Skocz do zawartości
dakarowy

Pompa ABS vs zbiornik kompensacyjny

Recommended Posts

wątek wydzielony z Prośba o ocenę stanu GS'a.

A mi na tym zdjęciu brakuje zbiornika kompensacyjnego od tylnego amora?? dobrze patrze??

Ale poza tym śliczne cacko, śmigaj i opisuj :lol:

Czemu służyć ma ten zbironik kompensacyjny, bo prawdę mówiąc w niewielu oglądanych przeze mnie go widziałem, a w moim faktycznie go nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydawało mi sie, że wszyskie Dakary taki mają a służy on zwiększeniu pojemności amortyzatora przy zachowaniu mniejszych rozmiarów - dzięki temu można na względnie krótkim amorku uzyskać dłuższy skok..

Ta sobie patrzę i widzę, ze wygooglany dakar z piewrszego roku produkcji go nie ma:

http://digiads.com.au/motorbikes/used-m ... 6850_1.jpg

nieco nowszy też nie ma:

http://www.dhpmoto.com/Reports/F650GS%2 ... 0paint.jpg

a realoem nawet dla rocznika 1999 pokazuje ze zbiorniczek jest:

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?m ... g=33&fg=25

i przez wszyskie lata produkcji (1999-2007) jest to ta sama część: 33 537 666 919

no i zdecydowana większość na fotkach wyrzucanych przez google też go ma.

Dakraowcy?

to jak to jest a jak powinno być?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba chyba chyba, z naciskiem na chyba, dakar przed liftem go nie miał a po lifcie już tak :lol: Zdjęcia czasem mylą bo ludzie robią upgrade do nowszego amorka poliftowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale realoem nie kłamie.. ta sama część przez cały okres prdukcji. Więc może w przypadku skończenia się amora ludziska robią podmianki z nakiegoś innego sprzęta crossowo-endurowego?

dakarowy, weź no zajrzyj swojej maszynce pod sukienke i zobacz co tam siedzi.. moze foto jakieś?

dla porównania oba amorce są tu: download/file.php?id=98&mode=view

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie to proste !!

w wersjach bez ABS, tak jak mojej, ten zbiornik nie jest mocowany na ramie (widoczny z boku) tylko w miejscu pompy ABS, tak ja u mnie :mrgreen:

foto mejbi són

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam wersje bez ABS i zbiornik na ramie, co Ty na to :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możliwe że >2004 już tak mają ogólnie :lol: - w modelach 00-04 zdaje sie było jak pisałem - porównywałem (obmacywałem) kiedys trzy dakary z tych roczników i taka teoria mi się zjawiła przed oczyma :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wersja z ABS i bez ABS różni się od siebie tym że wersja z ABS ma pompę ABS a wersja bez ABS nie ma pompy ABS :D i niczym więcej, wersja bez ABS jest bardziej praktyczna bo w miejsce pompy można schować np drugie śniadanie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że skoro MiKo znalazłeś ten zbiorniczek za silnikiem w miejscu na pompę ABS, to zagadka została rozwikłana 8-)

Na realoem widać nawet blaszkę która służy do mocowania tego zbiornika. Faktycznie, w przypadku mocowania do ramy potrzebne są tylko opaski.

wersja z ABS i bez ABS różni się od siebie tym że wersja z ABS ma pompę ABS a wersja bez ABS nie ma pompy ABS

a inne przewody hamulcowe, wyłącznik, czujnik w przednim kole, inna wiązka elektryczna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aż się normalnie przejde do garażu porobić foty, sam się już zastanawiam :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o i prosze:

DSC00347.JPG

kucając sobie z prawej strony zaglądamy pod rame i widać jak od amora jeden przewód idzie w prawo do kurka a drugi do góry właśnie do:

DSC00348.JPG

az wyjąłem kompa żeby dojrzeć, no i dedykowane mocowanie również widać

ps. jedyne w czym się mogłem mylić to to czy to owe miejsce jest do pompy ABS ponieważ jej nie mam :lol: ale wydaje mi się że u oglądanym przeze mnie kiedyś Dakarach z ABS była właśnie tu :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i pieknie. Wszystko jasne. A po pierwszej focie myslalem, ze to koncowka przewodu pokarmowego starego beduina a nie kawalek Dakara :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D a no troche us#any ten mój dakarek błotkem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i się temat sam rozwiązał, dobrze że nie musiałem mojej panience pod miotłę zaglądać bo by mnie baba z domu już na pewno pogoniła, poza tym mam wrażenie ze ten mój dakar to chyba z jednej lini montażowej zszedł co dakar MiKo - a no bo tez bez ABS (pewnie zabrakło na montażu :mrgreen: ) no i z tej samej puszki faby rozlany ( :lol: bo pewno kryzys był).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chodziło mi o miejsce za zbiornikiem

sorry, nie załapałem.. ale teraz juz rozumiem jak jest tosowny temat wątku :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×