Skocz do zawartości
tejk

Zaklepany F650GS z Wawy pomoc w inspekcji przed transakcją

Recommended Posts

Panie i panowie

bardzo gorąco proszę o pomoc w oględzinach motocykla, który zaklepałem u sprzedającego.

MeJustine (miała Stonera poprosić) zaoferowała pomoc przy oględzinach ale coś ostatnio się nie odzywa na forum.

Potrzebuję obiektywnej opinii kogoś z forum i z Warszawy.

Moto od wczoraj stoi u mechanika( na przeglądzie przed sezonowym)

Przegląd techniczny jest do końca marca.Sprzedający miał go zrobić przed zakupem.

Zdjęcia raczej słabe nie wiem czy celowo czy chłop sie nie zna na robieniu fotek.

Jakieś dziwne te naklejki na atrapie baku i ten czarny pasek wzdłuż baku, co to jest ?

W e-mailu otrzymałem wczoraj wieczorem.

Wrzucam tutaj :

b419ab142664.jpg

b15a69197b2d.jpg

e756e76aa46e.jpg

66f6e67ef9bd.jpg

78f57412253b.jpg

dc5e0f3f3249.jpg[dc5e0f3f3249.jpg

e563692c2095.jpg

915450290525.jpg

18d700a4e7a0.jpg

c2c0f538d51d.jpg

bf9e22a21f7b.jpg

758918b66624.jpg

44d2b9bc9c40.jpg

df9d4c83e705.jpg

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

naklejeczki przynajmniej nowe :-) To czarne to wyklejony środkowy panel nibybaku. Mojajustyna jest w Cannes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem z Wawy, więc ciężko będzie z pomocą. Jak dla mnie brakuje zdjęć silnika, chłodnicy, zestawu napędowego. Nie wiem czy to kwestia fotki, ale na prawej osłonie silnika (osłonie zębatki napędowej) jest jakieś czarne 'coś' ... podrapany, pomalowany, wytarty, nie wiem. Pewnie jestem za drobiazgowy, ale zdjęcia stacyjki i wlewu paliwa też by się przydały :) Ile razy wymieniany był zestaw napędowy? Przyjrzyj się dokładnie uszczelnieniu amorków, ze zdjęć nie widać czy są szczelne, czy są wytarcia itd. Znawcą nie jestem, to co wiem to napisałem ... resztę niech dokończy 'elita' :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim poproś o zdjęcia w zbliżeniu lewej strony silnika. Tam jest więcej newralgicznych punktów jak np. pompa wody, która lubi przeciekać. Coś mi się wydaje, że koleś ma tam coś do ukrycia....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie patrz na naklejki (chyba,że kupujesz "na wygląd"), patrz jak działa, sprawdź to co da się sprawdzić. Podręcznik kupowania opracowany przez Alika jest do wglądu na forum. A najważniejsze to zero emocji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już napisałem do sprzedającego o adres warsztatu gdzie moto można obejżeć w Wawie, poprosiłem o zdjęcia, poczekamy zobaczymy.

Staram się ale to nie tak prosto się nie podniecać jaki widzisz niezła laskę :)

Kto jeszcze jest z Wawy, aby pomógł w oględzinach ?

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podręcznik kupowania opracowany przez Alika jest do wglądu na forum.

W jakimś konkretnym miejscu ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co Justyna robi w Cannes ? :)

Jest teraz jakieś rozdanie nagród filmowych ? :)

tomaszl nie kupuje na wygląd :) ale także ma to znaczenie

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie jest ten wątek poradnik kupowania GS-a ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed chwilą rozmawiałem.

Sprzedawca postawił moto u mechanika w Pruszkowie, w Sobotę ma go przyprowadzić z powrotem do Wawy i wtedy można oglądać,

zdjęcia ma podesłać według mojej prośby.

Napęd podobno zmieniał około 10 tyś temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łojezu... ile tego sprawdzania

już mnie głowa rozbolała :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe, dasz rade:) trochę tego jest, ale warto się tym zapoznać :)

już przeczytałem,

trudniej z wdrożeniem ,nerwy i inne emocje przy spotkaniu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja pojechałem do autoryzowanego dealera BMW, gdzie mechanik obejrzał motocykl, skasowali odpowiednią sumę i wydali opinię na piśmie, a wcześniej jeszcze sprawdziłem go po VIN u siebie na miejscu

może gdybym wcześniej funkcjonował na tym forum poprosiłbym ekipę z Wrocławia do obczajenia tematu, a tak zdany byłem na siebie.

przyznaję, że przede wszystkim u mnie zagrały emocje, jednak wtopy jako takiej nie zaliczyłem, bo motocykl faktycznie jest zadbany

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin a można wiedziec ile w bmw zapłaciłeś za taką opinię ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

teraz nie pamiętam, ale każdy dealer miał swoja cenę od 250-500zł

paradoksalnie najtańszy okazał się ten w Poznaniu, ale niestety ja potrzebowałem we Wrocku, gdzie na szczęście było ich dwóch

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie we wrocu jest drugie BMW bo jakoś nie kojarze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łojezu... ile tego sprawdzania

już mnie głowa rozbolała :)

No widzisz, a Alik to wszystko wie i nie tylko wie ale spisał żebyś miał łatwo.

Głowa Cię rozbolała - przepraszam: czy jesteś kobietą? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja widze tejk, że Ty działasz tak troche na zasadzie ...szybko szybko, bo mnie sie spieszy...

Wiem, że nie łatwo jest kupić i nie łatwo zachować zimną krew podczas oglądania, ale i tak to Ty musisz podjąć decyzję.

Piszesz, że zaklepany, czyli rozumiem, że go chcesz, bo jak nie chcesz to po kiego ch.... zaklepujesz??? Odpowiadam sobie, że jak znajdziesz jakieś usterki, to poprostu chcesz obniżyć cenę... Weź szwagra (jak nie masz to se kup) podjedź do gościa i sam Ci powie co nie tak... (nie mogłem się powstrzymać :))

A tak poważnie to poczytaj trochę i narzekaj na wszystko co tylko zobaczysz np. wyciek, zadrapanie, odprysk itd... W końcu spójrz gościowi w oczy, zobacz czy tam czai się strach, czy jego słaba psychika wysłała juz maila do nadciągającej kupy o spotkaniu w spodniach i zaproponuj swoją cenę...

A tak w ogóle to jak Ci się podoba, to bierz go, przecież sie z motórem nie bedziesz żenił... A zresztą juz Ci o jakims innym pisałem go and tejk it...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

maniora, wszystko git co piszesz, tylko mnie chodzi głównie nie o cene tylko, żeby z jego stanem technicznym się nie wpakować w szambo i tyle a do tego nie potrzebuje szwagra od bitki tylko informacji od posiadacza GS że maszynka jest spox i nie ma co się szczególnie czepiać stanu do bezpieczeństwa jazdy 8-)

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×