Skocz do zawartości
Saguar

Pozdrowienia Gostynin----->Katowice

Recommended Posts

Siema wszystkim.

Nie wiem czy mam prawo się tutaj meldować bo jeszcze GS'a nie mam :)

Jestem z Gostynina ale za kilka tygodni przenoszę się na Studia do Katowic.

Moja pierwsza maszynka to była Furia Super moto nieznanej mi wtedy firmy MotorHispania z 2001roku :) zwykła 50 bo na czym można jeździć mając te 13 lat :). Tylko gdy moi koledzy szlifowali ulcie miejskie ja miałem 6 biegowego minikrossika którym szalałem i łapałem pierwsze szlify w jeździe terenowej i szutrowej :). Po motor pojechałem z tatą do Berlina ( Przy okazji bo kupował busa). Szczęście chciało że u faceta u którego tata kupował samochód-Wypatrzyliśmy rzuconą w krzaki Yamahę dt 80 LC2 :). Motor z 83 roku z przebiegiem 27 tys kilometrów kupiliśmy za symboliczne 50 euro jako dodatek do samochodu. Yamacha leżała w krzakach jakieś 8 lat. Była totalnie zarośnieta i zaniedbana. Jednak po wymianie zardzewiałego łańcucha, odrdzewieniu zbiornika, wymianie przegniłych części instalacji i przeczyszczeniu gaźnika, motorek odpalił i zauroczył mnie swą cichą pracą silnika. Oczywiście Motor ten dysponował większą mocą i nie miałem pozwolenia by na nim jeździć, ale cierpliwie czekałem na pozwolenie. Oczywiście dalej czerpałem niesamowitą radość z szleństwa na mojej furii. w wieku 15 i pół lat nadszedł ten moment i przesiadłem się na Yamahe na której jeżdze do teraz a mam lat 19. Rzadko jeżdżę po asfaltach ponieważ motor rozwija prędkośc maxymalną rzedu 80 km/h i czuję że taka prędkość mu nie sprzyja. Ale ta sama prędkość pomiędzy drzewami dostarcza aż nadto adrenaliny :). Możecie myśleć że 80 to mała pojemność. Motor ma bodajże 13 KM. Jednak gdy go dogłębnie poznałem potrafiłem uzyskać nim wystarczająco mocy by świetnie bawić się w terenie. Motor ma bardzo dobry start i rzadko spotykałem przeszkodę będącą dla mnie problemem.

Mała a zarazem wielka przygoda. Yamahy nie sprzedam nikomu. Nie zawiodła mnie w żadnym momencie jeździłem w deszczach, w burzach, w morazach i zawieróchach śnieżnych :). Jest bezawaryjna i większości napraw dokonywałem gołymi rekami. Zakochałem się w tym motorze i do jazdy po lesie będzie mi służył aż nie wyzionie ducha ona albo ja :)

Lecz teraz druga część mojej autobiografii. BMW :) Przecież po to trafiłem na to forum:).

Od zrobienia prawa jazdy kategorii A rozglądałem się za jakimś drugim motocyklem. (Bo Przeciez yamaha zostaje :lol:). Marzą mi się wakacyjne podróże- Ja dziewczyna Motor i namiot :). Na początku przyznam się szczerze że rozglądałem się za chooperem. Ojciec posiada Suzuki Intrudera 750 (wersje amerykańska sprowadzona). Niestety nie miałem okazji jej prowadzić bo wiem jak tata kocha ten motocykl i bał bym się coś tam zniszczyć. A sam ojciec nie zbyt chętnie się godził na moje prośby dotyczące przejażdżki więc odpuściłem i dalej katuje yamahe :).

Od roku turystyki w mojej opinii zaczęły górować nad chooperem. A gdy pół roku temu zobaczyłem na własne oczy BMW F 650 GS wiedziałem że takiego motoru potrzebuje :). Po przeczesaniu szeregu opinii stwierdziłem że to jest ten motor.

Od ponad miesiąca przeglądam okazjonalnie aukcje i wykonałem tez kilka telefonów. Nie spieszę się. Tata jest bardzo przychylny co do tego motoru,tylko muszę znaleźć odpowiedni model i wystarczająco dużo pieniędzy :).

Mam jedno pytanie odnośnie mojego wzrostu ale nie wiem czy to jest ta sekcja.

Zresztą bardzo dużo wam tutaj napisałem :lol:. Komu by sie chciało to czytać :).

Pozdrawiam!

Krzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz prawo :) Witaj, zasilasz po prostu grono naszych odmieńców :lol: a jak wsiądziesz, na co trzeba, będziesz nie-odmieńcem :) O dziwo przeczytałem :lol: O co chodzi ze wzrostem- wysokiś, czy niski :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

tak twój wzrost jest odpowiedni :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo wysokie siodło+ podwyższenie kierownicy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No mam 190. Chyba muszę kołować Dakara :).

zdecydowanie dakar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak udało sie dopłynąć do brzegu..... :)

Więc konkretnie o co lata? Wiem że Ty, że tata i Ty i sprowadzane ze stanów i że Yamaha i wogóle, więc odpowiadając na Twoje pytanie - zgadzam się z cox-em. :lol:

Powodzenia! :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Zawsze możesz się zgarbić według potrzeby i dopasować siebie do motka :)

Dakar - będzie OK!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szesc :beer:

Ales trylogie walnął :) :beer:

Chwalić, chwalić :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trylogia będzie jak kupi Dakara. A na serio to witamy!

Jak już kupisz Dakara to kup też podwyższenie kiery i wysoką kanapę. Będziesz zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie umie powiedzieć kiedy to dokładnie nastąpi. Muszę znaleźć odpowiedni model, o odpowiedniej cenie i odpowiednim stanie technicznym. Będę także przeglądał sekcje handlu na forum! Jakbyście coś mieli to dajcie znać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj - taaaakiego powitania chyba jeszcze nie było - zadowoli chyba wszystkich "korektorów" prawidłowego zachowania na forum -Dakarowego Jarka i ostatnio Logana :) :lol: :lol: - brawo tak trzymaj Jesteś już wzorem :) :) :beer: :beer: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :)

Ja też przed Efką śmigałem na Yamaha. Tylko moja to byla TZR 80 ;)

Jak się przyzwyczaisz do GS'a to na chopperze bedziesz sie bardzo dziwnie czul. Ja tak mialem 3 dni temu. Usiadlem na Shadow 600tke od kumpla i poczulem sie, jakbym posladkami szorowal asfalt. O fakcie, ze skręcać to nie chciało, już nie wspomnę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

Kurcze wypracowanko jak na j.polski.

No i zmusiles mnie do dwukrotnego przeczytania swojego watku. Poniewaz szukalem gdzie jest mowa o wzroscie.

A ty zrobiles mnie w bambuko i napisales kilka postow nizej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem wam że nigdy na żadnym forum tak obszernie się nie witałem. Ale jak przyszło pisać o swojej pasji to sam nie wiedziałem kiedy tak dużo się tego uzbierało. Teraz rozpaczliwe przeszukiwanie aukcji! Szkoda że Euro teraz takie drogie, bo rynek niemiecki niestety jest w tym momencie nie opłacalny...a szkoda...:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć! Przeczytałem :!: :!: :!: :) ;) :D Super :!: Szukaj a będziesz zadowolony z BMW :!: :!: :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No był bym wdzięczny! Będę miał trochę wolnego czasu w przyszłym tygodniu to z chęcią skorzystam! Oczywiście jak będziesz miał czas :)

zdrówko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×