Skocz do zawartości
szyman

Tankbag Touratech - instrukcja montażu

Recommended Posts

Udało mi się ostatnio kupić tankbag'a, ale niestety, przy całej mojej technicznej wiedzy, nie jestem w stanie rozkminić jak ją zamontować do Dakara.

Stąd pytanie, czy może ma ktoś podobną mi może się podzielić wiedzą jak się ją montuje ? :mrgreen: ,

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

A poniżej zdjęcia torby:

1298620513_1

1298620513_3

1298620513_2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sory że na Katełemie ale znalazłem takie zdjęcia montażu z których być może wynika że nie masz wystarczającej ilości pasków montujących..? :? No chyba że się mylę.. 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie pasków mam dość dużo i stąd, moja konsternacja bo za dużo możliwości ;)

Ale te na zdjęciach to inne torby są ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie go znalazłem... :|

... ale niestety nie w tym dziale co chciałem :|

01-055-1162-0_a.jpg

..okazuje się, że jest to dedykowany do F800GS lub F650GS (twin) ... a nie do Dakara:|

...ale i tak lepiej leży na zbiorniku niż moja poprzednia torba, no i do następnego moto będę miał jak znalazł :mrgreen:

Muszę tylko sprytny sposób montażu wymyślić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyman, zawsze możesz skorzystać z taśmy-makgajweki :-)

63765b88de3a22a1b72d58093599a04f.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to się mówi teraz to - "musztarda po obiedzie". Trzeba było kupić taką http://www.touratech.com/shops/009/imag ... 0_I_01.JPG. Ja mam taką i do motocykla na śrubach mocujących środkowy panel niby-zbiornika przykręca się z przodu element z dwoma uchami do pasków a przy siedzeniu element z zamkiem błyskawicznym. Zapinasz zamek potem kładziesz torbę na niby-zbiornik zaczepiasz dwa ucha zaciągasz paski i po kłopocie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, dokładnie musztarda po obiedzie ;) ...ale cena była atrakcyjna ;) ... jakoś sobie zaadaptuje do Dakara, a w przyszłości, jak już pisałem, będę miał do F800GS :mrgreen:

Dzięki w każdym bądź razie za odpowiedź :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to się mówi "na promocje nie masz wpływu", trzeba brać jak jest tanio :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak to się mówi "na promocje nie masz wpływu", trzeba brać jak jest tanio :-)

Taaaaa, promocja to podobniez takie cos, czego normalnie bys nawet za darmo nie wziął ;) :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak, dokładnie musztarda po obiedzie ;) ...ale cena była atrakcyjna ;) ... jakoś sobie zaadaptuje do Dakara, a w przyszłości, jak już pisałem, będę miał do F800GS :mrgreen:

Dzięki w każdym bądź razie za odpowiedź :beer:

No to teraz masz pretekst do zmiany motocykla - po prostu obecny nie pasuje do torby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam,

Proszę o opinie, czy warto to nabyć, cena rozsądna, minusem jest to że dedykowana, ale chyba jeszcze ze dwa sezony pośmigam obecnym motongiem.

http://shop.touratechpolska.pl/tank-bag-for-bmw-f650gs-f650gs-dakar-g650gs-g650gs-sertao-and-tt39.html

Jestem z założenia leniwy, więc potrzebuję coś co się pewnie trzyma, jest bezproblemowo monto i demontowalne, ma po prostu działać bez napinki i podniecania się logo czy punktami lansu, bo mam to w d. :)

Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym wytworem, będę wdzięczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam bardzo podobny (starszy model).

https://picasaweb.go...feat=directlink

Różni się jedynie ułożeniem "bocznych" kieszonek i brakiem tej plecionki, która pewnie służy do zmniejszenia objętości gdy nie jest cały wypchany bambetlami.

Bardzo prosty sposób mocowania. Pewnie siedzi na niby zbiorniku (gumkowaty spód odpowiednio wyprofilowany). Dodatkowo szelki, które pozwalają na noszenie tankkbaga jako plecak albo do usztywnienia mocowania.

https://picasaweb.go...feat=directlink

Z boku i na górze ucha do szelek. Odczepiany na rzepach mapnik "zamykany" na rzep a więc nie całkiem wodoszczelny.

Coś się poje...ło z wklejaniem zdjęć więc są linki.

Edytowane przez tomaszI
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Alik. To ja popier ... em.

Nie za ma co. też bym se czasem popier...ił. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×