Skocz do zawartości
Rutek24

Dakar z Gorlic- proszę o opinie??!!

Recommended Posts

Dla mnie cena opisywanego egzemplarza nie jest jakimś wielkim problemem- oczywiście wolałbym kupić za 12-13 tyś, ale gotów jestem dać nawet 15tyś jeśli sprzęt będzie faktycznie tego wart. Oglądałem wiosną jeden motocykl w Bielsku- rocznik po 2004 z przebiegiem około 15 kkm, bardzo ładny , bez ryski- ponoć kupiony za 18 tyś zł- tyle, że z kompletem kufrów. Dlatego 14 tyś zł za ten z Gorlic nie wydaje mi się ceną astronomiczną- o ile oczywiście wszystko jest tak jak sprzedający zapewnia :?

Nigdy na motocyklach nie oszczędzałem i zawsze dobrze na tym wychodziłem. Kupowałem z reguły jedne z najdroższych egzemplarzy z danego roku, ale przy odsprzedaży po roku czy dwóch dostawałem niewiele mniej niż cena początkowa. Z dakarem też nie zamierzam dziadować i oszczędzać. Wiem, że najlepiej by było samemu jechać do Niemcowni i coś przytargać, ale chronicznie nie mam na to czasu.I nerwów.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To kupuj tego i zamow - dopisz sie do listy na kufry aluminiowe, ktore zaproponowalem w innym watku, bedziesz mial zaoszczedzone okolo 2500 zl, albo lepie,j do tych 18 tys :D ;)

P.S. ja bym sie zbytnio nie zastanawial , tylko jechal go obejrzec :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kufry to akurat nie problem- mam zdolnego sąsiada. Kuferki z aluminium- i to porządne a przy tym ładne zrobi za około 1000zł. Te stelaże w opisywanym dakarze chyba średnio się pod alukufry nadają- wygląda to na stelaż pod plastiki givi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kufry to akurat nie problem- mam zdolnego sąsiada. Kuferki z aluminium- i to porządne a przy tym ładne zrobi za około 1000zł .

Wrzuć jakieś fotki tych kuferków od sąsiada za tysiaka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kufry to akurat nie problem- mam zdolnego sąsiada. Kuferki z aluminium- i to porządne a przy tym ładne zrobi za około 1000zł. Te stelaże w opisywanym dakarze chyba średnio się pod alukufry nadają- wygląda to na stelaż pod plastiki givi.

Sądzę, że za 1 000 zł to będzie dużo chętnych na kufry, jeśli możesz to potwierdź sprawę.

Dakarowy - tworzy się konkurencja ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ktos ma taniej - niech proponuje - wrzuca zdjecia i sprzedaje, ja podalem cene ze stelarzami jaka chce kolega, ktory ma je zrobic i ta cena jest tylko dla ludzi z forum, i tylko jesli znajdzie sie minimum 3 chetnych, wiec i tak ja nic na tym nie trace, bo dla mnie juz sa zrobione ;) Dla jasnosci jesli ktos ma jakiekolwiek watpliwosci - ja nic z tego nie mam - mozna mi wierzyc badz nie... :twisted: Swoja droga juz ktos mowil ze robi tansze, a jak przyszlo co do czego to sie okazalo, ze tylko dla siebie ma takie tanie bo zrobil mu kolega w ramach przyslugi, czy cos w tym stylu :roll: Takze poczekamy - zobaczymy. :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kufry to akurat nie problem- mam zdolnego sąsiada. Kuferki z aluminium- i to porządne a przy tym ładne zrobi za około 1000zł. Te stelaże w opisywanym dakarze chyba średnio się pod alukufry nadają- wygląda to na stelaż pod plastiki givi.

A może kolega Rutek podaje cenę za sztukę ;) . Bo jeżeli za komplet to może sąsiad by i dla mnie zrobił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem oglądałem odradzam cała czacha spawana owiewka zrysowana wizyta u lakiernika też była. Śruba mocująca lagę lewą od góry wygląda jak po wizycie u kowala uszczelniacze lag zaczynają puszczać. Nie jestem pewien czy prawa laga nie jest krzywa. Na stanie w garażu jest jeszcze czarny GS ten miał jeszcze większe przeżycia. Typowy handlarz ma talent do opowiadania bajek. Wystawione u niego 4 sprzęty żaden nie jest igiełką. Dalej się zastanawiam jakim cudem na fotkach nie widać rys na przedniej owiewce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... Dalej się zastanawiam jakim cudem na fotkach nie widać rys na przedniej owiewce.

Może foto-szop ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Viper- WIELKIE DZIĘKI! Oszczędziłem kupę czasu i nerwów. Trochę przykro, bo po tych wszystkich zapewnieniach sprzedającego, że motor bardzo dobry byłem gotów jechać do niego autobusem by wrócić samemu "na kołach". Dobrze, że do tego nie doszło........

Zdjęcia dodam jak się nauczę! ;)

Cena 1000zł to cena za 2 kufry, bez stelaży i mocowań. Cena za komplet (kufry, stelaże i mocowania) to około 1500 zł. Niestety chyba wkrótce będzie mała podwyżka bo koszty materiału ostatnio wzrosły :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak jesteśmy przy temacie kufrów to gość od tych moto miał komplet oryginałów aluminiowych ale nie byl wstanie powiedzieć ile chce ;)

Dla smaczku dodam kilka miłych foteczek z wyprawy.

DSCF6667.JPG

DSCF6669.JPG

I moja ulubiona kowalska robota

DSCF6681.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Viper- WIELKIE DZIĘKI! Oszczędziłem kupę czasu i nerwów. Trochę przykro, bo po tych wszystkich zapewnieniach sprzedającego, że motor bardzo dobry byłem gotów jechać do niego autobusem by wrócić samemu "na kołach". Dobrze, że do tego nie doszło........

Zdjęcia dodam jak się nauczę! ;)

Cena 1000zł to cena za 2 kufry, bez stelaży i mocowań. Cena za komplet (kufry, stelaże i mocowania) to około 1500 zł. Niestety chyba wkrótce będzie mała podwyżka bo koszty materiału ostatnio wzrosły :D

Wrzuć zdjęcia, bo przecież nie bedziemy sie wszyscy logowali na Transalp... coś tam coś tam..., żeby te kufry obejrzeć, a z chęcią bym je obejrzał - może coś podpatrzymy :D

A Dakar faktycznie styrany... :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oględziny przeprowadzone fachowo i skrupulatnie. Viper- dziękuję raz jeszcze! ;) Coś mi się wydaje, że będzie miał ten handlarz problem ze sprzedaniem dakara- a już na pewno za taką cenę. Pewnie za jakieś dwa tygodnie ogłoszenie znów wypłynie tym razem z ceną w okolicach 12 tyś. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile się domyślam jest to Dakar gościa, który pracuje u Smorawińskiego w Poznaniu, mieliśmy okazję go poznać na testach BMW w Bydgoszczy, z gadki koleś wyglądał na normlnego, trochę z nim pogadałem bo mnie zaczepił z tekstem: "...ja mam taki sam..." :shock: :D

No i wogóle fajny koleś, bo dał nam posiedzieć na GS 1200 ADV :) , że nie wspomne o godzinnej darmowej przejażdżce :)

Co do motocykla, wydaje mi się, że z opowieści wyglądał lepiej :mrgreen:

Tyle z mojej strony, co do ceny - niby wysoka - ale ja jak będę sprzedawał też przynajmniej tyle będę wołał - więc nie krytykuję :ugeek: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomogę Ci, bo szukając swego dakara oglądałem 2 tygodnie temu tego.

Gość pracuje w salonie BMW i sprzedaje tam motocykle. Handluje też pozostawionymi w salonie motami przez tych co kupili nowe motory. ten nie jest własnością salonu ale jego - od kogoś go odkupił...

Motor ma niby przebieg 26000 km. Z zewnątrz oki, nie zniszczony, ma fajne dodatki, tak mniej więcej wygląda jak powinien na swój rocznik.

Ale...

Po zapaleniu na całkiem zimno z rury wylatują czarne opary, o zapachu oleju...Przy gazowaniu jest tego o wiele więcej... Z silnika dziwne głośne dźwięki...Odpuściłem sobie go od razu jak zobaczyłem ten dymek z tłumika..

Przebieg 26000 tyś? Raczej nie sądzę... Raczej koło 70 tyś.. Lub więcej...

Oglądałem ok. 6 dakarów i ten był najgorszy - oczywiście wg. mnie..

Kupiłem całkiem gdzie indziej.. :D

Nie polecam tego Dakara !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Mcor! Znów oszczędziłem na kosztach wycieczki- a do Poznania mam pół Polski!;-) Tak mi się coś wydawało, że to żadna okazja. Bo ładny dakar z tego roku i z takim wyposażeniem kosztuje w Niemczech około 3.5 tyś ojro. Jak doliczysz transport i rejestrację w PL to wychodzi prawie 16 tyś. zł. Dlatego cena tego z Poznania jest wręcz rewelacyjna- teraz znamy już przyczynę.

Jeśli ktoś z szanownych kolegów też miał do czynienia z tym egzemplarzem i jest w stanie coś więcej powiedzieć na temat tych dziwnych odgłosów z silnika to bardzo proszę o opinie. Choć raczej odpuszczam wycieczkę- za duże ryzyko. Wydaje mi się, że gdyby powodem tych dymów i stuków była jakaś pierdoła, w miarę niekłopotliwa do usunięcia, to salon bmw by to raczej zrobił przed sprzedażą by nie straszyć klientów!!??- Co sądzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wydaje mi się, że gdyby powodem tych dymów i stuków była jakaś pierdoła, w miarę niekłopotliwa do usunięcia, to salon bmw by to raczej zrobił przed sprzedażą by nie straszyć klientów!!??- Co sądzicie?

Salon nie jest właścicielem, to po pierwsze :D

A po drugie jak się chcesz zajmowac na początku naprawą silnika to go bierz, pewnie i tak wyjdzie więcej niż tych "ojro" co podałeś za model z niemiec :D

Moim skromnym zdaniem - nie ma się co tutaj zastanawiać. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motocykl z Poznania został sprzedany- tak więc po temacie.

Dakarowy- właśnie o to chodzi, że nie mam ochoty rozpoławiać silnika od razu po zakupie- nie po to się wydaje 13 czy 14 tyś złotych by grzebać całą zimę :D Wole dać więcej na wstępie, i dołożyć tylko na przerejestrowanie.

Kolejny egzemplarz się pojawił- niestety znów daleko ode mnie :) :

http://moto.allegro.pl/bmw-f650-gs-daka ... 24929.html

Ktoś zna, widział?? A może właściciel jest na tym forum i coś napisze od siebie rzetelnie??

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten koleś jest zarejestrowany tez na ADV - tam jest więcej danych nt. tego Dakara, podróży itp. itd., wygląda bardzo dobrze, gdybym miał kupować - poważnie bym się nad nim zastanawiał :)

Szkoda tylko ze kufry nie są w cenie, reszta jest obiecująca. :twisted:

Konkrety: http://advrider.pl/viewtopic.php?f=8&t=6244

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też się nad nim zastanawiałem, ale wtedy sprzedawał razem z kuframi i mi nie pasowała troszkę cena, coś koło 15 tyś było....

Z tym wyposażeniem wydaje mi się że cena oki - może jeszcze upuści?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Też się nad nim zastanawiałem, ale wtedy sprzedawał razem z kuframi i mi nie pasowała troszkę cena, coś koło 15 tyś było....

Z tym wyposażeniem wydaje mi się że cena oki - może jeszcze upuści?

Mnie powstrzymał brak ABSu. Niestety, za w miarę pewne źródło trzeba płacić, a nieraz nawet przepłacić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niestety, za w miarę pewne źródło trzeba płacić, a nieraz nawet przepłacić

To nie do końca jest tak, bo jak zapłacisz więcej, mniej musisz zazwyczaj później w niego włożyć (no chyba że daleś się wkręcić na minę) :? , ja sam kupiłem Dakara 2001 za 13500 bez ABS :) i zrobiłem im dotychczas koło 9tkm i zmieniłem tylko klocki hamulcowe, że nie wspomnę o szczęśliwie bezproblemowej jeździe, więc jestem zdania że na pewno nie przepłaciłem :) Gorzej jak kupisz tanio/drogo moto i zaraz musisz w niego inwestować, doposażać, coś wymieniać, itp/itd. :roll:

A akurat ten biłay jest fajnie doposażony, no i wygląda na to, że historię ma prawdziwą - przynajmniej u tego właściciela :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×