Skocz do zawartości
jacekpl1

zestaw bluetooth do kasku

Recommended Posts

437411-1-1-0.jpg Bawarka i ja mamy takie, używaliśmy je w czasie zlotu w Ramlejach, łączność bez problemu do długości kolumny czyli ok. 700 m (słyszalność doskonała) do tego rozmowy telefoniczne i możliwość nasłuchu nawigacji polecam! Zero szumu, obsługa bezdotykowa, możliwość wyboru rozmówcy, deszcz nie przeszkadza, długi okres działania (około 8-10 godzin). Aha, koszt-500-650 zł w zależności od sklepu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
437411-1-1-0.jpg Bawarka i ja mamy takie, używaliśmy je w czasie zlotu w Ramlejach, łączność bez problemu do długości kolumny czyli ok. 700 m (słyszalność doskonała) do tego rozmowy telefoniczne i możliwość nasłuchu nawigacji polecam! Zero szumu, obsługa bezdotykowa, możliwość wyboru rozmówcy, deszcz nie przeszkadza, długi okres działania (około 8-10 godzin). Aha, koszt-500-650 zł w zależności od sklepu

http://www.scalarider.pl/p/produkt,310,6244.html

gd_image_url.php?file=scala-rider-solo.jpg&width=300

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

j.w. są bardzo OK - kolega jest kurierem, męczy ten zestaw od ponad 2 lat i jest zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie nad takim zastanawialem ale cena poraza. Zwlaszcza ze solo nie wchodzi w gre tylko 2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mylisz się, skala rider q2 można kupić w różnej konfiguracji. Bawarka kupiła z dubletem słuchawek/mikrofonów, ja kupiłem zestaw słuchawki/ 1 mikrofon-wystarczy do komunikacji z innym kierownikiem w kolumnie, do rozmów i nawigacji. A jak będę chciał pogadać z plecaczkiem to sobie postój zrobię :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mylisz się, skala rider q2 można kupić w różnej konfiguracji. Bawarka kupiła z dubletem słuchawek/mikrofonów, ja kupiłem zestaw słuchawki/ 1 mikrofon-wystarczy do komunikacji z innym kierownikiem w kolumnie, do rozmów i nawigacji. A jak będę chciał pogadać z plecaczkiem to sobie postój zrobię :mrgreen:

Cykli, a czy to ma 2 słuchawki i czy masz to zamontowane na stałe do kasku :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpowiem za Cyklego- ma to 2 słuchawki i słychac b dobrze. Jeżeli chodzi o montowanie do kasku- to są dwie opcje- na stałe za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej oraz za pomocą dokręcanego uchwytu- ja z Cyklim do naszych kasków założyliśmy na klej- ze względu na otwieraną szczękę. U mnie jedyny problem to trudności ze skonfigurowaniem z miom telefonem- ale chyba to jego wina bo u Cyklego łączy się bez problemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dwie słuchawki, a w kasku są fabryczne "otwory" do słuchawek. Tak szczerze pisząc, nie widzę problemu żeby zamontować słuchawki pod każdą wyściułkę w kiażdym kasku, tylko trzeba trochę pomyśleć. Zamontowałem na taśmę dwustronną i jakoś ani deszcze, ani szutry nie spowodowały szkód. Możliwość adaptacji do też każdego kasku, czy na taśmę czy na uchwyt-jak kto woli. Marta jakby zmieniła aparat telefoniczny nie miałaby żadnych problemów z łącznością, nie wiem co za sentyment powoduje że używa aparatu w stylu "retro", ale ja jestem bardzo zadowolony. Najlepsze jest po prostu to, że i mnie bardzo dobrze słychać i ja bardzo dobrze słyszę bez względu na prędkość. Ale tutaj na pewno ma znaczenie "wyciszenie" kasku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli, czy mógłbyś zrobić fotki jak wygląda mikrofon na badylu przy otwartej szczęce i jak gdy szczęka jest zamknięta :?:

Bo przymierzamy się z Klodem do zakupu przed Kłodzkiem.

Z góry dziękujemy :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fotki najwcześniej we środę :mrgreen: A po cholerę Wam fotki? Widzieliście mnie w Ramlejach przecież :) Mikrofon jest na bardzo elastycznym badylu, który układasz tuż przy ustach (co kolwiek to znaczy...) przed zamknięciem szczęki i tyle. Trzeba tylko wymierzyć dobrze miejsce montarzu zestawu, żeby mikrofon nie wchodził w zębya z drugiej strony "badyl" nie zawijał się pod kaskiem. Fotki najwcześniej we środę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem zestawienie kilkunastu zestawów bluetooth razem z opisami itd:

http://www.motorradonline.de/de/zubehoer/sonstiges/bluetooth-kommunikationssysteme-fuer-motorradfahrer-im-test/389566?seite=15

Niestety w mało przyswajalnym języku...

Niedługo święta,może ktoś chciałby sobie wybrać prezent pod choinkę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ostatnim "motocyklu" jest porownanie po "naszemu" kilku modeli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ostatnim "motocyklu" jest porownanie po "naszemu" kilku modeli

Dzięki za info

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ostatnim "motocyklu" jest porownanie po "naszemu" kilku modeli

Znaczy przedruk/tłumaczenie z macierzystego wydania tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, w grudniowym motocyklu są dokładnie te same słuchawki tylko że wszystko po polsku. Wg nich najlepiej kupić MIDLAND BT CITY, a zwycięzcą testu był MIDLAND BT NEXT. Warto kupić gazetkę, bo nowiutką honde można wygrać:P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy przedruk/tłumaczenie z macierzystego wydania tak?

Tobie takich rzeczy nie musze tłumaczyć :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jest w tym wydaniu fotka mojego Dakara? Kolega Pawła "Pan redaktor" się do niego przymierzał i fotkę kazał strzelić ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Numer wyszedl 13.10 a motobazar byl kolo 20.10 wiec troche za wczesnie na foty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj z Klodem testowaliśmy zestawy SRC do C3-ki. Rewelacja :!:

Mikrofon kierunkowy spełnia swoje zadanie nawet gdy szczena jest podniesiona :-)

Jedynym mankamentem, jak stwierdził Klod jest mikrofon blisko buzi, żeby zamknąć kask. Czujesz się jakbyś go połykał :-D Ja już się przyzwyczaiłem, Klod jeszcze musi...

Na odległość też rewelacyjnie działa.

Jeżeli ktoś się będzie zastanawiał, to ja naprawdę polecam :-D wart każdej wydanej złotówki :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer,

Cacy ale radio tragedia!!! w komórce lepiej chodzi. Nawet w mieście gubi stacje. Poza - nawe nie ma co myśleć o słuchaniu. Ja w najbliższych dniach robię mały upgrade. Jeśli wypali dam znać co i jak :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ja wgrałem sobie soft na laptopa, zrobiłem ubgrejda do najnowszej wersji, pozmieniałem w ustawieniach żeby włączyć RDS (w standardzie wyłączony) i śmiga po stacjach jak ta lala :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj z Klodem testowaliśmy zestawy SRC do C3-ki. Rewelacja :!:

Mikrofon kierunkowy spełnia swoje zadanie nawet gdy szczena jest podniesiona :-)

Jedynym mankamentem, jak stwierdził Klod jest mikrofon blisko buzi, żeby zamknąć kask. Czujesz się jakbyś go połykał :-D Ja już się przyzwyczaiłem, Klod jeszcze musi...

Na odległość też rewelacyjnie działa.

Jeżeli ktoś się będzie zastanawiał, to ja naprawdę polecam :-D wart każdej wydanej złotówki :-)

Bajer i Kod są teraz sinozębi. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×