Skocz do zawartości
alik

Tani Dakar!

Recommended Posts

Też właśnie zastanawiałem się nad tym motkiem, dostałem pare fotek, ale szczegółów nie widać z powodu ubrudzenia ;p. Dziwne, bo jest to wersja dual spark, a z tego co wiem to one były produkowane od 2004 roku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzucam zdjęcia dla chętnych:

http://tinyurl.com/62h77a3

Z tego co zauważylem - zdjęcia nie są powalające - moto brudne ale nie widzę jakichś wielkich przeróbek. Nie ma fajki na świecy(?), płyn hamulcowy w zbiorniczku tylnym chyba do wymiany - kolor herbaty. No i cena chyba atrakcyjna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wrzucam zdjęcia dla chętnych:

http://preview.tinyurl.com/62h77a3

Z tego co zauważylem - zdjęcia nie są powalające - moto brudne ale nie widzę jakichś wielkich przeróbek. Nie ma fajki na świecy(?), płyn hamulcowy w zbiorniczku tylnym chyba do wymiany - kolor herbaty. No i cena chyba atrakcyjna.

No jeśli uważamy wymiane silnika na ten z nowszego modelu za małą przeróbkę, to większych raczej nie ma :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie zmiana na lepsze zdaje się :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie coraz bardziej myślę o zakupie tego Dakara, cena jak widać jest dobra, zwłaszcza jak na tę wersję. Sprzedający gwarantuje że wszystko jest idealnie, silnik działa jak marzenie, żadnych uszkodzeń, wad itp. Chciałbym jednak poznać opinię kogoś "neutralnego". Sam też nie mam z tym modelem doświadczenia, dlatego super by było gdyby ktoś wprawiony rzucił specjalistycznym okiem na moto ;-) Niemiło jakby po prawie 300km jazdy miałoby się okazać że to złom. Czy na forum jest jakiś użytkownik z okolic Gniezna, który chciałby się wybrać oglądnać moto? Bedę bardzo wdzięczny :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia alika nie mogę otworzyć, ale przyszło mi do głowy coś takiego co jest możliwe czytając co piszecie. Dakar przed lifetm a silnik ma 2spark. Z tego co pisze alik nie ma jednej fajki :shock: To by znaczyło że instalacja elektryczna pozostała stara w której nie ma po prostu drugiej fajki.

To tylko moje przypuszczenia, trzeba zobaczyć na żywo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł - poprawiłem link.

Anonymous: ja może znalazłbym czas na małą wycieczkę pod koniec tygodnia. Odezwij się na PW - ustalimy szczegóły.

Niech Pan Ci poda VIN - sprawdzimy w międzyczasie, co tam ma w historii w BMW zapisane. To też jakiś test na wiarygodność i uczciwość Sprzedającego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zdjęcia alika nie mogę otworzyć, ale przyszło mi do głowy coś takiego co jest możliwe czytając co piszecie. Dakar przed lifetm a silnik ma 2spark. Z tego co pisze alik nie ma jednej fajki :shock: To by znaczyło że instalacja elektryczna pozostała stara w której nie ma po prostu drugiej fajki.

To tylko moje przypuszczenia, trzeba zobaczyć na żywo.

To bardzo prawdopodobne. Zapytałbym sprzedającego o oryginalność motocykla. Zakładając, że nie czyta naszego forum, jeśli uczciwie powie, ze silnik był wymieniany a instalacja została stara to dobrze będzie świadczyć co najmniej o sprzedajacym.

Nie wiem alik jak to wypatrzyłeś, ale faktycznie na zdjęciu 6 widać, ze w miejscu gdzie powinna być fajkocewka drugiej świecy, świeci lakier głowicy i fajki brak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrzut%20ekranu%202011-03-08%20%28godz.%2000.33.56%29.png

Tutaj to dobrze widać.

Czy ktoś może zrobić fotkę jak to powinno wyglądać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tą to mam od 10 dni :D

A co Pan odpisał w temacie VINu i odwiedzin?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi odpisał drzewiej (27.2.11):

"Motocykl przywieziony z Włoch. Opony 50% żywotności. Powłoki lakiernicze niezmęczone włoskim słońcem :D Jednostka napędowa ochoczo podejmuje współpracę po naciśnięciu rozrusznika. Praca silnika wzorowa: bez stuków, puków, dymienia i innych dziwnych zjawisk. Osobiście wymieniłem olej i filtry - olej Motul 5100; łańcuch i zębatki. Na tych zdjęciach widać na pewno brązowe ślady na owiewkach - to błoto (nie mogłem się powstrzymać od jazdy). Przebieg jest oryginalny patrząc przez pryzmat podzespołów eksploatacyjnych. Na wyświetlaczu od kilometów jest malutka skaza wielkości ok. 3 milimetrów - nie wiem skąd się wzięła. "

I tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tą to mam od 10 dni :)

A co Pan odpisał w temacie VINu i odwiedzin?

Pan nic nie odpisał, na maile które wysłałem 2 dni temu też nie 8-). Wydaje się że to problemy z mailem czy coś, bo przez telefon udzielał wszystkich odpowiedzi. Jak do jutra nie dopisze to upomnę się telefonicznie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedz na miejsce i tam rozmawiaj jak Ci to moto pasuje. Jak się bedziesz tak zastanawiał to ktoś go kupi i dalej będziesz szukał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Instalacja jest niezmieniona, jest wymieniony silnik i podłączona jest tylko jedna świeca. Mówił, że można podłączyć dwie jednak nie ma prawie żadnej różnicy ( ta druga świeca zapala tylko spaliny??, nie wiem czy dobrze zrozumiałem)

//EDIT

Dostałem właśnie vin pojazdu. Nie wiem czy można tak publicznie go podawać? ;) Jakby ktoś chciał pomóc mi go odszyfrować to wyślę na priv. Narazie Dzwoniłem do dealera w gdańsku, potwierdził tylko date produkcji, reszta informacji jest dodatkowo płatna i trzeba zgłosić sie z ksero lub oryginałem dowodu rejestracyjnego (jeśłi wogóle by były dodstępne)

Na oglądnięcie moto umówiłem się w piątek :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Druga świeca dopala po prostu spaliny,iskra jest troszkę później niż na tej normalnej i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 Pawle ;) :beer:

Tak, masz racje, pozmieniane :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baureihe: K78

Fahrzeugtyp: F650Dakar

BMW-Typschlüssel: 0173

Karosserie:

Katalogausfürung: Europa

Produktion: 06/2000

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Druga świeca dopala po prostu spaliny,iskra jest troszkę później niż na tej normalnej i tyle.

No nie tak do końca dopala bo spalin to już się nie da zapalić. Ale faktycznie świece mają oddzielne sterowanie z ECU więc mogą mieć różne czasy zapłonu. Też uważam, że można jeździć na jednej - centralnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tylko fabryka wie co ona ma za zadanie robić my się tylko domyślamy i przypuszczamy.

I tu kolega ma całkowitą racje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×