Skocz do zawartości
alik

Kolejne wcielenia naciągacza na wysyłkę z Anglii

Recommended Posts

Ogłoszenie na szczęście szybko poszło do piachu... może nikt się nie dał naciągnąć :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam,

sam bym się naciął, facet kiedyś oferował suuper gs-a 1150 za 10500 pln. Gadkę miał, że pracował w Polsce, zabrał moto ze sobą do Anglii i sprzedaje tak tanio, bo nikt tam z polskimi papierami kupic nie chce :D zaoferował sprzedaż za pomocą firmy pośredniczącej International Cargo Spedition i bardzo szybko chciał moto sprzedac. Wysłał nr listu przewozowego, słowem cud miód malina. Jedyny minus to forma zapłaty - gotówką przez Western Union i broń Boże powiedziec, że to zakup moto - większe podatki itp :D Strona internetowa firmy Cargo super profesjonalna, naprawdę wyglądało to dobrze. Gdyby nie bardzo podejrzany sposób zapłaty i fatalny akcent "Anglika" pozbyłbym się 10 tys. pln...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mialem to samo, napaliłem się na r1200gs z 2005 za 12 tyś, nawet pieniądze uzbierałem :-) Bajka była ta sama, pracowalem w polsce, polskie papiery, mieszkam w uk i nikt nie chce kupić. Jak napisałem że sam przyjade do UK po moto i zapłace na miejscu to meile ucichły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój znajomy w ten sposób kupił auto w anglii. Dokładnie taka sama śpiewka. Po wpłaceniu 20 000 PLN też maile ucichły. Zgłosił sprawę na policji i okazało się, że nie on jedyny dał się tak zrobić. Po kasie ani śladu. Swoją drogą - wpłacać komuś pieniądze nie widząc sprzętu na żywo i liczyć na okazję .....:shock: Skoro ludzie są tak naiwni to się nie dziwię, że cwaniacy to wykorzystują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mialem to samo, napaliłem się na r1200gs z 2005 za 12 tyś, nawet pieniądze uzbierałem :-) Bajka była ta sama, pracowalem w polsce, polskie papiery, mieszkam w uk i nikt nie chce kupić. Jak napisałem że sam przyjade do UK po moto i zapłace na miejscu to meile ucichły.

Wszyscy widzieliśmy tego 1200 GS-a i niejeden zaczął zapewne Pawełkowi zazdrościć.. :twisted: Jedyne chyba co było z nim na zdjeciu nie tak, to coś tam z przednią felgą, o ile to ten o którym myślę.. :roll:

P.S. Też jestem pełen podziwu dla ludzi wpłacających kasę bez oblookania sprzęta. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie był ten. Tamten był czerwony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przerabiałem dokładnie ten temat!!! Szukałem na moim koncie gmail historii korespondencji z gościem by Wam ją przedstawić ale po 30 dniach gmail usuwa sam wszystkie stare wiadomości ale scenariusz identyczny!!! Zawodnik tak kombinował jak koń pod górę!!! Mam znajomego w UK i chciałem by moto obejrzał i zrobił fotki ale dalej kręcił. Stronka spedytora super! Gwarancja zwrotu pieniędzy jak się rozmyślę i takie tam. Zgłosiłem sprawę na allegro ale nawet słowem nikt mi nic nie napisał a aukcje stale się pojawiały. Gość lubuje się w "sprzedaży" BMW bo to dość chodliwe moto. Wszystkie adresy @ to yahoo itp. Niestety trzeba uważać!!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może będziemy tu wrzucać kolejne jego "wcielenia" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wogan Daniel

Dear Sir ,

The bike is in excellent condition,no damage or no accident.I am the first owner.The total price is

3800 EUR ( shipping included ).It has polish documents ,registration certificate and all papers in

Poland ! If you are interesed to buy the bike please contact me ( WRITE IN ENGLISH ) .

For translation use : http://www.google.com/language_tools?hl=pl

Regards and i wait your e-mail

A potem:

Dear Sir ,

The total price is 3800 EUR and the bike has polish documents .

in the e-mail with belgium documents i made a mistake ...

The bike is in has no technical damage at all, no scratches or damage, no hidden defects .

I bought the bike while I stayed in Poland.Now I stay in London / United Kingdom and the bike is here with

me.The bike has polish documents with polish registration .

It comes with all the documents you need to register it on your name.You will not have to pay additional taxes for this (the bike is registered in Poland and have polish documents)It's my personal bike.I've listed the bike under this price so I can sell it faster.

I have worked in Poland for the last 1 year and I've purchased the bike there.

I have decided that it's better to sell it because I don`t use it anymore , it `s a pity to keep such a bike and not to use it. Now I'm trying to sell it back in Poland and because i want to sell it fast i sell it for this good price .

I tried to sell the bike in UK, but nobody want`s to buy it with polish documents .

I will cover all the taxes for shipping ( the shipping is free to your home address ) .

If you want to buy the bike let me know your address so i can calculate the shipping taxes .

For translation use : http://www.google.com/language_tools?hl=pl

Regards and i wait your e-mail ,

A potem:

Dear Sir ,

We will make the deal via http://www.escrow-europa.com/

This is how it works :

1.The seller will open the transaction with Escrow-Europa --> 2.The buyer has to make the payment to

Escrow-Europa ( the seller will not receive any money until the buyer receive the bike ), the buyer must send to Escrow-Europa the payment and Escrow-Europa will put the money into a safe account from them --> 3.Escrow-Europa will receive the confirmation

that the payment is done and will start the transaction immediately --> 4.Escrow-Europa will

deliver the motorcycle to the buyer in 2 days and after that he has 5 days to test check it and the documents -->5. After that the buyer has tested the bike he will contact Escrow-Europa to

tell them if he is satisfied or not with the motorcycle --> 6.Escrow-Europa will release the money to the seller(in

case the buyer is satisfied with the motorcycle ) and in case the buyer is not satisfied with the bike he will get all his money back and the motorcycle will be taken by Escrow-Europa back ( the seller pays the shipping back ) .

.I hope you understood how it works.The conclusion is that i will get the money after you receive and check the bike

....I hope you agree wit hme,because I think that it is the best way to protect both(seller and buyer). If so,please

provide me your full name and address so i can contact Escrow-Europa and start the transaction.

Also send me your phone number .

Just email me back and let me know

Regards and i am waiting your e-mail !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak "wygoolasz" jego mail numorever@yahoo.com to pojawia sie BMW na które się napaliłem

http://gielda.scigacz.pl/BMW,R,M1748385.html

1_NORMAL.jpeg

Facet "działa " nie tylko w polsce, w belgijskim portalu sprzedaje r1150, napisalem do niego po francuzku i odposal to samo ale że pracowal w belgii a teraz ma problem ze sprzedaniem w UK.

http://www.aanbod.be/motoren-en-scooters/motoren-bmw/2003-bmw-r-1150-gs-577175.html

577175_f_bf08ddb8c34d20bc2a2e71284da37d99.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Regularnie przeglądam ogłoszenia sprzedażowe i takie okazje trafiają się kilka razy w miesiącu tylko w kategorii BMW, aż dziw, że nie szkoda im pieniędzy na ogłoszenia, które przecież nie są za darmo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ogłoszenie kosztuje okolo 2 euro, jeden "łoś" na rok załatwia koszty i dobry zarobek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tekst ten sam jak kiedyś pytałem o GS-a :D w super okazyjnej cenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio nawet w telewizji cos o tym bylo. Żonka akurat ogladala ja sie nie wsluchiwalem. Ale fakt dla mnie niezrozumialy, ze jelenie musza sie na cos takiego nabierac bo koles nie dawalby ogloszenia. Jak mozna kupic maszyne nie widzac jej na oczy??

Swoja droga Policja powinna na takie cos reagowac. Maja swoje sposoby na namierzanie takich osobnikow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
witam,

sam bym się naciął, facet kiedyś oferował suuper gs-a 1150 za 10500 pln. Gadkę miał, że pracował w Polsce, zabrał moto ze sobą do Anglii i sprzedaje tak tanio, bo nikt tam z polskimi papierami kupic nie chce :lol: zaoferował sprzedaż za pomocą firmy pośredniczącej International Cargo Spedition i bardzo szybko chciał moto sprzedac. Wysłał nr listu przewozowego, słowem cud miód malina. Jedyny minus to forma zapłaty - gotówką przez Western Union i broń Boże powiedziec, że to zakup moto - większe podatki itp :lol: Strona internetowa firmy Cargo super profesjonalna, naprawdę wyglądało to dobrze. Gdyby nie bardzo podejrzany sposób zapłaty i fatalny akcent "Anglika" pozbyłbym się 10 tys. pln...

Heh chciałem kupić dokładnie to samo moto ;)

Ale ja z uporem maniaka chciałem jechać do Anglii go zobaczyć a on jak głuchy tego nie słyszał :lol:

Ja mu gdzie stoi motor a on, że mało pali, ja mu a gdzie mogę go zobaczyć a on że moto w stanie idealnym no to ja mu, że przyjadę w przyszłym tygodniu i wszystko ucichło ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedno kasują a kolejne jak grzyby po deszczu… Ja nie wiem, ale oni chyba mają rzeczywiście jakichś "Klientów", bo inaczej po co by to robili?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×