Skocz do zawartości
JolKar

Uchwyt prawy i lewy

Recommended Posts

Potrzebujemy wymienić manetki. Chodzi o same gumy czyli z rys nr. 1 i 3:

r%C4%85czka.jpg

Pytanie - otwarte? Zamknięte? Czemu one tak drogie??? Prawe w boxer-parts kosztuje prawie 300zł! :)

Nasze podniszczone, zaznaczone w zielony kwadraciku, wyglądają tak:

mP4254360.JPG

Czy i gdzie można to taniej kupić? Ktoś nadprogramowo ma jakieś niezniszczone?

Czy to zaznaczone w czerwonym kółku jest tzw. ciężarkiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JolKarowie, one są jeszcze w całkiem dobrym stanie. naprawdę :) dopóki się nie poprzecierają to jest ok.

To w czerwonym kółku to jest ciężarek - zabezpiecza kierownicę przed wibracjami. Uwaga- ciężarek jest inny dla wersji z handbarami (jak u Was) i w wersji bez handbarów - mam takie 2 do oddani jak ktoś ma ochotę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro miałby to być wydatek rzędu 300zł, to uznamy, że jeszcze są w dobrym stanie :) Dzięki Jackx ;)

A na przyszłość, to w naszym przypadku trzeba będzie szukać tzw "otwartych" uchwytów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JolKar, tak z ciekawości, ile przebiegu ma Wasz GS?:) Moje wyglądają bardzo podobnie przy przebiegu około 37k.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na jebaju są po 20 EUR, a oryginały takie drogie, bo są zintegrowane z ogrzewaniem. Można je wg opisu w tej aukcji

http://cgi.ebay.de/GRIFFGUMMIS-GRIFFE-G ... _655wt_907

wymienić bez uszkodzenia ogrzewania.

ale żeś heftnął opis.. jawohl jawohl, my wfshystko fersztejen :)

jakiś übersetzung by się przydał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JolKar, tak z ciekawości, ile przebiegu ma Wasz GS?:) Moje wyglądają bardzo podobnie przy przebiegu około 37k.

Nasz ma 57k z 2003 roku, więc raczej licznik nie kręcony ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na jebaju są po 20 EUR, a oryginały takie drogie, bo są zintegrowane z ogrzewaniem. Można je wg opisu w tej aukcji

http://cgi.ebay.de/GRIFFGUMMIS-GRIFFE-G ... _655wt_907

wymienić bez uszkodzenia ogrzewania.

O! Super, wielkie dzięki :) Taką propozycję warto rozważyć, skoro to cena za komplet ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pro-Cię-Bardzo:

Proponujemy Państwu oryginalne gumowe manetki SuperSoft Ariete (jakość przynajmniej tak samo dobra, jeśli nie lepsza niż oryginalnych) do motocykli BMW z ogrzewanymi manetkami. Sprawdzony, poprzecznie prążkowany kształt o wysokiej przyczepności, z boku wycięcie na ciężarki kierownicy. Manetki są nowe, sprzedawane jako komplet w oryginalnym opakowaniu.

Z biegiem lat gumy manetek zużywają się, przecierają, lub stają się klejące. BMW zaleca wymianę całych grzanych manetek, przy cenie ok. 65 EUR za manetkę jest to dość kosztowne.

O wiele prościej i taniej jest wymienić same gumy. Dołączona instrukcja opisuje jak zdjąć stare gumy bez uszkodzenia znajdującej się pod nimi spirali grzewczej, a także jak zamontować nowe manetki w sposób trwały i pewny.

W zestawie:

komplet gum manetek Ariete SuperSoft

instrukcja montażu

faktura VAT

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

brawo alik, tłumaczenie jak zwykle niezawodnie i charytatywnie ;) ale mi chodziło o ubersetzung samej instrukcji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież gumy wyglądają super, nie bardzo wiem po co je chcecie wymieniać. W moim BMW tak wyglądały przy przebiegu 5200 mil

DSC00919.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przecieĹź gumy wyglÄdajÄ super, nie bardzo wiem po co je chcecie wymieniaÄ.

Cicho Paweł, to perfekcjoniści. Szukali pół roku sprzęta to teraz chcą, żeby było pięknie. :)

Daj im spokój - potem dopiero dojdą do wniosku, że najważniejsze jest jeździć! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki jeden szukał kufrów vario ... chyba dostanę w ryj :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tą przyjemność musisz poczekać jeszcze prawie 3 tygodnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Taki jeden szukał kufrów vario ... chyba dostanę w ryj :D

Odnotowano.. ;) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie drut oporowy był nieosłonięty pod uchwytem, guma przyklejona tylko w dwóch miejscach od strony przełącznika. Trzeba uważać, aby go nie zerwać przy zdejmowaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w swoim GS-ku przykleiłem takie tasiemki, które dajesz na rączkę od rakiety tenisowej :mrgreen:

Mam juz ten wynalazek ze 4 lata i śmigam, że aż miło :) no może zmienił się troszkę kolorek z niebieskiego na smarowo-błotną czerń, 20110421219-0.jpg ale sie nie odkleja i nie ślizga :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja w swoim GS-ku przykleiłem takie tasiemki, które dajesz na rączkę od rakiety tenisowej :mrgreen:

Mam juz ten wynalazek ze 4 lata i śmigam, że aż miło :)

Aż boję się pomyśleć co się stanie jak w takcie jazdy zobaczysz przypadkowo przelatującą piłkę tenisową :)

mam nadzieje, że odruch forehand'u masz powstrzymany w takich sytuacjach i nie będzie gleby??

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×