Skocz do zawartości
morek61

Prośba o ocenę stanu GS'a.

Recommended Posts

Witam

Słyszłem, że z Włoch się nie kupuje bo kręcą liczniki chociaż ten przebieg wydaje się prawdopodobny. Z tego co ja widzę (przyznam, że znawcą nie jestem) to opony są do wymiany (mam ten sam model i bieżnik jest znacznie głębszy). Rzucają się też w oczy mocno wypalone wydechy pokryte w dodatku rdzą. Moto poza kufrem i wyższą szybą jest chyba zupełnie gołe (przy zbliżeniu koła widoczny jest brak ABS-u). Łańcuch na zdjęciu nie wygląda za dobrze, trzeba go będzie wkrótce wymienić. Nie wygląda natomiast na motocykl powypadkowy (chociaż ze zdjęć trudno jest do końca coś powiedzieć). Najlepiej w tym wypadku poprosić sprzedawce o zdjęcie plastików (malowane, w środku mają inny kolor). Czy moto ma jakąś historię serwisową?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena to 9500. Abs'u brak. Z gadżetów są tylko grzane manetki. Ma też książkę serwisową.

Zdejmę jeszcze te plastiki jutro, masz rację.

Właściciel prowadzi salon i serwis motocyklowy. Jest przedstawicielem Yamahy. Wydaje się na godnego zaufania. Daje mi gwarancję rozruchową na 1000 km.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w porównaniu do ostatnio kupionego Dakara przez naszego kolegę tu na forum za 11k z kuframi to nie jest on warty 9,5k.

Rzeczywiście poniżej 10k trudno coś dobrego kupić z 2000 roku.

Może się, opłaca dołożyć i kupić coś wyglądającego lepiej.

Dojdą zaraz koszty: wymiana opon, napęd, olej, filtry, klocki w tysiaku się nie zmieścisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale z drugiej strony to GS, tak jak powiedział to Kruzoe trudno jest wyrwać coś poniżej 10k, chyba, że jakiegoś powypadkowego suchara z otomoto. To ostateczna cena? Zawsze końcówka jest do negocjacji tak żeby wyszła okrągła liczba, będziesz miał już za to na nowy napęd :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już prawie 50 tys. więc niedługo zaczną się kosztowne wymiany... Ledwo co zaczniesz się cieszyć jazdą, a już będzie trzeba wrzucać kasę. Na pewno wydasz na to z 2-3 tys. A za tą kasę kupisz coś o wiele lepszego. Tyle z mojej strony :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właściciel wymieni wszystkie płyny i części eksploatacyjne oraz zrobi przegląd rejestracyjny. Jest też kufer i stelaż Givi. Dokładnie taki jaki potrzebowałem (do pracy). Motocykl jest też po wszelkich opłatach. Mi zostanie tylko wydział komunikacji. Brak negocjacji ceny to koszt zachowania owej gwarancji rozruchowej na 1000 km.

Poza tym myślę o wymianie go za rok na Dakara. A w 1 sezon przejadę nim max 10k km.

Chyba się kurrde zdecyduję, powiem Wam szczerze !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też długo szukałem aż w końcu trafiłem na forum. Koledzy z forum pomogli, doradzili i udało mi się kupić dakara z niezłym wyposażeniem, serwisowanego i przygotowanego do sezonu.

Na twoim miejscu poczekałbym jeszcze troszkę.

Czy jest sens kupować teraz pierwszy lepszy i za rok zmieniać na dakara??

Wszyskie koszty x 2 :shock:

Wyluzuj i poczekaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam już długo. W ogóle miała być Transalp, ale na szczęście zainteresowałem się Gs'ami. W mojej okolicy w ofercie były tylko jakieś graty. Dlatego rzucam się na ten model. A Dakara chce kupić już wiele młodszego, a na razie nie dam rady finansowo.

Będzie git :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy jest sens kupować teraz pierwszy lepszy i za rok zmieniać na dakara??

ciekawe skąd się bierze w was przekonanie, że każdy chce mieć dakara? pomijam milczeniem wszystkie posty o wyższości dakara nad zwykłą wersją, ale może już spasujcie z tym pisaniem, bo zaczyna to śmierdzieć przechwalaniem się i wywyższaniem. zawsze powtarzam, że trzeba wiedzieć do czego ma moto służyć. ja wiedziałem i na pewno nie zamienię się na dakara, bo jak będę chciał pojeździć w prawdziwym terenie to kupię sobie małego enduraka i nie męczył się z 200 kilogramowym dakarem.

i Daniel jeśli chcialbyś wiedzieć jaką wersję kolega chce mieć to trzeba było zapytać do czego będzie mu moto służyło. jeśli będzie jeździł do pracy, po mieście, na trasy to podaj mi jeden powód dlaczego ma miec dakara na kostkach. no chyba tylko dlatego, że ty go masz. :mrgreen:

@morek61

a tak w ogóle to poczytaj ten wątek http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=2&t=678 pojawiał się też temat włoskich moto. jak zauważysz to ja zrezygnowałem z włochów. Daniel rzeczywiście dostał dobrą cenę. porównując twój rzeczywiście nie warto się spieszyć. poczytaj sobie to zobaczysz, że cierpliwość popłaca. sprawdziło się to już kilka razy w przypadku osób z tego forum.

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym myślę o wymianie go za rok na Dakara.

Siiddartha spokojnie! Ja też lubię zwykłą wersję GS-a :) :) :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy jest sens kupować teraz pierwszy lepszy i za rok zmieniać na dakara??

ciekawe skąd się bierze w was przekonanie, że każdy chce mieć dakara? pomijam milczeniem wszystkie posty o wyższości dakara nad zwykłą wersją, ale może już spasujcie z tym pisaniem, bo zaczyna to śmierdzieć przechwalaniem się i wywyższaniem. zawsze powtarzam, że trzeba wiedzieć do czego ma moto służyć. ja wiedziałem i na pewno nie zamienię się na dakara, bo jak będę chciał pojeździć w prawdziwym terenie to kupię sobie małego enduraka i nie męczył się z 200 kilogramowym dakarem.

i Daniel jeśli chcialbyś wiedzieć jaką wersję kolega chce mieć to trzeba było zapytać do czego będzie mu moto służyło. jeśli będzie jeździł do pracy, po mieście, na trasy to podaj mi jeden powód dlaczego ma miec dakara na kostkach. no chyba tylko dlatego, że ty go masz. :mrgreen:

@morek61

a tak w ogóle to poczytaj ten wątek http://f650gs.pl/viewtopic.php?f=2&t=678 pojawiał się też temat włoskich moto. jak zauważysz to ja zrezygnowałem z włochów. Daniel rzeczywiście dostał dobrą cenę. porównując twój rzeczywiście nie warto się spieszyć. poczytaj sobie to zobaczysz, że cierpliwość popłaca. sprawdziło się to już kilka razy w przypadku osób z tego forum.

To nie ja pisałem o wyższości dakara tylko kolega morek61 napisał że za rok chce zmienić na dakara.

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To nie ja pisałem o wyższości dakara tylko kolega morek61 napisał że za rok chce zmienić na dakara.

a to wybaczcie - nie zauważyłem tego wpisu jakoś. :oops: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To nie ja pisałem o wyższości dakara tylko kolega morek61 napisał że za rok chce zmienić na dakara.

a to wybaczcie - nie zauważyłem tego wpisu jakoś. :oops: :mrgreen:

A no wybaczamy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

luzik Panowie :) każdy wie, albo z czasem się dowie, "co mu w duszy gra" :) Siiddartha zgadzam się z Tobą co do kwestii demagogicznego głoszenia wywyższania dakara nad niedakarem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój znajomy wybrał Subaru WRX STI, bo podobał mu się dźwięk silnika.

Chcę Dakara, bo podoba mi się jego malowanie ;-) (Tak, wiem wiem, to tylko plastikowe nakładki)

Powody mogą być różne.

A w ostry teren nadaje się, owszem, tylko wyspecjalizowany sprzęt. GS to przecież turystyk.

A póki co mam od wczoraj Gs'a w wersji nieDakarowej.

I póki co jest git :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To Git :) gratulacje!

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak z kolegą śmigaliśmy po lesie, błocie i łąkach On na Dakarku 2004 ja na GSie 2004 to nie zauważyłem żadnej różnicy ani słabości Dakara w porównaniu z GSem :) a jak coś to na zlocie GSowskim możemy sie posprzeczać jak przyjade :) :) :beer: indywidualnie lub grupowa ustawka - kierowcy GSów vs Dakary hihihi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby nie patrzeć zarówno GS i GS DAKAR to zawsze BMW :)

Więc nie ma sensu robić wojny domowej :)

Morek61 - gra :drinkbeer: tulacje z okazji zakupu :)

Niech CI dobrze służy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam tylko tyle że też miałem problem z zakupieniem GS-a w cenie do 10 tys i problem rozwiązał się następująco - zakupiłem za 13,5 tyś co prawda Dakara, co prawda prowadzonego przez pół Polski, ale co musze koniecznie dodać naprawde w super stanie (http://www.allegro.pl/item1061813580_bm ... ymany.html)i jak narazie jestem zadowoloy zrobiłem nim 1 tyś km i działa jak powienien. A i co najważniejsze - chciałem zaznaczyć, że czasami naprawdę warto dołozyć kilka tyś. (bez przesady) i zakupic motorek taki jaki się chce i nie łasić się na cenę która jest niska za to motorek lipny - oglądałem kilka bliżej mojej lokalizacji ale wszystkie miały większe bądź mniejsze defekty, zakupiłem droższy ale spełniający w 100% moje oczekiwania. Pozdrawiam wszystkich uzytkowników f 650 GS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zdjęciu wygląda naprawdę super, gratulacje i miłego, bezawaryjnego używania.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mi na tym zdjęciu brakuje zbiornika kompensacyjnego od tylnego amora?? dobrze patrze??

Ale poza tym śliczne cacko, śmigaj i opisuj :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładna sztuka, gratulacje udanego zakupu :lol:

Tylko nie przesadzaj z tymi pochwałami dla Dakara, zwykły GS też mógłby być OK :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×