Skocz do zawartości
JolKar

Szukamy GSa

Recommended Posts

No dobra, znalazłam jeszcze taki dziwny przypadek: http://allegro.pl/show_item.php?item=1308890817

W ubiegłym roku kumple ze Śląska byli dla mnie oglądać Dakara właśnie w Laryszowie (k. Tarnowskich Gór). Handlarz twierdził, że kupił sobie motocykl żeby jeździć po okolicy i skupować różne pierdoły na handel. :D Dakar był malowany i kapał olejem. Myślę, że to ten sam bo nie sądzę, że Laryszów to motocyklowy odpowiednik pod poznańskiego Czacza gdzie cała wiocha handluje "gratami" z niemieckich i holenderskich wystawek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JolKar, wygrzebałem jeszcze takie ogłoszenie:

http://allegro.pl/bmw-f650gs-2000-krajowy-lodz-i1236750111.html

to jest sprzęt tutejszego forumowicza - gompki, który ostatnio chyba jakoś rzadko tutaj zagląda :D - byś może z racji posiadania większego brata - boxera :)

maly sprzedany, z resztą w nieprzyjemnych okolicznościach :-(

po 2,5 miesiącach przymusowego postoju znalazł nabywcę

Pan przyjechał z kolegą doświadczonym, objeździli, obejrzeli, ocenili i kupili

no i w drodze do Poznania, skąd przyjechali, mały zgasł

nie obudził się do dziś

wprawdzie Pan Mechanik dość długo się do niego zabiera i niezbyt szybko mu to idzie, ale do dziś nie wiem, czym to było spowodowane

nie ma iskry

świeczka sprawna, jakiś demon musiał się zagnieździć w kablach

może mieliście podobne zdarzenie?

aż mi głupio, bo wyszedłem na typowego polskiego handlarza, który sprzedaje sprzęt z gwarancją do uruchomienia silnika :-/

nieprzyjemna sytuacja, bo przecież mały gieesik powoził mnie przez jakieś 10.000km i nie sprawił żadnych problemów, oprócz tych, o których pisałem tu na forum

jeszcze raz zapytuję: czy macie jakieś nieprzyjemne doświadczenia z elektroniką o podobnych objawach?

co do drugiego szpszenta - nadal walcze z ubezpieczeniem, więc remont nie zaczęty a ja po operacji intensywnie rehabilituję kolanko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Helloł Gompka :!:

Kurcze, to widzę, że dalej walczysz z ubezpieczycielem. Cholerniaki jedne - do podpisywania są pierwsi, ale do wypłaty to zawsze ostatni :D

Echh... kijowo wyszło z tym geeskiem - kac moralny pewnie pozostaje.

A jak tam kolano? - długo będziesz miał jeszcze tę rehabilitację?

Wiesz... w pewnym sensie Ci zazdroszczę - rehabilitantki to zazwyczaj piękne, atrakcyjne, długonogie stworzenia :)

Szybkiego powrotu do zdrowia i szybkiej naprawy dużego brata Ci życzę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gompka, może jakoś Ci pomóc.

Siedzę w ubezpieczeniach, a do tego mam, jakiś tam podkład prawniczy (studia i kilka lat praktyki). :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moi rehabilitanci mają 11 miesięcy i 3 tatka - przy małych łobuzach nie można się nudzić i duuużo ruchu mi fundują ;-)

jeszcze parę miesięcy potrwa aż kolano wróci do jakiejś sprawności

na razie nie jeżdżę, ale ciągnie wilka do lasu

powoli powoli wrócimy do formy

w przyszłym roku mam zamiar już od wiosny wrócić na szlak

Compensa - oto mój wróg nr jeden

na razie stwierdzili, że nie można przypisać sprawstwa kierowcy, który mi wjechał pod koła, dopóki nie zostanie zakończone prowadzone przeciwko niemu postępowanie karne z art 177 kk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że było poważnie.

Życzę zdrowia Tobie i Twoim "rehabilitantom", czyli, jak zrozumiałem, "Szarańczy".

Nie tylko Compensa robi pod górkę. Miałeś AC, czy tylko OC?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cześć Piotrek!

Dzięki też za zdjęcia tego czarnego! Czyli generalnie, jak będziemy oglądać następne sztuki, tak ma NIE wyglądać? I dziesięcioletni ma prawo lepiej się prezentować?

Porównując Twoje foty i z Allegro widać, że umiejętnie je do sprzedaży wykonali! Gra światła i cienia prawie jak photoshop :D

JolKar nie ma sprawy. Sluze zawsze pomocą :)

Zadbany sprzet, nawet ten 10letni bedzie wygladal ladniej niz ten "czarnuch" na zdjeciach. Takze szukacie spokojnie, az znajdziecie cos ladnego i sprawnego. Powodzenia.

Gdyby cos trzeba bylo oblukac to walcie jak w dym.

PS. W photoshopie mozna cuda robic :) Wiem bo troche sie kiedys bawilem. Takze mogl handlarz cos "podpicowac".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra, następna propozycja: http://allegro.pl/show_item.php?item=1314326886

Wszystko piękne:

- cena! (dość niska :?)

- rocznik

- kolor :)

Sprzedawca udzielił poprawnej odpowiedzi: sprzedaje, bo chce większy :D

Prowadzony z Anglii rok temu, brak historii, brak książki serwisowej. Oczywiście nie bity :)

Miał "walniętą" pompę olejową, ale wymieniona. Co Wy na to? Zdjęcia mam dostać jeszcze mailem, więc podeślę niedługo, bo na tych nic nie widać.

Czy komuś po drodze do Lubonia...? Albo zna mechanika stamtąd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli to Luboń podpoznański, to mogę wskoczyć. Zresztą za 2 godzinki mam sprawę do załatwienia w Luboniu.

:D

Zadzwonię do gościa i umówię się na oględziny. Cena wydaje się jednak baaardzo podejrzana...

Errata: nie zadzwonię, bo na stronie nie podał numeru tel.

Jolkar: Prześlij mi jeżeli masz do niego kontakt tel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O!!! Byłoby super!!! Telefon do sprzedawacy: 608-628-600. To jest koło Poznania. Będziemy Baaardzo wdzięczni! :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Umówiłem się na jutro na 12. Dzisiaj sprzedający mógłby po 16, ale, że to już prawie noc więc wolałem przełożyć.

Dam znać po oględzinach. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ładnie, wykorzystujemy Cię w Święto! Jeśli stwierdzisz, że jest nieźle, wsiadamy jutro w auto!!! :D :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Matkoboskakozłowska!!!

Szybcy jesteście. :) Autostrada przebiega tuż przy Luboniu, więc jak wszystko dobrze pójdzie, będziecie mieli szybki kurs w te i wewte. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Umówiłem się na jutro na 12. Dzisiaj sprzedający mógłby po 16, ale, że to już prawie noc więc wolałem przełożyć.

Dam znać po oględzinach. :D

Jeśli można się wtrącić - to gdzie się umówiliście, bo (niczego nie obiecuję) może dołączę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Luboniu, skrzyżowanie ul. JP II i jakejśtam. Gdy będę na JPII mam do sprzedawcy dzwonić.

Jolkary: wyślijcie mi na priva tel do siebie, żebym mógł zdać Wam relację "na gorąco".

Tomasz, fajnie by było gdybyś wleciał. Moglibyśmy się poznać i bardziej rzetelnie przyjrzeć maszynce. :D

Puść mi swój nr tel. na priva. Możemy umówić się (o ile dasz radę) np. na Orlenie w Luboniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Możemy umówić się (o ile dasz radę) np. na Orlenie w Luboniu.

Czy to przy Jana III Sobieskiego - przedłużenie Żabikowskiej? Bo tylko tam na mapie znalazłem stację Orlenu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że tak, bo o ile się orientuję w Luboniu jest jeden Orlen. Jadąc z Poznania, mijamy CH PAJO, Straż Pożarną i kierujemy się na Mosinę. Orlen po lewej. :D To jest ten przy Żabikowskiej.

Spotkanie zez sprzedawcą na rogu JPII i Konarzewskiego około 12.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Leff!

Wysłaliśmy na PW do Ciebie wiadomość, ale nie wiem, czy do Ciebie dotarła :? Jak możesz, to napisz na priv telefon do siebie, to zadzwonimy :!:

Telefonował do mnie właściciel i powiedział, że oglądaliście i nawet sfilmowaliście moto! Czekamy z niecierpliwością na wieści! :D :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cześć Leff!

Wysłaliśmy na PW do Ciebie wiadomość, ale nie wiem, czy do Ciebie dotarła :? Jak możesz, to napisz na priv telefon do siebie, to zadzwonimy :!:

Telefonował do mnie właściciel i powiedział, że oglądaliście i nawet sfilmowaliście moto! Czekamy z niecierpliwością na wieści! :D :D :D

Jesteśmy po oględzinach:

Estetyka - słaba, plastiki trochę matowe, ubytki lakieru na silniku, brak małego elementu na prawym plastiku pod siedzeniem, ogólnie brudny po jeździe więc trudno ocenić czy na dolnych elementach lag korozja czy błotko, zadrapania na elementach zewnętrznych.

strona techniczna:

zapalił bez problemu, opony prawie nowe, zębatka i łańcuch ok., grzane manetki działają, tarcze grubość ok. 5 mm choć na tylnej wyczuwalne pod palcami rowki, na łączeniu rury z rozszerzeniem gdzie jest katalizator widoczny "przedmuch", liczne wycieki oleju: przy osi sprzęgła, przy filtrze oleju (świeży wyciek czysty olej), pod silnikiem spod łączenia przewodu olejowego, płyn hamulcowy z tyłu natychmiast do wymiany, wyciek paliwa z przewodu pod kanapą, gumowa osłona lagi bez zacisku przez to zbiera się tam woda, klocki trudne do oceny brud i brak odpowiedniego światła, Nie jestem pewien czy to przeróbka czy wcześniejsze modele tak mają ale lewy wydech ma zamontowaną rurkę i tamtędy też "idą" spaliny. Mam geesa rocznik 2004 lewy i wydech jest zamknięty.

sprzedawca:

Gość ok. 50 "normalny".

Zdjęcia niestety nie są super - robione kamerą przy słabym świetle ale starałem się zarejestrować opisane wyżej "mankamenty".

Cena:

niewygórowana odniosłem wrażenie, że chyba można coś uszczknąć.

Zdjęcia:

http://picasaweb.google.com/10063072748 ... directlink

Uzgodniliśmy z leff, że każdy przygotuje niezależną ocenę. Pozostaje czekać na jego opis.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Tomasz!

Wielkie dzięki! Trudny przypadek. Teraz sporo mamy do myślenia, z jednej strony niska cena, a z drugiej, trochę nas niepokoją te wycieki. Widać, że moto jeżdżone sporo, więc równie dobrze to mogą być efekty eksploatacji, które można łatwo naprawić. Tak czy siak, jeszcze raz wielkie, wielki dzięki!

Mamy jeszcze jedno pytanie. Czy nie znasz jakiegoś dobrego mechanika w tamtej okolicy? Cena jednak kusząca, chcielibyśmy go sprawdzić na warsztacie.

Pozdrawiamy,

Jola i Karol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie moto brudne i slabo utzymane.

JolKar zagladnijcie do dzialu "sprzedam" bo wrzucilem tam wczoraj linka do fajnego GSa z forum naszych kolegów z BMW. To sprzet jednego z forumowiczow. Mysle ze to ciekawa pozycja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cześć Tomasz!

Mamy jeszcze jedno pytanie. Czy nie znasz jakiegoś dobrego mechanika w tamtej okolicy? Cena jednak kusząca, chcielibyśmy go sprawdzić na warsztacie.

Pozdrawiamy,

Jola i Karol

Niestety w tym temacie nie mogę pomóc. Dotąd (odpukać...) nie musiałem korzystać z usług mechanika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Faktycznie moto brudne i slabo utzymane.

JolKar zagladnijcie do dzialu "sprzedam" bo wrzucilem tam wczoraj linka do fajnego GSa z forum naszych kolegów z BMW. To sprzet jednego z forumowiczow. Mysle ze to ciekawa pozycja.

Piękny :!: :D

Czy mógłbyś w naszym imieniu dowiedzieć się o cenę tego moto ? Bo nie mamy dostępu to ich forum. Nie wiem, czy doszła do Ciebie od nas wiadomość na priv... Mamy ją cięgle w zakładce: do wysłania :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli lubicie dłubać przy motorze to cena jest atrakcyjna. Ja też kupiłem gs-a w stanie odbiegającym od ideału, ale potrafię sam zadbać o sprzęt i na tą chwilę niskim kosztem i odrobiną chęci nie licząc godzin spędzonych w garażu motorek wygląda prawie jak nówka, tylko że silnik był bez żadnych wycieków i tu bym się zastanowił bo cholera wie co tam było robione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Uzgodniliśmy z leff, że każdy przygotuje niezależną ocenę. Pozostaje czekać na jego opis.

Ujmę to tak: Tomasz odwalił kawał bardzo dobrej roboty. Miał nawet suwmiarkę, którą mierzył grubość tarcz hamulcowych. Jego opis oddaje wszystko, co istotne. Od siebie dodam tylko, że manetki są nieźle wytarte, a na lewej ladze obluzowana guma. Widać ślady wody. Odniosłem wrażenie, że na na teleskopie jest jakby film olejowy. Może się mylę, ale uszczelka może lekko puszczać. Nie udało mi się wypatrzyć czujnika ABS, chociaż właściciel twierdził, że jest zainstalowany.

Podsumowując: GS wymaga poważnych prac związanych z estetyką i nie mniej poważnych obejmujących mechanikę.

Jakby co, dzwońcie, może jeszcze coś mi się przypomni. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×