Skocz do zawartości
rampus

Cześć czołem

Recommended Posts

Witam grono Szanownych Forumowiczów,

Bartek z Poznania, jestem motocyklowym nowicjuszem - od tygodnia w kieszeni parzy mnie prawko kat. A, więc już najwyższa pora dosiąść pierwszy własny sprzęt. Wybór padł na F 650 i takiego sprzętu będę poszukiwał w Poznaniu i okolicach w najbliższym czasie, kierując się na pewno Waszymi wskazówkami. Do zobaczenia na drogach i bezdrożach, mam nadzieję wkrótce.

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej

masz 2 eFki pod ręką w dziale Nowości z otomoto.pl. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam motocykl nie aczkolwiek ten handlarz tak. Wydaje mi się, że można od niego kupować nie robi jakichś mega wałków.

Samo moto to wersja sprzed 1 liftu (potem były migacze na antenkach a nie w owiewce), ma gmole, stelaż pod kufry Hepco Junior (można kupić na Allegro pom. 300 a 500 PLN). Jeśli silnikowo i organicznie jest zdrowy to warto go kupić. Moto zarejestrowane w Poznaniu w tym roku jakieś 20 numerów po moim KTM, więc ok. połowy kwietnia(?).

Opony wyglądają OK, nie wiem jak reszta płynów, aku i pozostałe rzeczy.

W takim wieku to warto się też pochylić nad instalacją elektryczną, przyjrzeć się porządnie ew. wyciekom, wydechowi. Jeżeli moto z Niemiec i rzeczywiście miało np. TUV do końca to warto - bo to by oznaczało, że większych min nie należy oczekiwać.

Wypytaj o szczegóły i do zobaczenia w wątku "Nowości z …" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Niepokoi tylko licznik, 3 ostatnie cyfry są "niedopasowane", oglądałem kilka modeli na zdjęciach i w żadnym nie widziałem takiej przypadłości - grzebane przy liczniku czy taka uroda? Z racji, że jestem zielony w mechanice moto (zatrzymałem się w rozwoju na bieżącej obsłudze dwusuwowej 50-tki), postaram się zorganizować jakiegoś mechanika, który podjedzie ze mną i go dobrze przeskanuje.

Może polecicie kogoś kto w Poznaniu świadczy takie usługi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tymi trzema cyframi to bym sie nie przejmowal. To nie zadna przypadlosc ani usterka. Poprostu licznik przechodzi z 899 na 900km. Jest to licznik analogowy i te cyferki musza przejsc. Ida ladnie rowno wiec jak wskoczy na 900 to beda idealnie rowno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...Albo zmontuj ekipę z 2 starych tetryków: leff i ja jesteśmy do dyspozycji.

Tylko załatw dla naszych fachowców z P-nia dobrą przyczepkę, coby im gipsy nie popękały w trakcie jazdy :lol:

Witam imiennika z pyrlandii :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lew ma pneumatyczny gipsik a ja do drgań jestem zwyczajny :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lew ma pneumatyczny gipsik a ja do drgań jestem zwyczajny :lol:

Oooo, to takie lepsze zagramaniczne :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj i czołem w czoło!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i jest :lol: Srebrna eFka, schyłkowy wypust - 2000, przyjechała do Poznania z Chodzieży, a w wcześniej z Anglii. Jak na "angola" przystało wymaga trochę czułości od strony wizualnej, ale technicznie nie można jej wiele zarzucić. Tutaj wielkie podziękowania dla Alika, który dokonał fachowej inspekcji i oceny stanu technicznego, co bezpośrednio przełożyło się na moją decyzję o zakupie.

257670_2147409521724_1140878662_2592902_4439493_o.jpg

Foto brzydkie, bo z komórki... ale kto podekscytowany zakupem pamięta o aparacie? :lol: Za nami pierwsze wspólne 100 mil :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol: Hej!

Od siebie dodam, że Bartek to mimo młodego wieku to stary oberżyświat i globetrotuar - będzie z niego pociecha! :lol:

A i sympatia też się zapaliła do jazdy :lol: tylko patrzeć jak gdzieś nas uraczą jakąś sympatyczną wycieczką i fotorelacją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×