Skocz do zawartości
abraham

Moto rocznikowo starszy wiekiem w porównaniu do ceny

Recommended Posts

Witam

http://otomoto.pl/bm...0-M3077791.html

Znalazłem powyższe moto, Cena wydaje się niezbyt atrakcyjna a moto wydaje się w dobrym stanie.

Czy ktos juz zaglądał do czestochowy (miejsce moto) i oglądał aby wyrazic swój pogląd

Osobiście zamierzam kupić moto w granicach 13 tys . Jak to mówią trzeba patrzeć na wygląd , stan techniczny a nie na wiek. No i musi byc z ABS-em. Wielu motocyklistów spiera się na temat ABS-u w motorze,. Ja powiem od siebie że krzywdy nie zrobi a pomóc może , w szczegolności ze w BMW GS650 jest odłaczany.

Czasem młodszy jest bardziej skatowany niż kilunastoletnie moto

Pozdrawiam

Adam Bziuk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Adam, zobacz w dziale "nowości z otomoto" ten motocykl byl opiywany

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

faktycznie był ale niewiele można sie dowiedziec.

Zastanawia mnie kilka rzeczy, otóż koledzy z biura powiedzili aby patrzec na to co jest w standardzie . W związku z tym mam pytanie dotyczące BMW GS650

1 Czy wszystkie w standardzie miały handbary?

2. Czy wszystkie mają błotnik nad przednim kołem (dakary chyba nie mialy a co zresztą?)

W kwestii organizacyjnej, temat się bardzo rozrósł i mam propozycje

Czy nie można byłoby wprowadzić podkatalogów do tematu "chciałbym zakupić moto" . Podkatalogi miały byc nazwy roczników. Na przykład 2000. 2001 etc. Wiem że to może dużo pracy, ale każdy patrząć na katalog wiedziałby czego szukać a poza tym móglby sie dowiedziec na co w danym roczniku zwracać uwage przy kupnie. Na przykład w tym roczniku były takie kolory, takie amory, taki standard etc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej ciężko by było wprowadzić takie zmiany gdyż rozpiętość cenowa jest dość spora i nie adekwatna do roczników. Mając do dyspozycji pewną kwotę pieniążków nie patrzymy tylko i wyłącznie na rocznik ale przede wszystkim na stan techniczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywisce ze stan techniczny ma wyższym priorytet niz wiek . Tak zaproponowałem zmiane bo w niektorych moto co dwa trzy lata były liftingi i przy oglądaniu od razu można spostrzec ze na przykład - moto leżał bo nie ma handbarów a z fabryki wyjeżdzały wszystkie, albo że moto wytrzymuje na oryginalnym łożysku w kierze 25 tys zazwyczaj i jak ktos odkrecał już śruby przy kiero to dlatego bo: a) miał glebe B) lożysko mu padło c) zmieniał na szerszą etc.. A na liczniku ma niby 15 tys km:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi tam nie trzeba powtarzać, powtarzać, powtarzać ;)

Poproś Admina, aby usunął ze dwa wpisy z przedziału 3,4 lub 5 oraz ten - mój ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

IMO podział na roczniki jest bez sensu.

Zazwyczaj ludzie chca po prostu kupić motocykl, a nie szukają po roczniku.

A nawet jeśli szukają, to życi weryfikuje często ich plany.

Jeśli już, to rozsądny byłby podział na eFki, GSy i Dakary - ale i tak jestem przeciw sztucznemu mnożeniu bytów ;)

Co do handbarów - montaż/demontaż, to 15minut - i ich obecność, bądź brak IMO świadczy właściwie o niczym.

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prostu kupić motocykl, a nie szukają po roczniku

To ja jakiś inny jestem, szukając pojazdu zawsze ograniczam rocznik "od" i cene "do"

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawle - no własnie - szukasz np roczników 2004-2006.

I co - 3x założysz wątek w 3 osobny poddziałach w dziale "Chcę kupić moto"?

A może tylko 1 jednym - np 2005 - a potem się rozwinie dyskusja głównie o 2006 i może trochę o 2004 - i będziesz dzielił, albo przenosił żeby był porzadek? [no bo jak nie będzie porządku, to jaki sens poddziałów]

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł podziału forum bez sensu. ;) to nie giełda a różnice i intensywność dyskusji na ten temat także nie uzasadnia ppwyższego.

A o Pawle nie od dziś wiadomo, że ma inne zwyczaje jeśli chodzi o sposób poszukiwania i wyboru motka. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się pytam, czemu sie nie dostosować tylko zmieniać??

To chyba trochę nie na miejscu próbować zmieniać, zanim się czegoś nie pozna???

Może kolego poczytaj trochę, napisz parę postów i wtedy proponuj, a nie tak od razu z ubłoconymi buciorami na dywan...

A podobno jak sie trafi między wrony to się kracze jak i ony... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeee.... zmiany?

Tak to było w Erze, ale Ery nima ;)

Leff by się ucieszył - więcej wątków to więcej śmiecenia - duuużżo więcej, a czasu nie przybywa ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zmian nie bedziemy robić bo "szukanie GSa w celu zakupu" to nie główny temat tego forum, a wtedy ten dział stał by się najbardziej rozbudowany i najbardziej uporządkowany, a tak to bałagan w nim pasuje do reszty działów całego forum ;)

Paweł nie umie szukać dobrze motocykli i najlepiej to widać po tym czym ostatnio jeździ :P :D

egzemplarz z aukcji na moje oko (rzucane na fotki zamieszczone) oprócz tego że nawet nie draśnięte to posiada sporo dodatków oryginalnych, przebieg przyzwoity, cen ostatnio nie śledzę... oczywiście trzeba obmacać, bywam teraz w HolyCity służbowo, jakby mi się nudziło to może się skusze przedzwonić

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 Czy wszystkie w standardzie miały handbary?

2. Czy wszystkie mają błotnik nad przednim kołem (dakary chyba nie mialy a co zresztą?)

1. Nie

2. Nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze to nie jest Dakar, błotnik i handbary w zależności od wyposażenia mogły być kupione z motocyklem albo dołożone później, owiewka od Dakara też dołożona, stan widoczny na fotkach dobry, opony też w niezłym stanie, moto nie wyglada na skatowane, według mnie warte uwagi i obejrzenia, w sumie to jeden z ładniejszych ostatnio tu wrzucanych.

Napęd w dobrym stanie widać świeży, lagi nie obite, na silniku też brak obić i korozji, felgi ładne czyste i bez wżerów może minimalne ale w tym wieku motka to norma, tarcza przednia dosyć już zmęczona ale może to tylko tak na fotkach wygląda, a i ma oryginalną płytę pod kufer bmw z pokrywką przy akcesoryjnych płytach zawsze dziura za siedzeniem zostaje.

Oglądać kupować jeździć nie mędrkowac za dużo bo koło nosa przejdzie. :mrgreen:

P.S. Kurde nawet wydech rura nie jest przepalona i tłumik bez nalotu piękny.

Edytowane przez elektrician

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wydechy na stówe były "myte" dedykowanymi środkami kwasowymi - moje przy 19tyś przebiegu były prawie czarne

... czy tam na boczku nie ma czasem naklejek "Katrina" ? czy to oznacza że "użytkowany przez kobietę" ? :D nie wiem czy to dobrze czy źle w przypadku motocykla :D ale to by potwierdzało legalne i oryginalne dokupywanie bajerów typu handbary z owiewkami, termometr oleju, szyba od Dakara i mocowania kufrów bmw ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wydechy na stówe były "myte" dedykowanymi środkami kwasowymi - moje przy 19tyś przebiegu były prawie czarne

Może tak może nie jak nie jeździsz w deszczu to tak szybko nie zczernieją, choć może i były czyszczone tylko zwykle czyści się tłumik a rurę rzadko, i nawet jak by miał 50tyś km na co wskazywałoby zużycie tarczy to naprawdę wart uwagi, tak jak pisałem jeden z ładniejszych wrzuconych tu w ostatnim czasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo dziekuje za ocene moto.

Też od razu rzucił mi sie w oczy że jest nawet w dobrym stanie. Trza na miejscu obaczyć

PS. Co do zmian , takowo rzuciala sie mi sie od razu , nie chcialem wchodzic jak kolega mówił od razu z buciiorami na salony.:) Juz taka mam przypadłość że mowie to co mysle. Kto pyta nie bładzi:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×