździł po przysłowiowe bułki do sklepu (właściciel miał jeszcze GS 650).

Jest też model NX 500, ale to już w ogóle rzadkość. Na allegro pojawia się dosłownie raz na rok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej do mnie przemawia NX250..ale malo jest na rynku..chyba ze u zachodnich sasiadow ale tam trzeba miec "znajomosci" bo przeciez w ciemno nie wezme:)Rzuccie okiem

http://szukaj.pl.mob...uro&tabNumber=1

Witaj ;) mam do sprzedania dwie hondy w tym nx250 z 1995r. Madeleine207@o2.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuc ogłoszenie na forum africa twin - tam lejdiski często szukają czegoś lekkiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×