Skocz do zawartości
zosta

Jaka torba na tył?

Recommended Posts

Planuję w marcu wypad w Patagonię. Ponad dwa tygodnie jazdy w nieprzewidywalnej pogodzie. Spodziewam się, że może nas zlać nie raz. Nas, bo jedziemy 2up.

I mam teraz zagwozdkę: w jaką torbę się zaopatrzyć? Po pierwsze cały sprzęt trzeba przewieźć samolotem, a po drugie: jakoś to co nie włoży się na siebie trzeba rozlokować na motocyklu.

Zaklepane mam F700 z kuframi bocznymi po 30 litrów i dodatkowo mogę pożyczyć worek 60l. 60 litrów to mało (zaraz potem wsiadam na jacht, więc i żeglarskiego sprzętu muszę zabrać trochę).

Przeglądam co w Internecie na temat toreb znaleźć można, ale trudno mi przekonać się do konkretnego rozwiązania.

Wydaje mi się, że na spakowanie sprzętu najlepsza będzie The North Face Duffel 140l (coś takiego: http://www.thenorthface.com/catalog/sc-gear/equipment-luggage_duffels/base-camp-duffel-xl.html?variationId=D5Y&variationName=FLASHLIGHT%20GREEN%20/%20TNF%20BLACK) Powinna zmieścić kaski, buty, ubrania, a po rozpakowaniu można zwinąć w mały kłębek.

Co do torby na bagażnik mam więcej wątpliwości. Powinna być oczywiście wodoszczelna, pojemna, ale też dobrze leżeć na bagażniki. Za długie będą zwisać po obu stronach.

Jaki byłby największy praktyczny rozmiar?

Patrzyłem na torby Ortlieb i OverBoard. Tych drugich nie można nosić na plecach, co jest minusem.

Ciekawie, choćby z nazwy, prezentują się torby Patagonia.

Jakie macie doświadczenia z torbami? Doradźcie.

Edytowane przez zosta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z torbami nie za duże ale mój brat używa do turystyki pieszej ciuchów Patagonii i sobie chwali więc torby też nie powinny być miernej jakosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej

Ja mam coś takiego, ale stosuję razem z kufrem centralnym. Jest plus bo nie tylko na moto. Wytrzymała na wszytko. Może służyć jako spory plecak, torba podróżna, jako bagaż podręczny do samolotu.

http://www.zalando.pl/the-north-face-base-camp-duffel-bag-torba-podrozna-zolty-th344a018-206.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam u siebie worek ortlieba. Przetestowany przez kilka lat w roznych warunkach rowniez offowych (bloto, woda, kilka gleb). Bardzo solidny. Z czystym sumieniem polecam jako pewny sprzet. Louisow juz kilka podarlem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na moto i rower mam rack pack ortlieba (torba dodatkowa na bagaznik do sakw rowerowych- na moto takze super) cena $$$ ale jakosc bezdyskusyjna. worki z serii X-Plorer ciagalem po jaskiniach i nie udalo sie ich zniszczyc mimo intensywnego uzytkowania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie Otrlieb często jest mi polecany. Czy coś takiego 85 albo 110l ktoś z was woził na bagażniku? Pamiętajcie, że mam pasażera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jazda na tak obładowanym moto i plus pasażer, to może być wątpliwa frajda. Obym się mylił.

No ale w sumie możecie we dwójkę niewiele ważyć, albo moto będzie miało mnóstwo "kucyków" :roll: , bo jednak Patagonia jest trochę górzysta.

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby nie było, że wszystko na temat...

Powinno być w nic śmiesznego, ale tutaj do torby wyjątkowo pasuje :)

Na zabawie pewien kawaler (były to wczesne lata pięćdziesiąte) poczęstował koleżanki cukiereczkami, kwitując swój podarunek słowami:

Jeden cukiereczek dla jednego cukiereczka, drugi cukiereczek dla drugiego cukiereczka...

Kolega owego kawalera chciał być lepszy, poleciał po cukierki i darując dziewczynom powiedział:

Jedna torba dla jednej torby, druga torba dla drugiej torby.... :)

Analizując powyższe, przy wyborze torby na tył kieruj się... żołądkiem?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Analizując powyższe, przy wyborze torby na tył kieruj się... żołądkiem?

Tak zrobię. ;)

Że obładowane moto może być kłopotliwe wiem, ale przecież coś trzeba zabrać ze sobą.

Edytowane przez zosta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×