Skocz do zawartości
waflo

Czy warto kupić nowszy, ale zaniedbany??

Recommended Posts

Witajcie

Wczoraj 2 km ode mnie znalazłem GS`a nad którym się zastanawiam.

Sprzęt jest trochę zaniedbany ale ciągle o nim myślę.

Z tego co udało mi się dowiedzieć telefonicznie od właściciela... rok 2005, przebieg 29tyś v 39tyś - nie pamięta. Cena 11tyś zł, może za 10500 by był Jest drugim właścicielem. Kupił go rocznego u niemców i do tego czasu zrobił nim ok. 10tyś praktycznie nic przy nim nie robiąc. Motocykl w zeszłym roku przejechał około 300km, przez zimę i nadal jest nieużywany. Akumulator trup zupełny - nie ma go jak odpalić. Właściciel zobowiązał się, że aku wymieni. Z tego co się dopatrzyłem: klocki z przodu i z tyłu do wymiany, łańcuch zardzewiały, kanapa popękana - podobno tak mają-to prawda :?: :?:, farba z silnika delikatnie odchodzi, wkręty szprych i wiele innych metalowych elementów pokryte jest rudą francą. Kurcze, czy to możliwe by tak pordzewiał w ciągu roku/pół :?:

Tyle moje laickie oko zauważyło o resztę proszę Was :)

aha - jeszcze dodam co kusi:

rok - dwie świece :lol:, cena , ABS, grzane manetki, handbary, kufer givi (nie widać go na zdjęciu) do kompletu jest także przyczepka samochodowa na moto.

4894bedc71191f8emed.jpg

c2a7c09482646b21med.jpg

40fab340f99ae0f4med.jpg

cfe908631ba73593med.jpg

443ff1d098d26b17med.jpg

fc18241d5dd05c13med.jpg

d11aa809f54e642amed.jpg

fc11abfdddd81279med.jpg

a1318bce2f3a0307med.jpg

97b89254c83e1007med.jpg

czy może lepiej kupić coś starszego i bardziej pewnego?

Powiedzcie mi też tak około ile kasy trzeba by wpakować na wstępie.

Rodacy pomocy i z góry wielkie dzięki :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aha i opony są od nowości te same :lol:. Gdyby były potrzebne jeszcze jakieś fotki to mówcie - zrobiłem ich całkiem sporo :)

nie chcę zaśmiecać forum

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na moje oko - DARUJ SOBIE TO CUDO!!! :x Tego kwiatu - pół światu, kup sobie starszy ale normalny, a nie zarżnięty, dobity, wyeksploatowany i zajechany - jak można oglądać motocykl przed kupnem bez jego możliwości odpalenia, przejechania i się na niego napalać? Rozumiem Ciebie, że chcesz jak najszybciej coś kupić, ale naprawdę daruj sobie - przecież tam jest praktycznie wszystko do wymiany - sam to zauważyłeś - to już powinno Ci sie światełko zapalić jak gość mówił, że zrobił chyba 10 tys i nic nie robił i podaje że stan to albo 29 albo 39 tys a może 99tyś? :shock: Poza tym on wygląda jakby przez cały swój żywot stał pod chmurką... :roll:

Co do tych Twoich za! (wyposażenia) - świetne było niegdyś filmowe kultowe powiedzenie: " uważaj aby te plusy nie przysłoniły Ci minusów..." :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

według mnie nie warto. moto jest w opłakanym stanie. wydasz 10k na zakup, a potem 5k (albo i więcej), by doprowadzić moto do satnu używalności. daruj sobie. za 12k można znaleźć gs-y na które wsiadasz i jedziesz bez większych problemów, a ten tutaj to jakiś złom. nawet kluczyki ma pordzewiałe - ktoś go w basienie hibernował przez kilka lat, czy co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy - to powiedzenie jest dobre :)

siiddartha - ponoć stał w stodole przez ostatnie pół roku włącznie z zimą, ale właśnie trochę chyba za bardzo rudy jest

kusi mnie między innymi to, że sprowadzony od niemców - do tego czasu miał książkę serwisową i wyjechał od nich po pełnym przeglądzie w BMW. Dodatkowo ma przyczepkę, która by mi się bałdzo przydała.

sprzęt jest blisko mnie i na koszt gościa aku bedzie wymienione.

a powiedzcie mi, czy faktycznie jest problem z pękającą kanapą - bo jakoś jak tak przeglądałem to nie widać tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak - jeden przypadek pękającej kanapy widziałem, a raczej przecierającej się - Vengos10 mam nadzieję, że się nie obrazisz że Ciebie przytoczę 8-) Do tego ja np. kupiłem rocznik 2001 za 13500zł, co prawda Dakar, ale i tak wg mnie cena była kosmiczna, ale teraz szczerze powiem że nie żałuje - bo tylko jeżdżę, a nie wkładam, poza tym jak oglądałem przed kupnem kilka, w podobnej do Twojej, cenie "nie dakarów" (co prawda roczniki były od 2000 - 2002) ale były to same złomy, jak napisał Siiddartha za 12 tyś możesz już wyhaczyć naprawde ładny model, jak chcesz kupić przyczepkę bo Ci się przyda - to kup za 1800 zł nową i motocykl za 12 tys, a nie przyczepkę wartą może 1500 zł, a motocykl może z 6 tyś zł :roll:

Takie jest moje zdanie - Ty i tak zrobisz jak uważasz, ale znam do tego jeszcze jedno dobre powiedzonko - jak ojciec do mnie powiedział, gdy go poinformowałem, że zostanie dziadkiem: "Nie uważałeś jak robisz, to teraz rób jak uważasz..." :) :lol: :D

Ty też zrób jak uważasz... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak potwierdzam, moja kanapa się przedarła ale ustaliliśmy na zlocie, że każdy ma zupełnie inny materiał obicia niż mój więc jest to made in China na 100% :). Co do moto poza kanapą, nie ma nalepek bocznych co zwiększa moją czujnosć jeżeli chodzi o historię wypadkową, o reszcie możliwych kosztów się nie wypowiem, Poczytaj posty o moim egzemplarzu (mój przynajmniej nie miał wypadku :lol:).

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

daruj sobie taki sprzet bo zeby tym czyms pojezdzic to minie jeszcze troche czasu i pieniedzy, wszedzie rdza na moje oko jest to egzemplarz po powodzi majowej, rury tak spalone jakby na nich jajka gosciu smazyl, naped do wymiany, klocki i tarcze z przodu i tylu dno i reszta ktora wyjdzie przy rozbiorce, jezeli sam bedziesz ztym dlubal i sie znasz to taniej ale do zimy i skonczysz z siwymi wlosami a w serwisie oskubia cie jak kurczaka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie miałem takie plan, że przez zimę sobie go doprowadzę. Na forum znalazłem sporo informacji i miałem zamiar trochę się samemu pobawić ale przeraża mnie właśnie ta rdza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem nie warto sobie zawracać głowy. Jeżeli ktoś nie dbał o wygląd to zachodzi spore prawdopodobieństwo że o stan techniczny też nie. Poza tom policz ile bedziesz musiał włożyć zebo doprowadzić maszynę do jakiegoś wyglądu.Jeżeli wylezą w międzyczasie jakieś usterki techniczne to koszt może być duży

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też jestem na nie! Tak jak koledzy wyżej pisali. Co właściciel nei pamięta przebiegu? 10k różnicy to sporo.. opłakany stan, tyle jeździł i łańcucha nie smarował, nie wymieniał filtrów i oleju... zdejmij plastiki i od śr spr na każdym date. Ja mam jeden z 2003 chociaż moto 2004 dodatkowo ten z 2003 od środka jest koloru niebieskiego :) a moo czarne. Co do tego że dwie świece to rocznik 2004 też ma 2 spark.. co do ABSu to aby on go miał a nie jak u Dakarowego :lol:, co do serwisu BMW to aby nie było to jak w serwisie BMW u Bawarki :D i pare innych śmiesznych porównań :) Spytaj kloda on ma żółtka :D a ja Ci podpowiem jeszcze zerknij czy wiatraczek mu działa HAHA :lol:

no a co do przyczepy to spytaj za ile samą przyczepe na moto by chciał sprzedać :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... a ja Ci podpowiem jeszcze zerknij czy wiatraczek mu działa HAHA :) ...

czytałem jakiś czas temu o tym, że ktoś tam wiatraczek chce kupić, ale zupełnie nie kumam o co chodzi :oops: :roll: :?:

chyba faktycznie sobie go odpuszczę - nikt z Was nie zostawił nawet cienia szansy temu moto :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ja tylko dodam sprawdz jak załozy aku czy nie robi takiego metalicznego"klik" jak tak robi to s..dalaj do domu te 2 km na kolanach i sie nie ogladaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

metaliczne klik to bendikxxx :?:

Wiem, że Gompka przerabiał kiedyś ten temat - to chyba najdroższa impreza w tym moto.

Odpuszczam sobie tego złomka i nadal szukam czegoś w swojej okolicy.

:idea: bo albo mi się wydaje, albo wszystkie ciekawe sprzęciki są daaaleko ode mnie :)

w najgorszym wypadku spakuję się w pkp i wioo :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sluszna decyzja, ja bylem po swojego 650 km od domu i zyje :)

Jesli chcesz zobaczyc jak powinien wygladac motocykl BMW do sprzedazy - zobacz to... http://allegro.pl/show_item.php?item=1196806135 wiadomo wszystko mozna odrestaurowac, ale dlaczego mialbys Ty ponosic koszty tego odrestaurowywania - co praqwda nie ten model ale samo to - porownaj sobie roczniki. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

masz rację dakarowy, sam już nie wiem czemu się tak na niego napaliłem - przed chwilą jeszcze raz oglądałem jego fotki - toż to totalny złom, chyba mnie ta przyczepka zaćmiła :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

byłem dzisiaj oglądać tego bo akurat byłem służbowo w okolicy:http://allegro.pl/item1182832889_bmw_650_gs_okazja.html - hehe też nic ciekawego - opony (obie), klocki (przód i tył), akumulator, klamka sprzęgła do wymiany, miał lekki ślizg w tym sezonie. Szkoda tylko, że gościu ukrył sporo informacji przy rozmowie telefonicznej.

Korzystając z okazji, czy ktoś przypadkiem zna/ widział na żywo http://otomoto.pl/bmw-gs-f650-gs-dakar-M2080098.html

Niby oferta jest już chwilkę...

Co o nim sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeżeli ktoś nie dbał o wygląd to zachodzi spore prawdopodobieństwo że o stan techniczny też nie.

dokładnie tylko tyle mi się nasunęło... bo jeśli silnik jest w idealnym stanie - a nie jest bo 29/39kkm to sporo, a i pół roku z krowami nie tylko na zewnętrzne śrubki pewnie wpłynęło - jeśli nie ma poważniejszych awarii to do cacy wyglądu zrobiłbyś go i pewnie za 500-1000zł... ale trudno na oględzinach sprawdzić czy silnik nie był orany... :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten Dakar z Helu nie wygląda źle. Jedno co mnie zastanawia to prawa strona silnika przy prawym brzegu, tak jakby rdza, spaw albo tak na zdjęciu wyszło :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ten Dakar z Helu nie wygląda źle. Jedno co mnie zastanawia to prawa strona silnika przy prawym brzegu, tak jakby rdza, spaw albo tak na zdjęciu wyszło :)

pozdrawiam

Vengosh10 to pewnie wina helu!!! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ten Dakar z Helu nie wygląda źle. Jedno co mnie zastanawia to prawa strona silnika przy prawym brzegu, tak jakby rdza, spaw albo tak na zdjęciu wyszło

z tej strony mamy odmę w akulumatorze, jak spadnie to kwas kapię właśnie na te okolice co skutkuje złażeniem lakieru :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nieśmiało zadam pytanie :lol:

a co sądzicie o moto gompki ??

...wiem, że w 100 % pewne. Kurcze, tylko.... ten przebieg :lol:

Jak ktoś się boi pisać na forum to niech pisze na PW :)

a swoją drogą... niecałą dobę miał nowy sprzęt... co za niefart

No i ta noga - z tego co mówił to paskudna sprawa :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Waflo... looknij to http://allegro.pl/show_item.php?item=1203666097 jest w twojej okolicy, a jedyne na pierwszy rzut oka czego mu brakuje - to ozdobnych 2 -óch plastików na bak :) reszta (ze zdjęć) wygląda przyzwoicie, pozostaje posłuchać silnika i ogólnie się nim przejechać. :roll: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hejka Dakarowy

no właśnie wylukałem go wczoraj koło północy i przed chwilą zadałem pytanie w moim wątku kupię/ kupię GS`a :)

co o nim sądzisz ??

Kurcze - gość jest jakieś 1,5 km ode mnie - mając go przed oczami to ja na butach w 7 minut domaszeruję.

Trochę goły, ale wygląda na ideał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aż tak to sie nie napalaj, bo pośpiech to zły doradca, ale jak napisałem prędzej - warto go zobaczyć, przejechać się itd. bo ze zdjęć (zaznaczam - ze zdjęć!) wygląda o niebo lepiej jak ten którego chciałeś prędzej tak desperacko zakupić. :mrgreen: Dodam jeszcze, że albo gość nie kłamie, albo bajer sprzedawcy ma opanowany :lol: , jak masz mozliwość podjedź tam z kimś kto sie na motocyklach zna. :lol: Na moje oko wygląda naprawdę zdrowo. :roll:

A dlaczego uważasz że goły? :? Przecież ma pełne wyposażenie oprócz kufrów :) ale to samo wyposażenie jak poprzedni - no chyba że mówisz o tej nieszczęsnej przyczepce motocyklowej w zestawie... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×