Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dnia 18.12.2023 o 23:37, Seb napisał:

Trolik, PKP!
Jedno pytanie mam - dlaczego na Pikuja z buta poszedłeś? A nie na kołach?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że przejście z buta podyktowane było tym :default_icon_twisted:

https://youtu.be/_nYJfsxP2HA?si=jTnyhMIbtL0qrVCV

To był lekko wymagający zjazd do wsi  :default_icon_e_biggrin:

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziewiąty dzień: Połonina Krasna

ABLVV84ncQ_KZU0DO3i943Dx6dlSadwLuapYacw_

Poranek przywitał mnie słońcem, a śniadanko zjadłem w barosklepie przy ulicy. Barosklep polecam!! - super jedzenie, a przy okazji można wziąć żarcie i wodę na drogę. Po spakowaniu gratów ruszyłem na Krasną.

ABLVV84qmgf_mibwGBYsuWO9yb3miwhhhd9ekWFt

ABLVV86AYNbzP7WhjVYJMcWeWSsrh0XLCrWmommF

Ku mojemu zaskoczeniu droga była sucha mimo opadów deszczu w nocy. Dzięki temu jazda po stromej drodze usianej dużymi kamieniami była całkiem przyjemna i mogłem się skupić na cieszeniu się naturą.  Po jakichś 40 minutach wjechałem na połoninę i zostałem powitany przez piękną pogodę.

To była cudowna jazda, powiedziałbym nawet, że spacer - 500 metrów jazdy: kawa, 500m: dron, 500m: lenistwo:-). Pyrkałem sobie powoli ciesząc się tym ,że mogę być w tak pięknym miejscu praktycznie sam. Cisza. Kolory. Raj. To był mój drugi pobyt na Krasnej i podobnie jak wtedy byłem urzeczony jej pięknem.

ABLVV86IK-veoJqkeD6W7qX-pk8rzcHvmj8T_cS_

ABLVV86a5EAsYQJRtdMXkaF0fRcX1PvzaC_TvNI-

ABLVV85nK86g8pT8lLvIHHZ3tu1Jzlfv_tYx0ok1

ABLVV85nVk1w0tnZTyeSo0FBRgNvJpiqyyiq1pN8

Tak sobie pyrkając dojechałem do mojego Nemesis: kilka lat temu będąc na Krasnej zjechałem po stromym odcinku drogi wypełnionym dużymi kamieniami. Ten zjazd przyprawił mnie wtedy o mokrą pieluchę, a późniejszy wjazd w drodze powrotnej spowodował trwały wytrzeszcz "oczuf" ze strachu. Tym razem było podobnie, choć jechałem na mniejszym, zwinniejszym motorku. Ten kawałek drogi wyglądał mniej więcej tak:

ZABLVV87-ntbF6jsjnK-ugRnkayHydEaVIXNln3lK

Zdjęcie nie oddaje różnicy wysokości, ale jest tam naprawdę stromo-przynajmniej dla mnie!:-). Po zebraniu się na odwagę, zaciśnięciu zębów i wytarciu łez ruszyłem:!-) Okazało się, że nie jest tak źle-po drodze tylko raz zgasł mi motorek i choć bałem się ruszyć po tym zatrzymaniu to jednak dałem radę!:-). Po dotarciu na górę puszyłem się jak paw z dumy i odpoczywałem po tym wyzwaniu, kiedy to zobaczyłem taką walkę:

Pojazd wyłądowany był glównie dziećmi i kobietami - podejrzewam, że wracali ze zbierania jagód na połoninach. Po odpoczynku była dalsza cudowna jazda.

Do zmroku było jeszcze daleko, ale postanowiłem wcześniej znaleźć sobie miejsce na nocleg-mimo ładnych kilku dni gapienia się na ukraińskie połoniny wciąż było mi mało i chciałem znaleźć sobie miejscówkę na spanie z pięknym widokiem. Po chwili: voila!

To był przepiękny dzień!

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak sam kiedyś napisałeś Krasna jest priekrasna :) W przyszłym roku na bank Zakarpacie, bo pomimo tegorocznej wycieczki w inne piękne góry, brakowało mi Ukrainy :)

Dawaj dalej :)

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, Dziadek napisał:

Jak sam kiedyś napisałeś Krasna jest priekrasna :) W przyszłym roku na bank Zakarpacie, bo pomimo tegorocznej wycieczki w inne piękne góry, brakowało mi Ukrainy :)

Dawaj dalej :)

Ja też będę kombinował żeby tam zawitać, może późną wiosną tym razem.

pozdrawiam trolik

20 godzin temu, dakarowy napisał:

Myślę, że przejście z buta podyktowane było tym :default_icon_twisted:

https://youtu.be/_nYJfsxP2HA?si=jTnyhMIbtL0qrVCV

To był lekko wymagający zjazd do wsi  :default_icon_e_biggrin:

Ja po prostu miałem ochotę trochę połażić. Przed wyjazdem miałem tydzień ostrego treningu na siłce, później siedzenie w aucie, następnie siedzenie na motorku...moja dupa domagała się spaceru:-). Z tego co wiem można wjechać na różne sposoby i niektóre nie są aż takie trudne

pozdrawiam trolik. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziesiąty dzień: powrót.

ABLVV85NEa8RicvHyifuufXTOs6Li-COE6x3VQzo

Poranek na Krasnej był przyjemny, choć mogłoby być więcej słoneczka.

ABLVV87H24iRBch_V2X0q_dPhhpepTtaZrx39iSP

To był ostatni dzień na połoninach, choć nieostatni na Ukrainie-miałem jeszcze ochotę poszwędać się po okolicy nieśpiesznie zmierzając w kierunku Krościenka. Nie wiem dlaczego, ale śmigając tam na motocyklu jakoś inaczej odczuwam wolność niż w Polsce-może dlatego, że jest tam więcej natury, mniej betonu, mniej dyskontów i innych tego typu "zdobyczy cywilizacyjnych". Tak czy owak po prostu lubię tam być, lubię tam śmigać, lubię odczuwać ten rodzaj wolności. Po zjeździe z Krasnej wybrałem na mapsach Krościenko, po czym unikałem jazdy po wyznaczonej trasie:-). Próbowaliście tak kiedyś? Fajna zabawa. Można w ten sposób zobaczyć miejsca z dala od asfaltu, za dala od utartych szlaków. Nie mam zdjęć z tego dnia, ale uwierzcie mi-było zajebiście!. Wieczorem znalazłem miejsce na biwak na szczycie jakiegoś pagórka przy drodze.

ABLVV86F8o6y3i2woHs6Oq7BqxDJwVZIjpJB0NfL

Rano obudziło mnie słoneczko i smutek, że to już koniec wyprawy. 

Do granicy pozostało mi 2 godziny pięknej, spokojnej jazdy. Doszedłem do wniosku, że kolejny wyjazd do Ukrainy niekoniecznie musi być związany jedynie z telepaniem się po połoninach. Będę chciał część czasu poświęcić na zwiedzanie, lepsze poznanie kultury itd. No i najważniejszy wniosek: lubię być na Ukrainie.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajcie znac czy filmik sie podoba

 

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.12.2023 o 14:44, dakarowy napisał:

Myślę, że przejście z buta podyktowane było tym :default_icon_twisted:

https://youtu.be/_nYJfsxP2HA?si=jTnyhMIbtL0qrVCV

To był lekko wymagający zjazd do wsi  :default_icon_e_biggrin:

 

 

Możliwe, kumple się tam wbili w 2020 bodajże, na starych teresach, pod sam szczyt. Opowiadali że było ciężko, nie wiem jaką drogą wjeżdżali, ale po Twoim filmie widzę że zajebięscie ciężko byłoby wjechać tą którą zjeżdżałeś - kamerdolce jeszcze jeszcze, ale najgorsze te korzenie w poprzek lub na ukos drogi, a jak popada to już w ogóle mało możliwe. Wjeżdżałeś tą samą drogą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Możliwe, kumple się tam wbili w 2020 bodajże, na starych teresach, pod sam szczyt. Opowiadali że było ciężko, nie wiem jaką drogą wjeżdżali, ale po Twoim filmie widzę że zajebięscie ciężko byłoby wjechać tą którą zjeżdżałeś - kamerdolce jeszcze jeszcze, ale najgorsze te korzenie w poprzek lub na ukos drogi, a jak popada to już w ogóle mało możliwe. Wjeżdżałeś tą samą drogą?
Pierwsze 2:40 z tego filmiku to droga na Pikuj, jechaliśmy tam prawie cały dzień czyli od granicy w Krościenku, ale wszystko lasami, łąkami, górami



Cześć trasy widziałem że i Trolik jechał

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Tu masz linka do mojej relacji sprzed lat
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http://f650gs.pl/topic/12396-ukraina-wrzesie%C5%84-2019/&share_tid=12396&share_fid=82905&share_type=t&link_source=app

Ukraina wrzesień 2019

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za przypomnienie tego filmiku. Było w pytkę :default_moto1:

Edytowane przez 7Greg
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo fajna relacja :default_icon_beer:
Też wyskoczyłem na Zakarpacie w 2023 i w tym roku chętnie bym wrócił ponownie 
ABLVV84LsVeu0a_S4pZqswu8KT6rdQQxJzznv4PJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bardzo fajna relacja :default_icon_beer:
Też wyskoczyłem na Zakarpacie w 2023 i w tym roku chętnie bym wrócił ponownie 
ABLVV84LsVeu0a_S4pZqswu8KT6rdQQxJzznv4PJI45xFMKfUQyM_iLAGDSlX4_gV2jHZA9M0FvJfvVC4M96hbHzg8eaI-xAtaJITiJ7tapEL4ZHWlpLMUwurVPulySmME0uv3B5o08h__djS4rs06qrKEqMrQ=w1337-h1007-s-no?authuser=0
Da pytania
1. Gdzie relacja?
2. Co To za motorynka?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, dakarowy napisał:

Da pytania
1. Gdzie relacja?
2. Co To za motorynka? emoji1.png

Ja bym jeszcze dopytał o track/ trase. Moze byles w jakims fajnym miejscu to daj znac

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.01.2024 o 09:24, dakarowy napisał:

Da pytania
1. Gdzie relacja?
2. Co To za motorynka? emoji1.png

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

ad. 2 - CRF chyba.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, CRF300l, dzielny osiołek :) Parę dni się tylko pokręciłem krajoznawczo, policji już miałem trochę dosyć przez częste kontrole choć bez mandatu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Peterka napisał:

Tak, CRF300l, dzielny osiołek :) Parę dni się tylko pokręciłem krajoznawczo, policji już miałem trochę dosyć przez częste kontrole choć bez mandatu.

Policja? W Ukrainie?

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, trolik napisał:

Policja? W Ukrainie?

pozdrawiam trolik

W rzeczy samej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drugi filmik z zeszlorocznej wyprawy na Ukrainskie Zakarpacie Milego ogladania!:-)

pozdrawiam trolik

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatni filmik z tej wyprawy: przepiękna Połonina Krasna

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pięknie ! :D 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×