Skocz do zawartości
Kongal

GS z Gdańska

Recommended Posts

Witam. Ostatnio pojawił się na allegro: http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-abs-f650 ... 56178.html. Co sądzicie, na pierwszy rzut oka (laika) wyglada nieźle. Jezeli ktoś z was juz go oglądał, proszę o opinie. A może ktos ma doświadczenia z tym sprzedającym, bo widziałem juz klika GS ów przez niego sprzedawanych w ostatnim czasie. Będę wdzięczny za opinie, bo mam do niego jakieś 450 km i jechać w ciemno nie bardzo mi się uśmiecha. :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na pierwszy rzut oka:

- brakuje regulacji twardości tylnego zawieszenia,

- z prawej strony brakuje plastiku ozdobnego na zbiorniku,

- z prawej strony brakuje dłuższej śruby pod kufry,

- coś mogło być przy kierownicy kombinowane, bo śruba by są chyba ruszana,

- katalizator i rura wydechowa dość mocno odbarwiona

In plus:

- oryginalne stelaże pod kufry,

- dolne gmole,

- wyższa szyba,

- dodatkowe owiewki na handbarach.

Tyle ze zdjęć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodatkowo:

minus

- chyba złazi lakier z przodu od dołu z silnika (cecha charakterystyczna "brytyjczyka" - ja też tak mam)

- płyn hamulcowy na pewno z tyłu (z przodu prawdopodobnie) do wymiany (kolor czekolady)

plus

- przewód hamulcowy w stalowym oplocie

- automatyczne smarowanie łańcucha (widać przewód - trzeba by sprawdzić pod siedzeniem czy jest reszta)

- dodatkowy błotnik z przodu (standard od 2004)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

osobistych doświadczeń nie mam ale nikt z moich znajomych tego sprzedawcy nie poleca- na fotkach wyglądają one zawsze dość ładnie ale w realu we wszystkich przypadkach można było się doczepić do wielu rzeczy i to grubych, wiem, że były jakieś perturbacje ze 100% potwierdzeniem osoby od której maszyny były sprowadzane. Akurat do nich trzeba by było podjechać i oblukać sprzęta z kimś kto naprawdę się zna. PZDR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Połamany plastik od przedniego błotnika z prawej strony

- zgubiona śrubka od mocowania błotnika z lewej strony

- opony do wymiany (tak wygląda ze zdjęć)

z drobiazgów - przepalone prawie wszystkie żaróweczki od oświetlenia tablicy rozdzielczej

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Oglądałem tę sztukę. Rzeczywiscie na zdjęciach wygląda dużo lepiej. Ma widoczne ślady korozji (kierownica, rama) oraz najprawdopodobniej problemy z synchronizatorami skrzyni biegów (zgrzytają podczas zmiany). Ogólnie szkoda bo cena nie najgorsza. Jednak ja sobie odpusciłem. Pozdrawiam

Nowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chyba też sobie odpuszczę. Dziękuję wszystkim za opinie. Może do wiosny coś się jeszcze trafi. Chociaż w cenie do 12 tys. PLN cudów raczej nie ma co się spodziewać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ubiegłymm roku też do nich zajrzałem, bo mi się pewien Dakar spodobał ze zdjęć, i po wizycie już nie zaglądam :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, miałem wątpliwą przyjemność być u sprzedawcy, właśnie żeby obejrzeć tą sztukę z ciekawości. Wniosek: moja noga nie przestąpi już progu tego "salonu". Motocykli rzeczywiście mnóstwo, dwie hale ale tak zawalone i upakowane że do 90% sprzętu nie można dojść. Do tego bardzo miła obsługa - do tego GS akurat jest dojście chociaż słabe. Na moją prośbę czy można zdjąć motocykl z podpórki żeby lepiej obejrzeć i przymierzyć koleś powiedział że nie bo nie wyglądam na poważnie zainteresowanego. I se poszedł. To ja też sobie poszedłem. Dla mieszkających poza Trójmiastem odradzam wizyty, na google można znaleźć wiele opinii, że hurtowo kręcą liczniki.

Dla kontrastu dodam, że w tym samym dniu byłem w salonie Triumpha w Rumii i sprzedawca pozwolił mi dosiąść i odpalić Bonevilla za 32 tys. z pustymi tłumikami. I to wewnątrz hali. Mimo że widział że raczej go nie kupię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ODPUŚĆ go sobie tj Sprzedawce.

Taki wątek był już prowadzony dla maćka (maclapko) pojechalem do BikeMastera i oni sam podzwonowy szajs łatany z 3 maszyn w tym jednej nie BMW sprzedają. Nie warto.

Ale jak cos znajdziesz zawsze nas pytaj o pomoc. Ktos bedzie miał blisko podjedzie obejrzy, sfotografuje itd i bedziesz wiedział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ello,

oglądałem tego Gs-a na początku stycznia...słabo wygląda, słabo brzmi, o testowej jeździe nie było mowy bo było ślisko, ale nawet gdyby była pogoda nie zdecydowałbym się,, bo po co.....sprzęt w mizernym stanie. Poza tym, ale to juz nie moja opinia,ale mechanika motocyklowego z Gdańska, z którym oglądałem Dakara, którego w Gdańsku nabyłem Bikemaster wśród osób dobrze poinformowanych w ogóle nie wchodzi w rachubę przy zakupie motocykla...Jednym słowem omijać z daleka...

ps. a obsługa dość miła, ale co z tego jak sprzedają złom....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×