Skocz do zawartości
JolKar

Szukamy GSa

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Z mężem szukamy naszego pierwszego moto. GS 650 i żaden inny :D

Nie mamy doświadczenia w oglądzie i kupnie. Na razie byliśmy z jednym egzemplarzem u mechanika. Okazało się, że musielibyśmy sporo grzebać przy silniku, więc darowaliśmy sobie. Generalnie ideałem dla nas byłby czarny GS z 2000r w dobrym stanie do 12kzł :)

Co sądzicie o tym: http://allegro.onet.pl/bmw-f-650-gs-f65 ... 60514.html

Sprzedaje handlarz, ale może warto...? Trochę daleko, ok 300km, ryzykować przejażdżkę? Może ktoś z Was mieszka niedaleko? Będziemy wdzięczni za opinie :)

PS. przeglądałam niemieckiego ebaya i ten rocznik chodzi po przeliczeniu za ok 15kzł + dojazd, więc sporo! Choć stan techniczny zapewne super...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Data pierwszej rejestracji: 11 marzec 2003.

Historia serwisowa:

10.07.2004 serwis BMW wymiana żarówki, oleju, wymiana łożysk w główce ramy, wyłącznika nożnego światła stopu oraz stabilizatora pomiędzy widełkami przebieg 8024 mile.

Trochę dziwna sprawa, w przeciągu roku ktoś robi 8k mil a później przez kolejne 6 lat w sumie ok 8k mil ... chyba, że jest tu gdzieś jakiś błąd.

Poza tym pięknie wypucowany :D

Ja mam do Oświęcimia 60 km, więc mogę ewentualnie się przejechać i obejrzeć... jest tylko jedno ale :) Mam mało doświadczenia jeśli chodzi o zakup motocykli i więc moje oględziny mogą się okazać mało warte :) ...jakbyś nikogo nie znalazła to mogę spróbować coś wyniuchać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Szyman :D Jakby co, znasz w okolicy jakiegoś mechanika?

Znalazłam jeszcze coś takiego i mamy do niego rzut beretem: http://allegro.onet.pl/show_item.php?it ... +raz+drugi.

Niestety wychodzi poza nasz budżet... Ale 2004r! Co o nim sądzicie? O co najlepiej wypytać sprzedawcę, który prawie nic o nim nie napisał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj JolKar

To i ja powiem co o nim wiem. Generalnie jest on na sprzedaż mniej więcej od sierpnia (nie pamiętam już teraz czy początku, środka, czy końca). On już był na sprzedaż kiedy ja byłem na kupnie. Byłem nim zainteresowany ale sprzedający przez telefon mówił, że jest już zadatkowany i do końca miesiąca musi czekać na właścicieli zadatku. Więc nawet nie jechałem go oglądać.

Z perspektywy czasu widzę, że dobrze, że go nie kupiłem.

Generalnie ten motocykl jest totalnie goły - nie ma ABSu (a to fajna rzecz jak już doświadczyłem), kufra czy chociaż handbarów. Na podstawie swojego moto myślę, że cena nie jest adekwatna do wyposażenia.

Generalnie jutro będę służbowo w Oświęcimiu - jeśli mi zostanie trochę czasu to podjadę go oblukać i pocykam jakieś fotki jeśli będzie potrzeba. Od razu mówię - swoje moto mam od dwóch miesięcy i stanu mechaniki nie podejmuję się oceniać. Zwrócę jednak uwagę, czy chodzi tak jak mój, czy też lepiej/gorzej.

Czy tak, czy tak życzę udanych zakupów :!: :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten drugi to już dużo lepszy, a finansowo to po mojemu wychodzi tak samo bo:

- pierwszy to angol - do opłat (PS ja też kupiłem angola do opłat hehe :) ). Pomijam kwestię lampy.

- w drugim masz już ABS, handbary i nawet gmole, jest pewnie ubezpieczony i ma przegląd. Pomijam, że jest to już nowsza konstrukcja - dwie świece.

-do pierwszego poza opłatami dolicz jeszcze koszty transportu. Z wawy jest kawałek - drugi jest chyba tuż pod Warszawą.

- w drugim w zestawie z motorem masz dwie kanapy - jakby co ja chętnie przygarnę tę wyższą :) - i już Ci się koszty motocykla zmniejszą :)

Reasumując - zdecydowanie drugi :) - tym bardziej, że sprzedający na pewno coś urwie - może nie 1200, ale 700zł :D

PS1 - Czarne jest najpiękniejsze - tyczy się to zarówno bielizny jak i koloru motoru :mrgreen:

gorzej z myciem - motoru oczywiście :) ale i tak łatwiej niż auto - dygresja z własnego doświadczenia

PS2 - Szyman - w niedzielę śmigamy ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JolKar,

Waflo dobrze mowi ale ja tez mam pare uwag:

Motor 1:

Nowe manetki, nowe lozyska gł ramy i nowy stabilizator lag -> to swiadczy ze motor ma chyba wiecej niz 24.000km :D.

Poza tym nie ma blotnika z prodzu, a w GSach chyba to jest standard. Cena jak na moj gust cos niska. Poza tym najwazniejsza rzecz, popatrz na ostatnie zdjecie, u dolu po lewej przy nozce, jak go rdza zżera :). Ja jestem z Oswiecimia i moge go ogladnac jakos jak bede na weekend. Jutro mogloby mi sie udac po drodze z Zabrza podjechac.

Ale nie gwarantuje na 100%. Dam znac czy mi sie udalo.

Motor 2:

Zasadnicze "+"y juz wymienil Waflo -> dwie swiece, akcesoria itd. Ale gosc nie podal przebiegu, dlaczego? Brak przedniego i tylnego blotnika. Tylny swiadczy ze ktos stawal na kole chyba :). Poza tym troche przednie lagi ma zrysowane...

Ja bym olal oba egzemplarze i szukal dalej...Ale to jest tylko moje zdanie. Nie ma sie co spieszyc z zakupem. Lepiej dorwac naprawde zadbany sprzet niz ładowac na wstepie 2000zl na naprawy.

Pozdro

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Trochę dziwna sprawa, w przeciągu roku ktoś robi 8k mil a później przez kolejne 6 lat w sumie ok 8k mil ... chyba, że jest tu gdzieś jakiś błąd

nie koniecznie - mój miał taką historię w niemcowie: pierwszy właściciel w rok zjechał opony i sprzedał , drugi założył nowe opony i Dakar po 6latach do mnie na tych oponach (w drugiej połowie ich życia) trafił + coroczne papiery z serwisów w aso berlin :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko

Bylem dzisiaj ogladac tego z pierwszej aukcji w Oswiecimiu...Szczerze to szkoda bylo nawet czasu bo sie okazalo ze to kompletna ruina - > a na zdjeciach wyglada pieknie.

Po przyjezdzie po pierwsze nie bylo wlasciciela tylko jakis "chlopaczek" ktory nie mial bladego pojecia o tym motorze i jego historii wiec nic sie praktycznie nie dowiedzialem poza tym co pisalo w auckji.

Ale do rzeczy. Moto bylo brudne jak diabli. Silnik uwalony, zakurzony, brakowalo 1 srubki od srodkowego plastiku przykrywajacym AKU, otarcie dosc spore oslony lancucha, manetki tandetne i faktcznie nieoryginalne. Chyba jakies made in China. Brak wogole plastikowego panela do podgrzewania na srodku. Gosc razem z oryginalnymi manetkami wyrzucil tez ich ogrzewanie i przelacznik. Nozka boczna jakos tak dziwnie sie sama chowala. Cos nie tak ze sprezyna chyba miala. Klocki z przodu do wymiany. Naped jeszcze 1 sezon moze by objezdzil. Wszedzie gdzie nie spojrzalem to byly jakies mega otarcia, rdza, lakier schodzacy z obudowy silnika. Moto poprostu wygladalo na naprawde wymeczone i jakby nikt o nie nie dbal. Moje z 2001 w porownaniu z tym to perelka :).

Silnik nie odpalil bo aku bylo slabe. Jak zakrecilem pierwszy raz to cos rzezilo w silniku jakby wszystko tam bylo zmielone w pyl. Popatrzylem pod spod a tam gdzies olej cieknie i zbiera sie na srubie do spuszczania oleju. Chlopaczek cos mi mydli ocze ze sie silnik troche poci...Patrze do zbiornika na olej a tam pusto :) . Gostek mi mowi ze tak ma byc po olej splynal na dol do silnika :)...Heheh wysmialem go oczywiscie, bo to totalna bzdura. kolejny raz mnie uswiadczyl o swoim braku jakiejkolwiek wiedzy o motorach. Co jeszcze...wszedzie gdzies ogniska korozji, jak to po motorze z Anglii. Poprostu bleee.

Wypadalo by sie jeszcze przejechac aczkolwiek i to pewnie by potwierdzilo ze "cos" jeszcze jest nie tak..

Reasumujac, takiego zloma to nawet za 5000zl bym nie wzial bo nic tam tak naprawde nie bylo "ladne". A samo podejscie wlasciciela, ktory nawet nie raczyl zabrac dupy i sie pojawic przy kliencie tylko potwierdza jego profesjonalne podejscie.

Na koniec, pytam sie gostka co oni tu naprawiaja bo widze ze jakis "serwis moto.." maja napisane. On mi mowi ze WSZYSTKO :D, ale.....glownie to my sie specjalizujemy w serwisie skuterow :)

Nie polecam, z dala od tego komisu i tego miejsca. Kompletny brak profesjonalizmu, moto ni jak sie ma do opisu w aukcji.. Wrzcillbym jakies fotki ale chyba szkoda zawraca sobie glowe. Moze jakos za kilka dni to zrobie jak je obrobie.

pzdr

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Następnym razem niech sie nuczy pisac prawde :D . Poza tym gdybys widzial to co ja, tez bys mial takie zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Piotrek,

Serdeczne dzięki za ogląd!!!

Jakbyśmy zrobili 300km w jedną stronę, by obejrzeć tego grata, to by nas chyba krew zalała! A na zdjęciach naprawdę wyglądał porządnie! Wdzięczność naszą okażemy mam nadzieję na najbliższym zlocie :beer:

Może kiedyś w końcu znajdziemy należycie traktowanego GSa... Jeszcze raz dzięki za pomoc :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jarnotp

i to mi sie podoba konkretne opisanie i ocenienie sprzeta zebym ja byl taki madry przed zakupem i zazlazł forum to prawdopodobnie dalej bym GS-em jezdzil a tak zostalem "wbity na mine" i niestety rozatałem sie ze sprzetem

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A to link do sprzedawcy http://www.master-moto.pl/index.php

czyli handlarzyna :? "kupie tanio, drogo sprzedam" czego się spodziewać.... :mrgreen:

Hmmm, nie ukrywam, że trochę mnie dziwi opinia "handlarzyna" nie ma się czego spodziewać, czy naprawdę uważasz, że każdy kto sprzedaje motocykle to oszust i kanciarz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hmmm, nie ukrywam, że trochę mnie dziwi opinia "handlarzyna" nie ma się czego spodziewać, czy naprawdę uważasz, że każdy kto sprzedaje motocykle to oszust i kanciarz?

Zejdź na ziemię... :evil:

No.. może w 99,9% to kanciarze, zakładając że Ty jesteś tym 0,1% 8-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm... przyznam szczerze, że nie spotkałem jeszcze uczciwego handlarza.

heh Może miałem takie kulawe szczęście.

Uważam, że albo handlarz zarabia, albo jest uczciwy. Idąc dalej; a jeśli jest uczciwy to niestety szybko spakuje walizki bo przegra z nieuczciwą konkurencją.

Reasumując - pewnie dlatego jeszcze nie spotkałem uczciwego handlarza bo pojawiają się jak spadające gwiazdy.

To by było na tyle - taka jest moja opinia :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, znalazłam jeszcze taki dziwny przypadek: http://allegro.pl/show_item.php?item=1308890817

Rocznik 2000, kupiony w Polskim salonie, przebieg 12kkm, full opcja, kufer, gmole i za całość 9700zł??? Może on nie ma silnika, czy coś... :D Albo nikt nie chce czerwonych? :roll: Tylko tu też wyprawa dla nas 300km w jedną stronę...

Może w rozmowie telefonicznej jeszcze czegoś się dowiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wyglada nie zle lecz gdzies musi byc jakis haczyk ja osobiscie nie lubie gdy sprzet ma zdjecia z jadnej strony no i w ogloszeniu nie znalazlem nr tel chyba ze cos przeoczylem(co jest mozliwe) pisz meila niech wiecej fotek przysle

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i też nie wiedzieć czemu już od dłuższego czasu wystawiany jest na sprzedaż, a klientów jak nie było tak nie ma! :? Ale wygląda ładnie - chociaż z jednej strony. :D Nie ma handbarów i oponki napewno do wymiany, napęd zapewne też :) no i sprawdziłbym czy ma ABS, ale tak naprawdę :twisted:

Miej nadzieję, że cena to czysta desperacja :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No dobra, znalazłam jeszcze taki dziwny przypadek: http://allegro.pl/show_item.php?item=1308890817

No moto jak na 10cio latka na zdjeciach wyglada nawet ladnie. Ale wystarczy popatrzec na inne przedmioty, ktore ten allegrowicz sprzedaje. Toz to handlarz czesciami do motocykli wiec napewno cos w tym sprzecie jest ukryte i nie wierze, ze jak ktos przyjedzie go ogladnac, to bedzie zachwycony :D. Nie podaje tez numeru tel, co tez bardzo podejrzane. Radze odpuścić...

PS. Moglbym go obejrzec we wtorek po drodze z Zielnej Gory, bo przez Gliwice lece, ale nawet nie ma sie jak z gosciem skontaktowac. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JolKar, wygrzebałem jeszcze takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/bmw-f650gs-2000-krajowy-lodz-i1236750111.html

to jest sprzęt tutejszego forumowicza - gompki, który ostatnio chyba jakoś rzadko tutaj zagląda :D - byś może z racji posiadania większego brata - boxera :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżeli chodzi o tego czerwonego, to kilkakrotnie wisiał na allegro, aukcja kończyła się sprzedażą, a za klika dni wracał znowu. Kontaktowałem się z gościem, bo byłem zainteresowany. Sprzedający pisze, że "polski salon" i 12 tys przebiegu, ale na moje pytanie o jakieś dokumenty potwierdzające te informacje odpowiedział że nie ma. Jak zapytałem o drugi kluczyk to powiedział że może mi dorobić :D Trzeba by zobaczyć, na zdjęciach wygląda nieźle, ale strasznie ich mało więc podejrzewam, że w realu będzie gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Piotrek!

Wiesz co, ten czerwony jest mocno podejrzany, dałam linka jako ciekawostka, z okazją to chyba nie ma nic wspólnego, a wręcz przeciwnie, może być wtopa... Nie ma co, znów czas i nerwy dla nas stracisz, ale wielkie dzięki za zaangażowanie :)

Dzięki też za zdjęcia tego czarnego! Czyli generalnie, jak będziemy oglądać następne sztuki, tak ma NIE wyglądać? I dziesięcioletni ma prawo lepiej się prezentować?

Porównując Twoje foty i z Allegro widać, że umiejętnie je do sprzedaży wykonali! Gra światła i cienia prawie jak photoshop :D

A ten niebieski motocykl, podesłany przez Waflo, wygląda w porządku ze zdjęć? Ciekawe, czy jeszcze go ma. Po ile czarne kanapy chodzą...? I przemalowanie... :) Tak jak to kolega powiedział, czarne jest piękne :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no tak - zapomniałem, że miał być czarny :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×