Skocz do zawartości

Recommended Posts

W dziale sprzedam> jest oferta sprzedazy mojego motocykla (zmiana na autko)

http://f650gs.pl/topic/6682-s-bmw-f650gs-2004r/

Wiem że szanse że ktoś chce sprzedać tutaj Forka są znikome.. a nuż.. (widelec;)

Najchętniej kupię Subaru Forester I generacji 2.0 manual z klima :) ale jestem otwarty tez na inne propozycje - ktos moze cos gdzies slyszal? albo wie gdzie jest ogloszenie od kogos pewnego (zaufalbym rekomendacji kogos z forum :) Lewa w górę (mam wrażenie ze w aucie tez bede ja podnosic z przyzwyczajenia;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem kto ma takiego jednego na mazurach, ale czy sprzeda? ;-)

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj :) z tą częścią "sprzeda" zazwyczaj jest problem >> bo jak ktoś ma "dobrą sztukę" i jest miłośnikiem marki to ciężko mu się rozstać..

Większość sprzedających z ogloszen ktore oglądałem raczej ma wizję nadchodzącego remontu generalnego albo podzwonowe/bezwypadkowe autka od I wlasciciela emeryta (rocznik39) ;)

Chociaż szczerze -nie mialbym nic przeciwko autku ktore bylo stukniete (ale niegroznie) i zostalo porządnie zrobione.. o ile cała reszta byłaby Ok. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zadzwon tu 665185905 gosć sprowadza glównie ta marke, ma chyba cos do sprzedania, jest z łodzkiego blisko mnie, jak cos to podjade i zerkne z mechanikiem. Powodzonka;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nokian66 >> dzięki :))

już się kontaktowałem > na razie mają fajne Subaru ale $ 25000PLN

A ja teraz na rodzicielskim - w miedzyczasie firma mi upadlosci oglasza (Domex) wiec ciut za wysoko ;) dalem znac ile mam - zobaczymy czy cos wyszukaja za te groszaki :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powodzenia:) super wybór ! Miałem gwiazdy , dwulitrowka bez turbiny szału nie czyni, ale daje radę. Jedyny minus dla mnie, to niestety uciążliwy na dłuższych przelotach- hałas . Powyżej 120 ciężko rozmawiać normalnym głosem. Po kilku godz jazdy mozna mieć dość . Do kręcenia wokoło komina- rewelacja :) znajdziesz swojego...:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podstawowe wymagania to bezpieczne autko którym da sie przez krawezniki czasem przejechac, z dobrym napędem który da rade na naszych super "odsniezonych" asfaltach (kiedyś miałem BMW i teraz też miało być "smigiełko" ale gdyby moja kobieta z corka chcialaby gdzies pojechac zima to bym paznokcie wszystkie zjadl;) w miare bezawaryjne no i spalanie zeby nie zjadlo portfela (i tak bede instalowac gaz) Z turbo zrezygnowalem po tym jak sie naczytalem co mozna trafic. Wolny ssak 2.0 w manualu to powinno byc to. Jutro może pojadę zerknac na te dwa autka

http://allegro.pl/su...4186678741.html

oraz

http://olx.pl/oferta...D5-ID5ywaH.html

Wilczek >> jest coś na co zwrócić szczególną uwage?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. Silniczek korkowy lubi się zbuntować( groszowa sprawa). Sprawdź uszczelki pod głowicami i głownie pokryw zaworów i czy są oryginalne, bez uszczelnień silikonem czy innym badziewiem. Problem z uszczelnieniem silnika( pokryw zaworów głownie ) wynika z tego, ze śruby nie są przelotowe i muszą idealnie dociągnąć i oprzeć się o gniazdo. Niestety w trakcie eksploatacji jak materiał popracuje lata, zbiera się w gniazdach nagar, ktorego nie ma sposobu usunąć. Wymiana uszczelek pomaga na krótko , bo problemem są śruby i gniazda. Patowa sytuacja. Skrzynie biegów są majstersztykiem, ale jesli ktoś jeżdzil na suchym z zapiętym redaktorem ( ma inne przełożenia i ma duzo lepsze odejście - co niektórzy ścigacze światłowi wykorzystują) to uszkadzają siè kosze satelit przy skrzyni i przy przednich przegubach. Przeguby nie są drogie. Ale kosz satelit jest masakrycznie drogi i niestety serwisy w pl nie radzą sobie z wymianą. Wyjściem jest kupno innej zdrowej skrzyni . Uważnie sprawdzaj powypadkowość, szczególnie podwozia, bo uderzenia od przodu nawet pozornie niegroźne, mogą o kilka mm wbić walki napędowe w skrzyni i wtedy nie naprawisz tego- wymiana całego napędu jest jedynym wyjściem a to przewyższy koszt zakupu auta. Warto cierpliwie szukać dobrego egzemplarza - to super samochody :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hamulec górski jest w każdym . Wyciszyć - nawet profesjonalnie jest cuężko i duże koszty. Pytanie czy z wymianą aktorów i sprężyn zrobione były przeguby. Jesli nie, to moze czekać niebawem kolejny remoncik. Jesli przed wymianą siadł bardzo ( co zmusiło do wymiany) to obawiam się o wałki i satelity. Jesli powodem była fanaberia właściciela to moze być ok. Z tych dwóch , po sprawdzeniu brałbym pierwszego- serwis w nieczech jest o niebo lepszy, wiec mniej niespodzianek w nim będzie:) bardzo ciekawy sprzęt , to msze być dobry strzał. Sprawdzaj, bo jesli jest tak jak napisano, to długo stał nie bedzie :). Ale na chłodno sprawdzaj:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za rady :)

Mam nadzieję że jutro już którymś wrócę i za jakiś czas na spokojnie do niego założę LPG.

Ten pierwszy właśnie już stoi z tydzień (cena spadła z 10999zl na 9999 ;) jakoś nikt go nie "chwycił" Handlarz z którym rozmawiałem za to wciska mi kit że mogę po wykupieniu OC na niemieckich tablicach jechać przez Polskę.(auto do opłat jeszcze). Ewentualnie że może porobić opłaty i wystawić mi fakturę ale to będzie kosztować coś więcej.. Ale samo autko wydaje sie byc fajne.

Drugie autko sprzedaje kobieta której sposób wypowiedzi budzi moje wątpliwości - narzeczony jest mechanikiem i wszystko przy aucie robił :))

cyt " Miał zrobiony rozrząd (to był chyba listopad), wymienione wszystkie oleje, filtr powietrza, nabijana klimatyzacja, nie wiem co to zawory, ale się dopytam, stan nadkoli to gówno - zrobiły się dziury i chciałam je naprawiać i zrobię to jak odkopię się finansowo i nikt nie będzie chciał kupić mojego forka. A, i jeszcze gaz wstawię, bo warto inwestować.

stan karoserii to ten w środku czy na zewnątrz? i tu i tu jest super stan. Dbam o ten samochód jak idiotka, nigdy go nie tłukłam i nikt nie twierdzi, że był tłuczony (tzn bity), woziłam nim mojego ukochanego siostrzeńca - samochód sprawdził się świetnie

może pan przyjechać ze sztabem mechaników, miernikami lakieru, sprawdzania zawartości gumy w gumie, powietrza w powietrzu.

cena. No i tu są schody dla mnie, bo ja chcę dużo, pan chce mało i musimy się zgrać. Zależy mi, aby sprzedać go powyżej 10, ponieważ kupiłam do niego felgi z oponami michelina 225/55/17 za 1,500zł. Chcę je sprzedać razem z samochodem, bo mają napisy subaru samochód wygląda na nich czadersko. Na innych wygląda jakby chciał, a nie mógł;)

wady:

- stuka mu klapa - już nie chce mi się go zaprowadzać do mechanika, trzeba zdjąć klapę i przycisnąć jakąś trututką takie latające druciki od zamka

- wczoraj zauważyłam, że coś mi stuka z przodu, ale nie wiem co to jest, może poluzowała się osłonka na silnik, bo ona jest z jakiegoś aluminium czy plastiki. łotewer."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drugie autko sprzedaje kobieta której sposób wypowiedzi budzi moje wątpliwości - narzeczony jest mechanikiem i wszystko przy aucie robił :))

cyt " Miał zrobiony rozrząd (to był chyba listopad), wymienione wszystkie oleje, filtr powietrza, nabijana klimatyzacja, nie wiem co to zawory, ale się dopytam, stan nadkoli to gówno - zrobiły się dziury i chciałam je naprawiać i zrobię to jak odkopię się finansowo i nikt nie będzie chciał kupić mojego forka. A, i jeszcze gaz wstawię, bo warto inwestować.

stan karoserii to ten w środku czy na zewnątrz? i tu i tu jest super stan. Dbam o ten samochód jak idiotka, nigdy go nie tłukłam i nikt nie twierdzi, że był tłuczony (tzn bity), woziłam nim mojego ukochanego siostrzeńca - samochód sprawdził się świetnie

może pan przyjechać ze sztabem mechaników, miernikami lakieru, sprawdzania zawartości gumy w gumie, powietrza w powietrzu.

cena. No i tu są schody dla mnie, bo ja chcę dużo, pan chce mało i musimy się zgrać. Zależy mi, aby sprzedać go powyżej 10, ponieważ kupiłam do niego felgi z oponami michelina 225/55/17 za 1,500zł. Chcę je sprzedać razem z samochodem, bo mają napisy subaru samochód wygląda na nich czadersko. Na innych wygląda jakby chciał, a nie mógł ;)

wady:

- stuka mu klapa - już nie chce mi się go zaprowadzać do mechanika, trzeba zdjąć klapę i przycisnąć jakąś trututką takie latające druciki od zamka

- wczoraj zauważyłam, że coś mi stuka z przodu, ale nie wiem co to jest, może poluzowała się osłonka na silnik, bo ona jest z jakiegoś aluminium czy plastiki. łotewer."

O Kyrie Elejson! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukałbym dalej .

Tak na marginesie , to nie gwiazdy , to plejady :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak myślę że zielona "Świnkę" daruję sobie.. ;) tak z klepeczki.. ee z deczka (w sensie) dziwna ta właścicielka.. ;

Do czarnego Subaru już miałem jechać ale okazało się że 2 maja wszyscy mechanicy w okolicy świętują.. handlarz mocno zachęcał żeby skorzystać z usług "Pana Mechanika u którego rano zostawił lawetę do zrobienia bo ma komputer itepe" Odpuściłem.. pojadę w poniedziałek i sprawdzę auto u kogoś z kim może sprzedający się nie zna ;)

Edytowane przez Lukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ben, znam tłumaczenie słowa subaru:) nawet pamiętam ile jest w logo gwiazdek- plejad ;) . Nawet wiem dlaczego taka liczba i dlaczego Fuji zdecydowało się na takie logo z gwiazdami.....Znam tez znaczenie słowa plejada...Plejada, to nic innego jak zbiór gwiazd- widoczny gołym okiem na niebie ( tak w skrócie).... Więc nie bardzo rozumiem Twój" margines" :beer: ..

Ciekaw jestem stanu tego czarnego :) Lukasz, napisz co z nim, jak sprawdzisz . Powodzenia

Edytowane przez wilczek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ben, znam tłumaczenie słowa subaru:) nawet pamiętam ile jest w logo gwiazdek- plejad ;) . Nawet wiem dlaczego taka liczba i dlaczego Fuji zdecydowało się na takie logo z gwiazdami.....Znam tez znaczenie słowa plejada...Plejada, to nic innego jak zbiór gwiazd- widoczny gołym okiem na niebie ( tak w skrócie).... Więc nie bardzo rozumiem Twój" margines" :beer: ..

Ciekaw jestem stanu tego czarnego :) Lukasz, napisz co z nim, jak sprawdzisz . Powodzenia

Sądziłem że skoro piszesz gwiazda , miałeś inne auto na myśli .

Ale jeżeli wiesz ile jest plejad , to szacun ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co do auta Subaru za 10 tyś ...

Weż jeszcze pod uwagę parę złotych , żebyś się potem nie denerwował .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałem "miałem gwiazdy" czyli liczba mnoga ;-) , a swoją drogą, to gwiazdę w liczbie pojedynczej ( co Ciebie zmyliło) też miałem.... zupełnie inne charaktery ;-) :beer:

Wiem ile jest plejad w logo pojazdu, jakiego szuka Lukasz ;-) , bo ile jest ich na niebie to zupełnie nie mam pojęcia :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff.. wróciłem :) ale ledwo przeżyłem bo kobieta na mnie czekała a

a) długo mnie nie było

beee B) bo "brzydkie" to auto jest podobno (nie podoba sie lubej) a to tyle pieniędzy "a taka ładna meganka za to by była"

moje $ moje auto i ma być takie jak ja chce a nie ona.. ;) "pofuka" i może jej przejdzie

Autko ma troszkę skorodowany tłumik, nie wysuwa się antenka (sam mechanizm słyszalnie brruuumczy) nie działa zegarek w podsufitce, przepalona jedna żarówka stopu, hałasuje łożysko w lewym przednim kole, do wymiany tuleje wahacza tylnego.. delikatny pot olejowy od spodu silnika... więcej "zonków" mechanicy nie wynaleźli. (jak na razie) Oby nic więcej się nie ujawniło ;]

amortyzatory przód 70% tył 60%, hill holder ok, redukcja tez..

aaa i nie ma uchwytu na kubek u kierowcy :( (jakos nie chce wyskoczyc- u pasazerow ok;)

Tak jak z Outbackiem z Krakowa sie nie polubiliśmy tak z Foresterem ze Stargardu mimo powyzszych wad od razu była chemia...

z perspektywy czasu > trzeba było jednak wziąć kobietę ze sobą >> marudziłaby i pewnie zbiłbym jeszcze cenę ;D

wpłaciłem zadatek(handlarz ma porobić opłaty i dać znać)

Edytowane przez Lukasz
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po odbiór jadę w piątek, w sobotę mam chrzciny córeczki.... więc pewnie w poniedziałek się ogarnę i go trochę sfocę ;D

btw. ktoś przerabiał jazdę wyrejestrowanym, opłaconym ale na niemieckich blachach pojazdem przez PL?

obawiając się mandatu 500PLN i lawety poważnie zastanawiam się nad kupnem tablic zjazdowych z allegro (5dniowe koszt około 520zl)

laweta raczej nie wchodzi w grę bo mam do przejechania 477km ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadzwoń do wydziału komunikacji swojego urzędu miejskiego i wykup próbne tablice. Będziesz je musiał i tak wziąć wraz z ubezpieczaniem żeby pojechać na przegląd techniczny przed zarejestrowaniem.

Znam lepsze sposoby na wydanie 500 pln niż kupowanie niemieckich tablic do których i tak musisz mieć ubezpieczenie, a i tak ktoś się zawsze może do nich doczepić.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładanie tak, ale idąc do Urzędu po te czasowe tablice musisz mieć wszystkie dokumenty na samochód przy sobie. Ale moim zdaniem warto od razu pofatygować się o nie u handlarza, ponieważ i tak je będziesz musiał później wyrobić, a tak zaoszczędzisz kasę, no i czas.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za rady :))

Zagadka jest tego typu ;)

Jestem w Iławie pomiędzy Starogardem (handlarz, moje auto i papiery) 150km a Hajnówką (miejsce zameldowania, mój wydział komunikacji) odleglosc 368km

próbne tablice = MÓJ wydział komunikacji? jak dobrze rozumiem)

Sprzedawca ma mi skompletowac wszystkie papiery w tym przeglad, akcyza i oplata eko.

Wymyslilem tak ;)

jade do niego po to w srode. (pewnie bedzie chcial zeby juz zaplacic za auto skoro ma mi dać fakture > może jestem przewrażliwiony ale mi sie nie usmiecha zeby auto u niego po zaplaceniu stalo.. ;) ale mówi sie trudno..

W czwartek wysylam kurierem (opcja dostawa do 9 rano) do domu papiery + upowaznienie dla brata zeby zalatwil tablice +OC

W piatek brat zalatwia wszystko

W sobote i tak bedzie jechac tutaj do Ilawy na chrzciny ;D przywiezie tablice

Odbiór mam w zaliczce -do niedzieli - w niedziele nastawie budzik i jakos sie tam dowloke z tablicami

Taki PLAN ;) hehe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej żeby handlarz załatwił wszystkie dokumenty, masz kłopot z głowy wtedy.

Wydaje mi się ale pewny nie jestem, że tablice próbne możesz załatwić w wydziale komunikacji w miejscowość gdzie kupisz auto.

Musisz mieć:

  • dowód zakupu
  • dowód rejestracyjny dotychczasowy
  • tłumaczenie tego dowodu
  • tablice dotychczasowe
  • opłacona akcyza
  • recycling
  • przegląd techniczny

Zweryfikuj jednak to w urzędzie

Zadzwoń:

Wydział i Iławie

http://bip.warmia.ma...y/81/wydzial/6/

Wydział w Stargardzie

http://www.bip.powia...trony/892.dhtml

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ktoś przerabiał jazdę wyrejestrowanym, opłaconym ale na niemieckich blachach pojazdem przez PL?

Ja przykręciłem blachy, które przypadkowo znalazłem w garażu. A przede mną jakieś 2km jechało autko i mieliśmy kontakt przez CB.

Ale to stare czasy były.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×