Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was ;)

Planuje kupic w/w zygmunta, dlatego chcialbym sie od Was dowiedziec, czy majac 180cm wzrostu nie bedę za "duży" na ten motor? ;P Moze ktorys z kolegow podzieli sie swoją opinią...;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co raz więcej chętnych na Zygmunta :)

Ja mam 184 wzrostu i jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 176 - miałem i sprzedałem bo był za duży ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enlil a co jesli chodzi o dluzsza trase? Wiadomo po miescie z porusZaniem sie nie bedzie problemu, ale jak z wygoda w dluzszej trasie? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja właśnie zrobiłam 3000 km na mojej Fce w 5 dni. Bezproblemowo. Tak naprawdę bardziej się liczy jak długie masz nogi a nie ile dokładnie masz wzrostu ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nie robiłem więcej niż 300 km, ale raczej nie ma żadnego problemu na dłuższe trasy. Wiadomo, że nogi są zgięte w kolanie i nie są proste, ale nie jest to żaden problem i nie pprzeszkada na dłuższą metę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczególnie jak masz gmole, o które sobie możesz oprzeć wyprostowane nogi :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 189. Ze względu na proporcję nóg do odwłoka, w podstawówce miałem ksywkę patyczak. I jest mega wygodnie. Tylko owca-kierowca musi być względnie elastyczny, bo długonodzy mają mocno rozstawione odnóża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzeczywiście ładnka F-ka, ale nie ten przedzial cenowy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jaki masz przedział cenowy? Taniej niż za 7 tys nie licz, że kupisz w dobrym stanie. A nawet jak kupisz za 7, to i tak musisz powymieniać to i owo.

To Fka wsiadać i jechać nawet w dłuższe trasy.

Wiadomo, że każdy kto kupuje szuka jak najtaniej coś fajnego. Ale takie rzeczy były tylko w Erze, ale Ery już nie ma ;) Trzeba patrzeć szerzej i z perspektywą. Jak będziesz chciał pojeździć kilka lat, to warto dołożyć te 1-2 tys. Bo jak kupisz paścia, to i tak wydasz jeszcze tyle, a może i więcej na remont. Tylko stracisz czas na naprawy zamiast jeżdżenia.

Pamiętaj, że kupowanie u handlarza jest jak gra w totka. Nie masz pojęcia co znajdziesz w środku. Zawsze trzeba zakładać gorszy scenariusz. Kupując pewniaka wiesz co kiedy i jak było wymieniane. Akurat o tym motku wiesz wszystko - motek od dłuższego czasu jest na forum i miał najlepszy serwis z możliwych.

Cena nie jest niska, ale pewnie da się ponegocjować.

Było kilka fajnych Fek na forum 7,5-8 tys, ale poszły jak ciepłe bułeczki. Z tego co wiem, to niedługo może jeszcze coś się pojawi na forum. Obserwuj.

Nie namawiam cie oczywiście, ale dzielę się swoim własnym doświadczeniem. Sam taki byłem ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też taka byłam i dlatego zdecydowałam się na zakup motocykla dopiero od Jarka. Enlil dokładnie wie co mówi odnośnie serwisu, bo jego Fka też przeszła przez ręce, które leczą (motocykle) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się w 100%, miałem do wyboru dwie eFki, jedna z alledrogo za 5k i z forum za 7,5k oczywiście nie zastanawiałem się zbyt długo. Po 3 miesiącach tamta stoi nadal w serwisie a ja zrobiłem 4k km bez problemów :) (oczywiście wymieniam systematycznie co trzeba i jadę dalej :D)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn mam opcję kupna za 5,5, z tym ze od osoby prywatnej, nie od handlarza. Motor byl sprowadzony z Anglii od pierwszego wlasciciela, rok pojezdzil w Polsce i teraz facet sprzedaje. Dzisiaj moze uda mi sie go pojechac obejrzec i zdam relacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzyj dokładnie wszystkie metalowe elementy. Najprawdopodobniej będą zaśniedziałe, szukaj korozji- to jest główny mankament motocykli z Anglii- specyfika klimatu. No i sprawdź jaki ma reflektor- angielski czy kontynentalny. Jeśli angielski to szykuj się na wymianę. Przejście przeglądu to małe miki, ale ta angielska lampa naprawdę kiepsko świeci i źle doświetla pobocze w nocy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za rady, Kasiu. Co do lampy chyba wszystko jest okej bo niedawno motor przeszedl przeglad bez problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest niska cena. Za 5 tys były np. z przyspawaną zębatką.

Oprócz tego co napisała Kasia sprawdź również jak silnik pracuje czy nie ma dziwnych hałasów. Po rozgrzaniu (trzeba kawałek się przejechać) jaki jest poziom oleju? Czy nie jest go za dużo? Czy sprzęgło się nie ślizga? No i czy jedzie równo i nie ma krzywych lag?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki za rady, Kasiu. Co do lampy chyba wszystko jest okej bo niedawno motor przeszedl przeglad bez problemów.

Tak, mój też przechodził przeglądy przed zmianą lampy :D co nie znaczy, że powinien.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia są tak słabej jakości, że niewiele widać. Na pewno ma niską owiewkę- będzie Ci dmuchało prosto w twarz i nie ma handbarów- zimno w ręce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tych zdjęć, to nic nie widać. Coś mu zwisa przy błotniku przedniego koła.

Silnik, lagi - to mogą być spore wydatki więc patrz uważnie. Jak ma korozję, to też nie za fajnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej ! :)

Pomimo słabych zdjęć w ogłoszeniu, E-fka okazała się miłym zaskoczeniem. Co do mechanicznych aspektów nie mieliśmy z kuzynem żadnych zastrzeń. Tzn zdałem się tutaj na niego, bo to on on 10 lat pogina na motorze i ma za sobą kariere w motocrossie :) ale wracając do tematu, byłem zaskoczony, że motor z 96r. jest w stanie dać mi tyle frajdy. Krótko mówiąc, pojutrze będę posiadczem wymarzonego Zygmunta ;) Oczywiście czekają mnie drobne naprawy kosmetyczne, ale wcale się tym nie przejmuje, bo najważniejszy był dla mnie stan mechaniczny motoru :)

Dziękuję, wszystkim za pomoc.

Temat zamykam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wracając do tematu, byłem zaskoczony, że motor z 96r. jest w stanie dać mi tyle frajdy.

Pomysl ile frajdy maja ludzie jezdzacy zabytkami/weteranami :). Ciezko przelozyc lata motocykla na ilosc frajdy. To zalezy co kto lubi :). Najwazniejsze ze Tobie pasuje. Powodzenia :beer:

Temat zamykam :)

Z tym mozesz miec problem ale jak ladnie admina poprosisz to pewnie da sie zalatwic :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat zamykam :)

Z tym mozesz miec problem ale jak ladnie admina poprosisz to pewnie da sie zalatwic :)

powiedz, ze mu piwo postawisz, admin przekupny jest :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×