Skocz do zawartości
Zarkos

Wielkość kufra

Recommended Posts

Witajcie, chciałbym kupić do swojej eFki kufer centralny, ale nie wiem czy 62 litry nie będzie za duży i czy nie będzie przeszkadzał podczas jazdy w korku lub czy nie będzie szpecił wyglądu całego moto.

Nie mam dużo kasy więc rozwiązaniem tymczasowym (na około 1 sezon) mógłby być taki kufer

lub taki

Może ktoś z Was ma taki duży kuferek i mógłby opowiedzieć trochę o nim lub jakieś zdjęcie podesłać jak to wygląda. :)

Proszę o opinie :D

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po kiego grzyba Ci taki potwór? Lepszy mały kufer na cenne rzeczy i rolka na siedzeniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli jest węższy niż kiera, to nie będzie problemu (a wątpię czy może być szerszy niż kiera;))

Co prawda mam 46l ale stelaże boczne wystają dalej niż kufer i nie mam problemu z jazdą w Warszawskich korkach. Natomiast miały się mieścić dwa kaski........ a nie wszystkie się mieszczą:/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten drugi odpada, spadnie do pierwszego rowu.

Pisałem o tym tutaj

Także wspominałem wcześniej tu na forum, ale nie pamiętam, gdzie.

Mnie w korkach nie przeszkadzał.

Sprawdź, jaką metodą jest mocowany ten pierwszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;] chcę duży żeby weszły dwa kaski lub jeden + plecak zapakowany do szkoły bo głównie tam będę jeździł.

Logan jestem na bieżąco z Twoją stronką ;]

Edytowane przez Zarkos

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko Awinę i podobne wynalazki dobrze przykręć do moto;)

Sorki, koledzy mnie uprzedzili, Logan wyjaśnił zagadnienie:)

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten jest łudząco podobny do tamtego mojego:

i na pewno jest mocowany śrubą.

Te są identyczne, taki właśnie miałem. Różni sprzedawcy podają różne wymiary, ale to jest jeden model

Nie chce mi się wklejać więcej linków ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Kappa 46l i wchodzą 2 kaski (LS2 XS i Shoei Raid II S) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja osobiście jestem dużym zwolennikiem zabierania na wyjazdy rzeczy niezbędnych.

nie ma sensu brać takich wielkich kufrów. w dodatku tak wysoko go wsadzać

w 62 Litry tak naprawdę niektórzy ludzie są w stanie spakować się w wyprawę dookoła świata :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja osobiście jestem dużym zwolennikiem zabierania na wyjazdy rzeczy niezbędnych.

nie ma sensu brać takich wielkich kufrów. w dodatku tak wysoko go wsadzać

w 62 Litry tak naprawdę niektórzy ludzie są w stanie spakować się w wyprawę dookoła świata :)

....no nie wiem,czy 62 l wystarczy "dookoła świata" :twisted: Kto jechał na dłużej,ten wie :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiekość bagażu nie rośnie wprost proporcjonalnie do długości wyjazdu czy odległości do pokonania - wbrew pozorom na tydzień trzeba spakować tyle samo co na m-c. Za wszystko inne zapłacisz kartą a co brudne to sobie wypierzesz.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiekość bagażu nie rośnie wprost proporcjonalnie do długości wyjazdu czy odległości do pokonania - wbrew pozorom na tydzień trzeba spakować tyle samo co na m-c. Za wszystko inne zapłacisz kartą a co brudne to sobie wypierzesz.

...no ja nie jestem MacGyver :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam temat a przy okazji zapytam: Ile można dać za używany w ładnym stanie kufer givi 46 litrów?? Na allegro jest ich multum w rożnych cenach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porównaj sobie ceny nowych i już będziesz miał jakiś odnośnik.

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiekość bagażu nie rośnie wprost proporcjonalnie do długości wyjazdu czy odległości do pokonania - wbrew pozorom na tydzień trzeba spakować tyle samo co na m-c. Za wszystko inne zapłacisz kartą a co brudne to sobie wypierzesz.

Jak nie chce się prać, to można jeszcze jechać i śmierdzieć :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiekość bagażu nie rośnie wprost proporcjonalnie do długości wyjazdu czy odległości do pokonania - wbrew pozorom na tydzień trzeba spakować tyle samo co na m-c. Za wszystko inne zapłacisz kartą a co brudne to sobie wypierzesz.

wielkosc bagazu rosnie wprost proporcjonalnie do wielkosci kufrow....

a nie do dlugosci wyjazdu czy innych czynnikow...

i to jest jedyna regula :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżam temat a przy okazji zapytam: Ile można dać za używany w ładnym stanie kufer givi 46 litrów?? Na allegro jest ich multum w rożnych cenach...

Ja dałem 100 brandowany Kappa. Stan idealny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli zależy ci na cenie to nie szukaj Givi tylko Kappa- są to bliźniacze wyroby, pasują zamiennie mocowania i akcesoria a ceny są niższe. Kupowałem znajomemu ostatnio Kappe jakoś tak 53 litry za 400zł na motoweteran bazarze w Łodzi razem z podstawką, używany ale bez uszkodzeń. Tu masz nówkę za 600zł http://moto.allegro....2918439969.html

NIE kupuj żadnych Awin i tym podobnych bo będziesz szukał gratów po rowie - to nie są pojedyncze przypadki! sam jestem świadkiem.

Edytowane przez nokian66
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Givi a Kappa to to samo ? Zainteresował mnie kufer givi monokey 46L bo jest fajny, dobry stan za stan 250 zeta.

Edytowane przez tomaszb2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Givi a Kappa to to samo ? Zainteresował mnie kufer givi monokey 46L bo jest fajny, dobry stan za stan 250 zeta.

Tak, tak jak napisał nokian kappa to uboższa wersja givi, kompletnie nie odbiegająca jakością ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeszcze Kappa to np kufry do Maxiskuterow. Ja np mam Kappe 46l ze skutera Yamaha MBK. Kwestia, czy chcesz monolock czy monokey.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Kwestia, czy chcesz monolock czy monokey.

A która opcja jest bardziej wytrzymała ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×