Skocz do zawartości
krs

Stan manetek, podnóżków, tarcz hamulcowych przy 50-60 tys. km.

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś z Was ma F650GS z oryginalnym (tak naprawdę) przebiegiem w granicach 50-60 tys. km. i mógłby podrzucić zdjęcia manetek, podnóżków i tarczy hamulcowej, a dokładniej jej progu? Zaczynam poszukiwania nowego konia i bardzo pomogłoby mi to w oględzinach i sortowaniu co poniektórych mających na blacie 33 tys. km. ;-) Przebieg jest mi kompletnie niestraszny, ale wolałbym uniknąć maszyn, które przed odmłodzeniem miały powyżej 100 tys. km. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja przy tym przebiegu musiałem manetki wymienić bo miałem przetarte, zdjęcia podnóżków podrzucę jak będę miał chwilkę ;-)

EDIT : tarczę hamulcową (przód) też wymieniałem :-)

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie idźcie tą drogą - co chcecie ustalić przebieg czy stan motocykla ;)

Napisze banał: każdy przypadek jest inny, a stan motocykla może zupełnie nie odzwierciedlać przebiegi i odwrotnie.

No chyba, że to taka zabawa na długie zimowe wieczory ;)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie idźcie tą drogą - co chcecie ustalić przebieg czy stan motocykla ;)

Napisze banał: każdy przypadek jest inny, a stan motocykla może zupełnie nie odzwierciedlać przebiegi i odwrotnie.

No chyba, że to taka zabawa na długie zimowe wieczory ;)

TRUE

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja przy tym przebiegu musiałem manetki wymienić bo miałem przetarte, zdjęcia podnóżków podrzucę jak będę miał chwilkę ;-)

EDIT : tarczę hamulcową (przód) też wymieniałem :-)

Może całego ( pewnego ) linka ;) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może całego ( pewnego ) linka ;) :lol:

Eee nie, nie chcę żeby mój motocykl stanowił przykład standardowego f650gs z rynku wtórnego :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko się zgadza. Traktuję to tylko jako ciekawostkę, bo interesującym dla mnie stało się to, że niektóre motki z mobile.de o podobnych przebiegach rzędu 50-70 tys. km mają o wiele bardziej zużyte te elementy od tych innych z takim samym przebiegiem. Pomijam te nasze z Allegro, bo tu wszystkie mają przebieg 24-33 tys. km i wyglądają zupełnie jak te z DE przy 70. Ot tak, pogoda z dupy, to sobie dumam. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek ma racje ze kazdy przypadek jest inny !! Jeden solidny wyjazd na offroad w gory potrafi zmienic moto bardziej niz kilka lat na asfalcie ;)

U mnie przy 43tys km mam: podnozki metalowe wytarte zeby, manetki zmienione chyba 4-6 sztuk, miekkie klocki 1-3 razy w sezonie, opony tez 1-2 razy do roku nowe, ale tarcze wciaz oryginalne i prog niewielki ...

Edytowane przez MTBiker
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale tarcze wciaz oryginalne i prog niewielki ...

Tak to jest jak się wyjeżdża rano i dzida, a wraca wieczorem - przed garażem trochę się hamuje jednak :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napiszę w temacie manetek:

-w poprzednim szerszeniu 100000 km i na grzanych manetkach, najprawdopodobniej od nowości, zużycie było widoczne, w okolicach kciuka guma była już cienka, brz ryflowanych pasków, ale czynniki atmosferyczne nie mały wpływu na ten element.

-w obecnym Twinie manetki po 10000 wskazywały minimalne zużycie, kolega miał 14000-15000 km, widoczna była adekwatna proporcja przebiegu.

Jednego razu zajechałem po "drodze z błota" na myjnię, a nie wężem w domu....... i się k..... posypały, bo jak umyłem manetki pianą z myjni, to po dojechaniu do domu pół gumy zostało na rękawicach!!! Teraz kolega ma "manetkowy przebieg" 15000 km, a ja 45000 km, patrzyłem za nowymi, bo mnie to razi, ale cena nie zachęca, także albo ta piana taka mocna, albo guma lipna!

To tak ku przestrodze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo Ty zrobiłeś już Twinem 35 tyś km czy coś źle napisałeś? :shock: :-)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo Ty zrobiłeś już Twinem 35 tyś km czy coś? :shock: :-)

Ledwo kawe sprzedał i juz zazdrości :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ledwo kawe sprzedał i juz zazdrości :-D

No niech no ja tylko coś kupię :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo Ty zrobiłeś już Twinem 35 tyś km czy coś źle napisałeś? :shock: :-)

Nieeeeeeee, manetki wyglądają jakby miał tyle przebiegu, a ja umyłem je tylko na myjce :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi co prawda często zdarza się myć moto na myjni bezdotykowej (ach te bloki), ale tylko szamponem i z odpowiedniej odległości. Aktywna piana (jak zwał tak zwał) skutecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami, ale równie skutecznie potrafi wejść w reakcję z wszelkimi gumami, przewodami i uszczelkami, których w moto jak wiadomo, nie brakuje.

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak myłem tradycyjnie pod domem, to było ok, a tu taka buba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieeeeeeee, manetki wyglądają jakby miał tyle przebiegu, a ja umyłem je tylko na myjce :/

Tak myślałem że to jest mało możliwe.... ale..... :-)

A tak wogóle to słyszałem gdzieś że manetki (raczej guma) są kiepskiej jakości i szybko sie ścierają, ale tak tylko słysząłem, ile w tym prawdy? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

100% prawdy! Lipa jakich mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak myłem tradycyjnie pod domem, to było ok, a tu taka buba.

Myjka na myjni "bezdotykowej" przecina skórę z odległości 5-10 cm - sprawdzone na własnej :mrgreen: skórze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myjka na myjni "bezdotykowej" przecina skórę z odległości 5-10 cm - sprawdzone na własnej :mrgreen: skórze...

Ale jak myłem na myjce "starego żółtka" to nic takiego się nie działo, schodził tylko bród :) ... księgowi wyliczają co ma się j.... psuć;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×