Skocz do zawartości
leff

ABS - problem trochę filozoficzny

Recommended Posts

Mam tę świadomość Centrino, ale 40$ oszczędzi mi masę czasu. Czy rzeczywisty koszt wyniósłby 5 zł, to nie jestem pewien, bo zapewne oryginalne wtyczki (a nie wiem czy inne dałoby się dopasować) kosztująw serwisie, jak podejrzewam, jakiśmajątek. No i gdybym podliczył wyjazd do jednego sklepu, do drugiego i jeszcze kolejnego, to mogłoby się okazać, że nie byłoby o wiele taniej. No i jak już zaznaczyłem na wstępie: cierpię na totalny brak czasu.

Za to obiecuję, że kabelek zostanie rozkminiony na czyniki pierwsze (tj. obfotografowany, opisany itd.) i jeśli będą chętni na forum, to wszystkie informacje zostaną udostepnione, żeby 40$ się nie multiplikowało :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie to jest to poprostu przeciety kabelek i zalozony na nim bedzie przelacznik (z tego co widze to brak w zestawie). A wtyczki to tylko po to aby nie ciac oryginalnej instalacji. Ale moze sie myle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dopowiem do wypowiedzi Lffa… Mnie się ten kabelek podoba, bo oczywiste jest, że można to zrealizować w bardziej chałupniczo-warsztatowo-patenciarski sposób, jednak on pozwala zachować pewną elegancję w ingerencję w tak ważny podzespół jak ABS i hamulce. Podłączamy, dorabiamy przełącznik i śmiga. Demontaż nie stanowi problemu.

Pamiętajmy, że żyjemy w Polsce - kraju o stosunkowo niskiej kulturze technicznej… A Niemczech nawet na bar risery czyli podwyższenie kierownicy trzeba mieć ABE czyli odpis homologacji przez TUEV.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, no jezeli chodzi o estetyke to jak najbardziej OK. Latwy demontaz rowniez na + przy sprzedazy. Wowczas nikt nie bedzie marudzil, ze kable pociete. Ja tylko wyrazilem swoja opinie na temat tego jak to jest zrobione :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to kto? Centrino! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a poza tym kto bogatemu zabroni? :beer:

Gdybym był bogaty, to bym jeździł F800gs :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a poza tym kto bogatemu zabroni? :beer:

Gdybym był bogaty, to bym jeździł F800gs :)

problem byłby ten sam :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, bo kabelek wyjąłbym z f650 gs :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak to kto? Centrino! :)

Ennnno Alik za ten tekst to stawiasz browara w sobote :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to szczera prawda, sama prawda i zawsze prawda :)

A :beer: możemy się napić swoją drogą. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale to szczera prawda, sama prawda i zawsze prawda :lol:

A :beer: możemy się napić swoją drogą. :)

Ehhhh

A browarka albo cos mocniejszego to sie z przyjemnoscia napije :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli będzie libacja Kargulów i Kaczmarków :)

Szkoda, że mnie raczej ominie, bo należę niejako do jednych i do drugich :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zaczyna się coś dziać. :)

Oto info ze strony USPS.

Wygląda, że trafiło do sortowni. Mam nadzieję, że nie będzie przygód jak w "Cast Away" i kabelek nie będzie leciał do mnie 10 czy 15 lat. :)

Class: First-Class Mail International

Service(s): International Letter

Status: Processed through Sort Facility

Your item was processed through our LOS ANGELES, CA 90009 facility on September 06, 2011 at 2:29 pm. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

Detailed Results:

Processed through Sort Facility, September 06, 2011, 2:29 pm, LOS ANGELES, CA 90009

Acceptance, September 03, 2011, 2:32 pm, LOS GATOS, CA 95033

Electronic Shipping Info Received, September 03, 2011

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

USPS to poczta czy kurier?? Bo cos czytalem, ze poczta w USiA bankrutuje :) Moze niech szybko w samolot wrzuca bo jak zbankrutuje to nie dojdzie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem właśnie i nie chciało mi się sprawdzać, czy USPS to to samo co UPS. Mam nadzieję, że zdąży dolecieć nim zrobi plajtę. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieje, że doręczą sprawnie do domu, a nie wezwą na Głogowską do UC. Od czasu jak podnieśli limit zwolnienia z cła w obrocie pocztowym z 22 do 150 EUR to chyba nie będzie problemu. Jakby coś długo się nic długo nie działo to dzwoń do pocztowego UC, bo mi się zdarzało, że wezwanie w ogóle nie przychodziło. Ostatnio w ogóle mi odmówili odbioru przesyłki z Korei Pd., uparli się, że telefon internetowy nie ma jakiegoś certyfikatu i nie wprowadzą go w obieg.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli będę musiał po to jechać na Głogowską, to nie poradzę, ale na pewno lekko skoczy mi ciśnienie, bo zapewne będą chcieli pacnąć mi 10% cła i 23% VAT. Z drugiej strony posiadacze twinów GS, będą mieli rozkminiony problem wyłączania ABS-u w trakcie jazdy. Takąprzynajmniej mam nadzieję. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest kabelek! :) Listonosz wrzucił mi dzisiaj do skrzynki amerykańską kopertę z kabelkiem, ale bez żadnej instrukcji. Jidę zara do piffnicy, do Giselle oblukać co i jak i gdzie to cudo przypiąć. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo dopiero jak wróciłem nach Hause, to moja kobieta o niemieckich korzeniach powiedziała, że jakaś koperta do mnie z Hameryki. :D

Oblukałem wszystko i znalazłem złączki, między które trzeba wpiąć to cudo. Przyznam szczerze, że zobaczywszy o co kaman, to rzeczywiście sprawa jest banalna. :)

Zaraz wrzucę foty. Jutro zapylam do jaiegoś sklepu z elektroniką, żeby kupić pstryczek elektryczek i jeśli kolega Alikowski będzie miał chwilę, to wlecę, coby zainstalować. :)

Masz czas jutro Aliku? Pogrzebiemy, a później sprawdzimy jak działa albo...nie działa... ;)

A oto fotki:

Tutaj kabelek...

P1000242.JPG

Tutaj złącze...

P1000243.JPG

Po rozpięciu...

P1000244.JPG

I ostatecznie wygląda to tak... :)

P1000246.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może taki włącznik:

700760_LB_00_FB.EPS.jpg

albo taki wyciągany (pośrodku czerwony LED)

701180_LB_00_FB.EPS.jpg

albo i taki przechylny:

700312_BB_00_FB.EPS.jpg

w Conradzie ze 30 PLN

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to piękną robotę odwaliłeś. Gdzie można je kupić w Poznaniu?

Pierwszy jest najbardziej odjazdowy, ale i chyba najbardziej kłopotliwy w użyciu. Drugi bardzo praktyczny, a trzeci chyba najpraktyczniejszy i łatwo montowalny na plastikach. Tylko dziurę trzeba będzie zrobić.:) Masz potrzebne narzędzia, czy coś przytargać? Aaaa...masz jutro czas? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do dziury to chyba Dremelkiem najłatwiej :)

Co do czasu to zadzwoń — dziś mi się zebranie w szkole przeciągnęło — i nic nie zrobiłem w garażu z zaplanowych prac, więc na pewno się wybieram - tym bardziej, że popołudniu Rampus ma mi przywieźć gaźnik, bo ma cieczkę (gaźnik of korz) ;)

Musisz szukać na Łąkowej/Kwiatowej - najlepiej pytać ew. zamówić coś pod siebie. Od razu warto mieć wstępną koncepcję, ile ma to +/i mieć przekroju, głębokości. Dokupić taśmę parcianą Tesa, rurki termo oraz mikropeszel do przelotów, gdzie może o coś trzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się nazywa pełna i kompetentna informacja ;)

Będę dzwonił do ciebie jutro w ciągu dnia. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×