Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dobra.. zrobiłem pierwszy przejazd w tych butach.

Jeszcze bez podniesienia dźwigni.

Da się jechać, ale do komfortu jest daleko.

No i muszę się przyzwyczaić, że nie czuję oporu dźwigni jak w adidasach..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o to, że mam ją odkręcić i przesunąć do góry i dokręcić, tak? Żeby zwiększyć przestrzeń między stopką a dźwignią?

Co to znaczy że wałek jest nacięty?

Chodzi o to, ze nie wystarczy poluzowac srubki, zeby dzwignie sciagnac. Dopiero po calkowitym wykreceniu sruby dzwignia zejdzie. Mogles nie wiedziec a nie chailem zebys sie szarpal na sile. Troche zle sie wyrazilem z tym nacieciem. To jest tak ze walek zaraz za frezem jest podtoczony. W to podtoczenie idealnie wchodzi sruba. Zdejmiesz to bedziesz wiedzial o co mi chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, wykręcę śrubkę całkowicie przed ściągnięciem. Dzięki.

A jak nie pomoże to zawsze jest inne wyjście... (??)

8500166.JPG

Edytowane przez august

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o to, ze nie wystarczy poluzowac srubki, zeby dzwignie sciagnac. Dopiero po calkowitym wykreceniu sruby dzwignia zejdzie. Mogles nie wiedziec a nie chailem zebys sie szarpal na sile. Troche zle sie wyrazilem z tym nacieciem. To jest tak ze walek zaraz za frezem jest podtoczony. W to podtoczenie idealnie wchodzi sruba. Zdejmiesz to bedziesz wiedzial o co mi chodzi.

Już wszystko jasne. Faktycznie ciężko zrozumieć dopóki się nie zobaczy.

Musiałem odkręcić stopkę, bo nie było dostępu.

Podniosłem dźwignię o jeden ząbek. O dwa ząbki już haczyłoby o pokrywę, a wygiąć nawet nie próbowałem.

Przymierzyłem się, wydaje się być sporo lepiej. Zobaczymy jak buty trochę zmiękną.

..może się przyzwyczaję.

Edytowane przez august

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czasami jeszcze pomaga zdjęcie gum z podnóżków ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam :D

Masz w kartonie :) Beda pasowaly do tych akcesoryjnych. Zreszta oryginalne podnozki tez masz :).

Ps. Da dzwignie odkrecic i przykrecic bez ruszania podnozka :). Wystarczy odpowiedni klucz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb, co Ty piszesz, że ma w kartonie :?: gumy do podnóżków :?: Od kiedy kupując buty dostajesz gratis takie gumy :?: Ja w Sidi ADV nie miałem, więc chyba będę reklamował :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aaa, z gumy :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to Ryszard nie żyje :?: :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziele... Bajer.. nie wchodz na forum w stanie wskazujacym ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wracając do tematu. Jest już lepiej, ale martwi mnie ten brak wyczucia kiedy i czy dotykam dźwigni. Jeszcze dochodzi brak wyczucia tylnego hamulca... no masakra jakaś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przyzwyczaisz się ;-) ja miałem łatwiej, bo w normalnych warunkach tylnego hebla nie używam :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu jak naciskasz to hamujesz, jak nie to nie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To dlatego lubisz kłaść się w trawie :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedzmy, że się już przyzwyczaiłem. Najwięcej dało faktycznie podniesienie dźwigni, dzięki za wskazówkę :)

To pociągnę dalej temat butów, bo zaczęły się deszcze.. i buty trochę przepuszczają. Wiem, że to nie kalosze ale może są jakieś patenty żeby sobie jazdę osłodzić?

Nie to, że leci do butów, ale skarpetki miałem wilgotne po 30 minutach jazdy w deszczu i przez kałuże.

Worki na buty? Impregnat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat rzeka... Impregnat w Twoich butach nic Ci nie da bo woda dostaje sie szczelinami przy zamknieciach buta. Wszystkie buty crossowe z przeznaczeniem do jazdy off maja chronic przede wszystkim. Sa sztywne i przewiewne. Co za tym idzie chlona wode. Tylko modele z najwyzszej polki maja lepsza ochrone przed woda. Sa jeszcze buty dualowe takie jak np Sidi adventure. Przeznaczone do lekkiej jazdy off i podrozy z membrana Gore-tex. Te wody nie puszczaja. Wiem, bo 3 sezony przelatalem i zawsze sucho. Kapitalne kapcie. Ino cena... Poszperaj w szukajce jest sporo o butach w innych watkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może skarpety z gore tex?

Sa jakies skarpety hydro cus tam ale podobno nie do konca sie sprawdzaja a kosztuja tez sporo kasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli albo nie jeździć w deszczu, albo osłony na buty (~100zł), albo sidi adventure.

Myślę, że skarpety nic nie dadzą, najwyżej naciągną więcej wody i ograniczą chlupanie :)

Ogólnie dopóki nie wjadę w wodę to jest sucho.. ale weź tu nie wjedź jak taka piękna kałuża aż prosi żeby ją rozbryzgać.

O sidi adventure naczytałem się dużo, ale cena mnie oczywiście przeraziła. Trafiły się falco 3x taniej to wziąłem. Nie żałuję kompletnie, ale nie pomyślałem że mnie tak wciągnie i będę chciał jeździć jesienią.

O, tu są takie osłony:

http://allegro.pl/acerbis-oslona-na-buty-przeciwdeszczowa-xl-42-44-i3516121206.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×