Skocz do zawartości
Qbik

Gdzie dokładnie czujnik hamulca nożnego f650 st

Recommended Posts

Podepnę się pod wątek

mam podobny problem, ale trochę szczegółów

wiem, że padł czujnik hamulca tylnego w moim F650 st '98

Najgorsze jest to, że z racji konstrukcji tego czujnika świecił cały czas więc, mój mechanik go wyjął. Kupiłem nowy i chciałem go zamontować. ale za chiny nie wiem w którym dokłądnie miejscu w FAQ - znalazłem fotkę gdzie go widać, ale jak go tam zamontować?

Będę wdzięczny za pomoc /może jakieś fotki/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta blaszka co widac na zdjeciu jest zaczepiona o dzwigienke pedalu hamulca. Wiec musisz gdzies tam szukac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie dzisiaj szukałem, ale nie mogłem namierzyć, no nic. Trzeba poszukać dokładniej :lol:

Odkręcanie podnóżka chyba w tym przypadku za dużo to nie da

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeglądałem ten wątek i niestety fotki tam umieszczone nie rozwiązują mojego problemu :lol:

Chodzi o ten czujnik montowany przy pedale hamulca nr 5 na tym diagramie

153.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK namierzyłem, jakby ktoś szukał to miejsce do zamontowania jest na ramie motoru, tuż nad pedałem hamulca

Żeby się tam dostać trzeba odkręcić pedał i jedną osłonę, a i tak za dużo miejsca nie ma

po zamontowaniu pojawił się trochę iny problem, z racji konstrukcji czujnika STOP pali się cały czas chyba że blaszka dotknie styk, a w moim przypadku pedał hamulca nie wracał tak wysoko, żeby styk się załączył. Pomogła wymiana sprężyny i jak na razie ok :lol:

ps nie wiem jak w innych częściach PL, ale w mazowieckim wiało dzisiaj jak .... trochę kiepsko się jeździło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wystarczy lekko podgiąć blaszkę żeby łapała styk w odpowiednim momencie. Przynajmniej ja tak zrobiłem. Tak przy okazji8, sprawdź dokręcenie pedału i tulejki dźwigni hamulca, pewien pan "mechanik" zrobił mi taki numer że pozbyłem się dźwigni razem z tuleją w czasie jazdy. Dopiero Milobas mnie uratował ekspresową przesyłką z kłoppotu w środku sezonu. W tej chwili w Żukowie na samochodzie 5 cm śniegu a na termometrze zewnętrznym minus 3...A ja w niedzielę chcę się wybrać w okolice Ostródy :? oczywiście na moto

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×