Skocz do zawartości
Reich

F650 czy to ktoś z forum?

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić F650 i przeglądając ogłoszenia gdzie 3/4 to handlarze znalazłem jedno interesujące, otóż chodzi o to ogłoszenie:

http://allegro.pl/bmw-f650-ladny-motor-niska-cena-zobacz-i3963061799.html

Czy zna ktoś ten motocykl? Nie jest to przypadkiem ktoś z forum? Stan wygląda na przyzwoity, czy może jednak widzicie coś czego ja nie dojrzałem? (Oczywiście nie pytam o śmieszny przebieg). Po głowie chodzi mi jeszcze pasikonik, niemniej jednak ten podoba mi się bardziej :-)

Dzięki za wszelską pomoc i sugestie :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat kupna/sprzedaży F650 jest obecnie na "tapecie" :-D. Na forum są chyba obecnie ze 2 Fki na sprzedaż, chyba, że szukasz z konkretnego miasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie kojarzę aby to był forumowy. Mogę się mylić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja widziałem ten motor.

Układ napędowy do wymiany, amortyzator słabo trzyma motor już nisko siedzi, lagi się pocą już od jakiegoś czasu, opony terenowe i facet nie ukrywał, że jeździł nim w terenie, więc może być katowany. Miał drobną wywrotkę na lewy bok, ten srebrny plastik pod gmolami okalający cylinder malował malarz pokojowy. Silnik na moje ucho pracuje jeszcze całkiem nieźle, ale nie ma się co oszukiwać - 50000 wyjechane jak nic. Zaworów i łańcuszka nie słychać. Tyle widziałem sam, bo nie byłem z mechanikiem. Facet skłonny do sprzedania, bo kupił harleya jakiegoś, więc można coś utargować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry ale czemu sądzisz, że 50000 km to dużo? Te motocykle robią 2x więcej bez większych problemów.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zrozumiałem to inaczej, nie, że 50000 to dużo tylko, że patrząc na stan co najmniej tyle przejechał a nie 8900km jak w ogłoszeniu ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

50 000 jest dużo na jednym oleju ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może w ogłoszeniu Pan się pomylił i wpisał 8900 zamiast 89000 ;)

Jak @KrisWo widział moto i jest w nim do zrobienia to co opisuje, to trzeba przekalkulować co się opłaca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym przebiegiem chodziło mi, że co najmniej tyle motor przejechał. Nie twierdzę, że to dużo. Na desce rozdzielczej widnieje faktycznie 8900km. Może już przeleciało 100k km, albo był jakiś przeszczep. Tak czy owak motor wymaga inwestycji. Ja zrezygnowałem z zakupu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym przebiegiem chodziło mi, że co najmniej tyle motor przejechał. Nie twierdzę, że to dużo. Na desce rozdzielczej widnieje faktycznie 8900km. Może już przeleciało 100k km, albo był jakiś przeszczep. Tak czy owak motor wymaga inwestycji. Ja zrezygnowałem z zakupu.

Nie ulega wątpliwości, że jest to ważna informacja

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej przekręcił się o te 100 tyś.km :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie, który raz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie, który raz ;)

Aż tak wytrzymałe chyba nie są ;)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jak nie?? Robisz 100000 i masz nóweczkę bo się licznik na 0 ustawia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KrisWo dzięki za informację. Na zdjęciach wygląda na lepszy stan. Sumując wszystko już nie jest aż taką dobrą okazją, ale nie ma też co się łudzić że 17 letni motocykl będzie w niewiadomo jakim stanie. Co do napędu to sprzedawca pisał że "jest jeszcze ok" więc wali w bambo. ARG widziałem Tomka motocykl (bardzo mi się podoba, ale szukam czegoś tańszego) i "pasikonika" nad którym rozważam.

Edytowane przez Reich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ale nie ma też co się łudzić że 17 letni motocykl będzie w niewiadomo jakim stanie. ...

Zdziwiłbyś się. Jednak wtedy nie szuka się raczej po okazyjnej cenie.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naprawdę nie można od razu na każde moto patrzeć że katowane, widziałem wiele sprzętów wiekowych, wyglądających i pracujących lepiej niż dużo młodsze, najczęściej ładnie serwisowane były motocykle sprowadzane z Niemiec, no ale cóż klimat mają taki jak u nas, sezon nie trwa 12 m-cy w roku i to że "ordnung muss sein" a ceny? hm.... i na to nie ma reguły, rynek motocykli robi się u nas naprawdę bogaty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@nokian66 oczywiście, że jest wiele wspaniałych wiekowych egzemplarzy, niemniej jednak jeśli motocykl nie ma żadnej historii serwisowej, nie ma żadnych informacji o naprawach, remontach, a także stoi na terenowych oponach to śmiem twierdzić, że mógł dostać w dupsko i to nie raz od właściela. O "przebiegu" nie wspominając. Co do tego napędu, to łańcucha nie ma już z czego za bardzo naciągnąć, na zębatkach widać już zużycie. Jeszcze trochę by pojeździł, ale ja mam zasadę, że wymieniam jeśli mam wątpliwości, bo "trochę" to może być 5k km, a może 500km.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie to przemyślałem i nie skreślam jeszcze tej sztuki, bo w sumię problem jest tam z elementami które się po prostu zużywają, a że nie boję się samodzielnych napraw to poprosiłem jeszcze jednego znajomego o "osłuchanie" motocykla.

Pamiętajmy że te motocykle są też storzone do jazdy w terenie, więc nie szkodzi im to za bardzo. Podobnie jak ścigaczem śmiało można jarać lacza pamiętając o pilnowaniu temperatury itp. Najważniejsze to nie odkładać napraw tylko robić je na bieżąco a wszystko będzie chodzić jak należy. Ale teraz wracam do tematu, zna ktoś ten motocykl?

http://tablica.pl/of...html#144a442d1b

Również wygląda na zachowany w ładnym stanie, ale wiadomo zdjęcia to zdjęcia. A poza tym obcemu psu wierzę bardziej niż sprzedawcy (byłem sprzedawcą przez dwa lata). Jakieś spostrzeżenia?

Edytowane przez Reich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukasz czerwonego na siłę czy przypadek??:

Ad1 Nie tylko poprawki lakiernicze bo uszkodzona jest obudowa kierunkowskazu więc wymiana całego elementu albo rzeźba z włóknem szklanym. Brak wysokiej szyby. Gwarantuję Ci, że zapragniesz z czasem ją mieć. Wydaje mi się, że ma odłamany kawałek błotnika przedniego (przy ladze). Przebieg standardowy jak to u handlarza.

http://otomoto.pl/bm...s-M3914569.html

Ad2. Zdjęcia zrobione tak, że nic nie widać oprócz ohydnego kufra ale to sprawa poboczna. Stanu takich elementów jak tarcze czy łańcuch nie da rady ocenić. Przebieg jak na handlarza wzbudza zaufanie ale kto tam wie. Na zadupkach oryginalne nalepki

http://otomoto.pl/bm...i-M3816634.html

Ad3. Wypicowany jak psu jajca. Nie posiada nalepek na zadupku ani z lewej ani z prawej. Po śrubie tylnego koła można podejrzewać, że łańcuch się już wyciągną. Sprzedawca zapomniał wspomnieć o przebiegu ale ze zdjęć widać 42tyś. Czy oryginalne?? Nie wiem ale ktoś montując gmole, stelaże do kufrów, termometr oleju, deflektor raczej nie jeździ do kościoła.

http://otomoto.pl/bm...i-M3880878.html

Ad 4. Przebieg chyba najbardziej oryginalny ze wszystkich tutaj. Jednak sprzedający powinien popracować nad zdjęciami ;) Wydaje mi się, że gdzieś już widziałem podobną osłonę chłodnicy. Ale nie przypominam sobie aby ktoś tu z forum się ogłaszał, że motor sprzedaje.

http://allegro.pl/bm...3975742007.html

Takie moje luźne przemyślenia.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to tak dla potomnych:

Byłem dzisiaj w okolicach Poddębic (jeszcze w południe było ogłoszenie, a teraz znikneło :shock: ). Czerwona sztuka sprowadzona przez handlarza samochodów z Niemiec. Silnik odpalił ładnie, ale spod uszczelki się poci. Ponad to ma urwany prawy kierunkowskaz. Tarcze w ładnym stanie, niedawno wymieniane. Podobnie jak napęd. Tylna opona do jazdy, przednia już raczej do wymiany. Silnik hmm, ciężko mi powiedzieć bo nie mam porównania :? Ogólnie pracował ładnie, nic nie rzęziło, nie hałasowało. Jedyne co mnie zaskoczyło to że na niskich obrotach po dodaniu gazu słychać turkotanie/walenie (ale czy to dlatego że to duży singiel? Czy może coś złego się dzieje z dołem silnika?).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaa zapomniałem dopisać, że krućce są już popękane (ale nie widziałem żeby się pociły).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino dzięki za analizę tych ofert. Im więcej czytam to co jest na forum , tym mniej wiem .. :-( Tzn. coraz więcej mam wątpliwości czy kupując moto nie trafię na minę . Co do koloru , to jasne, że czerwony to nie mus :-) Ale tak jakoś przypadł mi do gustu, choć niektórzy powiedzą, że to kolor nie dla chłopa :-) Ale F-ka wygląda w nim tak jakoś "ogniście" i nie myślę tu o straży pożarnej :-) Tylko jak trafić dobry egzemplarz ??? O to jest pytanie .. No nic, trzeba próbować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko jak trafić dobry egzemplarz ??? O to jest pytanie .. No nic, trzeba próbować

Jeździć szukać,oglądać, oglądać, szukać, jeździć. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×