Skocz do zawartości
lissek5

CROSS do szaleństwa:)

Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu chodzi za mną cross do szaleństwa, otóż mam gdzie jeździć i gdzie poszaleć, pobrudzić się w błocie. Na pewno macie doświadczenia z crossami i chciałbym byście coś polecili bo zaczynam się rozglądać za czymś. Uwagę skupiam na YAMAHA. Ale wszystkie pomocne sugestie wykorzystam dodam że moto będzie używane wyłącznie do jazdy w błocie i ciężkim terenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WR lub YZ 250 albo komfort albo lepsze właściwości terenowe....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam to zacnie wybrałeś markę Yamaha super miałem 5 szt

WR426F 2001 wielka moc brak dekompresora problemy z odpalaniem a tym bardziej w terenie jak się sponiewierasz po za tym duża moc kuty tłok najlepsze wydanie tylko znalezienie takiej w dobrym stanie graniczy z cudem. Tym miałem zerwane więzadła w kolanach .

Po tym stwierdziłem że i tak kocham ten sport i nie zrezygnuje i kupiłem WR250F 2005 sprowadzona ze stanów niestety ona była zablokowana była w stanie idealnym ale brak mocy zdyskwalifikował ją w przedbiegach, ale miałem wielokrotnie okazję jeździć odblokowaną i to robi już wrażenie zaleta rozrusznik docenisz w terenie.

Rozhulałem się i stwierdziłem że polatam po torze i kupiłem KTM SXF250 2007r sprowadzony ze stanów po zawodniku tuningowane zawieszenie trzymał się gleby jak nie wiem co same plusy z wrażenia jazdy niestety koszty eksploatacji i serwisu KTM są straszne i nie przewidywalne osobiście nie polecam no chyba że masz duży budżet.

Następna była Yamaha YZ 250 2007 dwusuw kozak maszyna 56KM mało kto ogarnia zacna maszyna tylko wymaga respektu tania w eksploatacji paliwo żerna Polecam ale trzeba zacząć od czegoś słabszego.

YZ250F dwie sztuki najpierw 2006 potem 2008 ta druga poprawiona warta grzechu wybacza wiele błędów super dostępność częśći wiele dodatków tuningowych większość mechaników moto ogarnie trzeba pilnować zawieszenia bo naprawa jest droga jak nie będziesz używał jak zawodnik to posłuży długo. Uwaga na sprzęty po zawodniku i okolic gór bo będą zajechane.

Podsumowując moje doświadczenia sugerował bym na początek kupić Yamaha WR250F jest droższa w zakupie posiada homologację co ułatwi ci poruszanie się po drogach spokojnie ogarniesz i jest łatwiej ją odsprzedać a pamiętaj apetyt rośnie w miarę jedzenia no i z pewnością nie jeździł ją zawodnik.

Nie wiem czy moje sugestie Ci pomogą ale czeka Cię zacna przygoda .

PS Pamiętaj motocykl motocyklem ale podstawa to dobre ochraniacze buty i cała otoczka na tym nie oszczędzaj bo każda kontuzja to 2-3 miesiące z bani. W razie co dzwoń to co mogę to podpowiem tylko po 29.08 bo jestem na Chorwacji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mario282
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest odpowiedź:) :-) Na pewno rozważę twoje sugestie, nie kryje że chciałem coś takiego niedrogiego ale myślę że jeśli sprzęt będzie wart uwagi to warto trochę dołożyć. A wiadomo strój podstawa, wiec doposażenie szafy też będzie.

Rozglądam się i jeśli coś mnie zaciekawi na pewno zapytam o opinie. :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może, nie do szaleństwa, ale szukam czegoś do zabawy i wpadło mi w oko takie ogłoszenie.

Nie znam modelu, w zasadzie o husqvarnie wiem tyle co nic.

http://tablica.pl/oferta/husqvarna-wr-360-dwusuw-CID5-ID2YIuN.html#b6ec05e4c8

Na pierwszy rzut oka widzę... (w miejsce kropek wstaw negatywne lub pozytywne opinie na temat motocykla, bądź spostrzegawczy, kreatywny itd, a może uda mi się pomóc człowiekowi się ożenić) :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może, nie do szaleństwa, ale szukam czegoś do zabawy i wpadło mi w oko takie ogłoszenie.

Nie znam modelu, w zasadzie o husqvarnie wiem tyle co nic.

http://tablica.pl/oferta/husqvarna-wr-360-dwusuw-CID5-ID2YIuN.html#b6ec05e4c8

Na pierwszy rzut oka widzę... (w miejsce kropek wstaw negatywne lub pozytywne opinie na temat motocykla, bądź spostrzegawczy, kreatywny itd, a może uda mi się pomóc człowiekowi się ożenić) :)

wow, jezdzilem dwusuwem 125, karnałem sie 250-ką (diabeł) ale dwusuw 360! no nie wiem, nawet ciezko mi sobie to wyobrazić, jak odkrecić manetke to czy jeszcze bede na czy już pod? ;)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę pordzewiały napęd i tarcze, poza tym wygląda zadziornie :-D "raczej nie dla amatora" :-D można powiedzieć że sprzedawca rzetelny :-D

Sam jestem ciekawy jak to i co to.... ciekawe jak z interwałami serwisowymi i co jeszcze jest w nim do zrobienia na dzień dobry, bo nowe opony to nie wszystko ;-) ale....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ale jak nie jeździłeś wcześniej na żadnym lekkim, to to łamacz kości będzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ale jak nie jeździłeś wcześniej na żadnym lekkim, to to łamacz kości będzie...

i to jak chciałeś do zabawy, to chyba nie bardzo (chyba że mu koniki pouciekały;))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ale jak nie jeździłeś wcześniej na żadnym lekkim, to to łamacz kości będzie...

Nie bendem siem rozpisywał, że jestem miszczem, ale trochę czasu spędzam na polach. Mam detetke 125 i jak już gdzieś pisałem, jest to bardzo fajna zabawka, ale czasami brakuje mocy...

Taka huska też mi się wydaje, że będzie za mocna, ale powinienem ją ogarnąć... niemniej jednak zawsze jest jakieś ale...

Bez rejestracji ;-

to mnie akurat cieszy, bo na drogi mam gs-a

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BTW. Mieli szukać dziury w całym, a nie moralizować :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziury nie ma :D nawet takiej na lampę tylną :P

Jeśli już z polami zaznajomiony jesteś - to zmienia postać rzeczy - sam wiesz czego chcesz :) Pozostaje kwestia kosztów i częstotliwości serwisów jak dakarowy pisał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×