Skocz do zawartości
JolKar

Mój pierwszy motocykl

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!

Właśnie na dniach kupujemy z mężem nasz pierwszy motocykl i będzie nim piękny BMW F650 GS :lol:

Mam nadzieję, że jako dziewczynie kompaktowego wzrostu, uda mi się ujarzmić bestię :lol:

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj JolKar!

Uwielbiamy jak dołączają do nas kolejne dziewczęta. Mamy tu nawet taki odział awangardowy na F800GS jak pewnie wiesz;)

Kupuj maszynkę, wklejaj fotki, opowiedz coś więcej!

mały GS to taka sympatyczna bestia :lol: na pewno do ujarzmienia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj JolKar!

w której części Polski będziesz śmigać swoim jednośladem?

...może małopolska ?? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być i Małopolska, jak już opanuję Mazowsze :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :-D powodzenia w ujarzmianiu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, dzięki :lol: A gdzie i kiedy jest? Tuż tuż koniec sezonu... brrr...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SIEMANDURO!!

Jak coś to ja chętnie stolyce odwiedze i poujarzmiamy razem nasze GSy :lol:

W Wawie będe ok 4 października na moto oczywiście

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam serdecznie z Torunia. DObry wybór, jaśli nie najlepszy z tym małym GS-em. A skoro małym, to dasz rade z...

Miłego jezdzenia i pytaj o co chcesz. Pozdro. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam JolKar :lol:, kolejna odważna dziewczynka ... :lol: na forum robi się coraz milej!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie za miłe przywitanie :lol: No dobrze, to mam pierwsze pytanie. Jestem jeszcze przed nabytkiem swojego pierwszego moto. Egzemplarz, którym jestem zainteresowana będzie lada dzień sprawdzany u mechanika, w dodatku polecanego Mirka z Nadarzyna. GSka oglądał znajomy motocyklista i zdziwiła go praca silnika. Z rur wydechowych wylatują regularne buchnięcia a nie płynny wydech. Czy to normalne? Czy czterocylindrówki BMW tak powinny robić? Poza tym ocenił 10letni motocykl pozytywnie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JolKar, nasze GSy to jednocylindrówki, za to czterozaworowe i czterosuwowe :lol:

Z wydechu powinno wydobywać się regularne i zdecydowane pierdnięcie - jednocylindrowce tak mają :lol:

Masz jakieś namiary na to moto? może mogę podjechać obejrzeć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam dla Ciebie straszliwą wiadomość, a może wspaniałą ... mały GS to jednocylindrówka... wybuchy w cylinderku 650siatki daje efekt buchnięć zresztą jak w każdej jednocylindrówce :lol: kolega motocyklista harlejowiec? w takim razie GSik widocznie lśni jak igła skoro ocena pozytywna :twisted: ;) sory za złośliwości :mrgreen: masz jeszcze czas się rozmyśleć, ale BMW czterocylindrówki to chyba tylko k100 rzędówka cegła , no albo k1300 cośtam cośtam :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak koledzy napisali F 650 niezależnie od tego jaki jest to singiel i jako taki ma taką właśnie charakterystykę pracy. Jeżeli te buchnięcia są regularne to znaczy że silnik pracuje równo i powinno być OK Oczywiście jeżeli istniele możliwość to powinien obejrzeć go mechanik bo mogą wyleźć inne wady które albo go zdyskwalifikują albo...mogą mieć wpływ na cenę :lol: Powodzenia w zakupach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam wszystkich za przejęzyczenie! Oczywiście, że jednocylindrówka a nie czterocylindrówka :lol:

Wczoraj bardzo późno to pisałam i widocznie w danym momencie myślałam o tych czterech suwach :lol:

Kolega raczej z tych szybszych motocykli ;) Zdziwiła go też idealna tarcza przednia w 10letnim moto, podczas gdy klocek hamulca powinien minimalne wyżłobienie już zrobić. Niestety manetkę gazu będę musiała naprawić, bo nie odskakuje do zera. Ale to chyba mechaniczny drobiazg?

Ale jeszcze wszystko mechanik przejrzy i mam nadzieję, że to będzie to! Tylko czemu tak zimno???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis jezdzilismy cały dzien i było ciepło ;)

Daj znac co to za moto i gdzie to moze ktos z forum podjedzie i oceni. Co 6 oczu to nie 4 :lol:

Jackx juz sie oferowal, wiec proponuje go wykorzystac, bo juz druga taka okazja moze sie nie trafic :lol:, a to fachman i znawca nie lada ! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie skontaktuje się z Jackxem, może znajdzie chwilkę dla mnie i mojego pierwszego moto, dzięki :lol:

A tak z rewelacyjnych wiadomości, to mąż obiecał mi podarować na urodziny tego GSka!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez mam niedlugo urodziny - gdyby Twoj maz mial jeszcze cos rownie cennego do podarowania, to ja sie wpisuje na liste, moze byc duzy GS :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jackx juz sie oferowal, wiec proponuje go wykorzystac, bo juz druga taka okazja moze sie nie trafic ;), a to fachman i znawca nie lada ! ;)

Ocz Ty pająku Ty podpuszczaczu. Za znawcę ani to drugie się nie uważam :lol: ale już pomagam :lol: JolKar zarzuciła temat pięknie na priv i okazało się, że moto stoi chyba u mojego sąsiada :) Mam nadzieję, że niebawem sprzęta wezmę z obięcia i wymaca co mu tam dolega albo i nie - miejmy nadzieję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×