Skocz do zawartości
Logan

Jak to Polska Policja do siebie zniechęca

Recommended Posts

Jakiś czas temu znów czytałem ten artykuł:

http://www.motoautostrada.pl/artykul/wypowiedzi-fachowc%C3%B3w-na-zam%C3%B3wienie

Dziś znów mam wrażenie, że oto pojawia się "powtórka z rozrywki". Znów z powodu kilku jednostek ucierpi wizerunek całej grupy: Motocyklistów u ignorantów i Policji u motocyklistów. Próbują znów robić z nas debili, a sezon dopiero startuje.

Nie wrzucili jeszcze na YT, więc wklejam link do publicznego filmu FB:

Oto mój komentarz do spotu- pomijam w nim już takie absurdy, że nie jeździmy wzdłuż po przejściach dla pieszych, czy ścieżkach rowerowych. Jeżeli coś się zmieniło w przepisach, to proszę o wytłumaczenie mi tego:

Obejrzałem to "coś" i nie jestem w stanie dobrać słów adekwatnych do tego, co czuję. Jest to dziwna mieszanka rozgoryczenia, zażenowania i smutnej refleksji, że ktoś znów kieruje się stereotypami. Co gorsza, w tym filmie Polska Policja przekazuje także informacje niezgodne z PoRD, Konwencją Wiedeńską. W okolicach 3-ciej minuty mamy "nieprawidłowe" wyprzedzanie jadących samochodów. Wskaże mi ktoś podstawę prawną dzięki której taki manewr miałby być nieprawidłowy? Dzieje się tak

dopiero w momencie najechania linii ciągłej. Przy pasach ruchu oznaczonych dozwolone jest przecież wyprzedzanie zarówno z prawej, jak i lewej strony. Wróćmy jednak do pierwszych scen- w czasie tych 8 lat, od kiedy poruszam się po drogach także w roli kierującego, nie widziałem jeszcze żadnego motocyklisty, który doturlał się do czerwonego światła, by od razu przejechać. Tylko jedna okoliczność może zmusić do takiego manewru- sygnalizacja z pętlami indukcyjnymi- z powodu błędnego wykonania "nie widzą" one motocykli i rowerów, więc po kilku przestanych minutach, nawet drogówka zaleca przejazd na czerwonym, traktując przejazd, jak spod znaku STOP. Na zakończenie polecam coś, co dużo bardziej i przy okazji poprawnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu: Program oddziału TVP z Krakowa-Jedź Bezpiecznie - TVP Kraków.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polska Policja czuwa - komentarza Twojego już nie ma ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pier.... co za idiota ten film nakręcił?! i po co?

Po to, zeby sie wykazac. Przyszedl rozkaz z gory to zabrali sie za krecenie....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polska Policja czuwa - komentarza Twojego już nie ma ;]

Nie komentowałem pod filmem, tylko udostępniłem u siebie. Już od jakiegoś czasu nie komentuję źródeł, bo mi szkoda nerwów na polemiki.
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan jesteś rozgoryczony, bo nie masz moto... Kup, pojeździj i samo przejdzie :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzygać już się chce tymi wiosennymi akcjami dot. motocykli. Hasła o "warzywach" i tępe spoty wychodzą mi bokiem.

Prawda jest taka, że "statystycznie" motocykliści powodują mniej wypadków niż kierowcy puszek. Najczęstszym problemem kierowców puszek to NIE PATRZENIE W LUSTERKA, chociaż mają taki zasrany obowiązek przed zmianą pasa ruchu.

Najlepiej przez media i policję zrobić z motocyklistów "czarne owce" i to tylko przez to, że czasami jakiś dupek przeleci na jednym kole przez miasto, aby się popisać....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm. Wczoraj gdy czekałem na zielone przez skrzyżowanie przewalił pełną łychą na czerwonym jakiś magik, na ścieżkach rowerowych też widziałem jazde 200.

Czyli takie coś się dzieje.

Spot jak spot, nie ma co się denerwować. Pomijam to ze riderzy mają fatalną technikę jazdy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja z tego filmu wywnioskowałam, że tylko jazda parami jest poprawna.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hmmm. Wczoraj gdy czekałem na zielone przez skrzyżowanie przewalił pełną łychą na czerwonym jakiś magik, na ścieżkach rowerowych też widziałem jazde 200.

Czyli takie coś się dzieje.

Spot jak spot, nie ma co się denerwować. Pomijam to ze riderzy mają fatalną technikę jazdy.

Na rowerowych to raczej skutery się rozbijają.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan jesteś rozgoryczony, bo nie masz moto... Kup, pojeździj i samo przejdzie :)

Moto jest robione. Przez te ostatnie 2 lata miałem erzac w postaci wypożyczanych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie, wideo raczej do pośmiania dla motocyklistów. :-P Ale niewtajemniczonym po raz kolejny taka akcja namiesza w głowie, co psuje wizerunek wszystkich motocyklistów... :-(

Edytowane przez sebeszczyn_18

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Faktycznie, wideo raczej do pośmiania dla motocyklistów. :-P Ale niewtajemniczonym po raz kolejny taka akcja namiesza w głowie, co psuje wizerunek wszystkich motocyklistów... :-(

Olać.

Beton i tak wie swoje.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×