Skocz do zawartości
bero

Dakar z niemiec - prośba o opinie

Recommended Posts

Witajcie,

poszukuję Dakara i po przejrzeniu stronek niemieckich spodobał mi się ten:

http://www.autoscout24.de/Moto/Details.aspx?id=223291368&cd=634889125650000000&asrc=fa

Czy możecie podrzucić jakieś swoje sugestie? Co myślicie? Mi uwagę zwraca nie oryginalne malowanie Dakara..

również kolejne ogłoszenie które znalazłem już innego Dakara, chociaż ten już trochę bardziej zmęczony wygląda:

http://www.autoscout24.de/Moto/Details.aspx?id=222088126&cd=634854008110000000

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o pierwszy,to nieoryginalne malowanie nie musi zaraz przekreślać mota.Sam kiedyś pomalowałem GS-a żeby go po prostu odświeżyć.Poza tym znaleźć Dakara 10-cio letniego w idealnym stanie,to jest wyzwanie.To moja opinia odnośnie malowania.

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki ahela za opinie odnośnie malowania. Tzn ja nie przekreślam, takie malowanie nie dość że mi się podoba o niebo lepiej to rozumiem że przez 10 lat była nie jedna gleba.. Najważniejsze by rama była prosta i silnik zdrowy.

Na co zwrócić uwagę? Jak coś po tych zdjęciach dojść czy warto czy nie? Jak ta cena się ma do cen zimowych ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A koniecznie chcesz po moto jechać do Niemiec? Ostatnio np. wyszło takie cuś: http://allegro.pl/bmw-f650-gs-dakar-f-650-2001-z-niemiec-motoport-i2796545001.html

Moim zdaniem (patrząc po zdjęciach) jest godny uwagi i to nawet bardzo. A z Wro do Częstochowy wcale nie jest tak daleko żeby podskoczyć obadać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A koniecznie chcesz po moto jechać do Niemiec? Ostatnio np. wyszło takie cuś: http://allegro.pl/bm...2796545001.html

Moim zdaniem (patrząc po zdjęciach) jest godny uwagi i to nawet bardzo. A z Wro do Częstochowy wcale nie jest tak daleko żeby podskoczyć obadać.

Hej,

no nie koniecznie do niemiec. Ale w sumie w polsce trochę strach patrząc na handlarzy.. kupowałem niedawno auto.. patrząc co handlarze wyprawiają z autami, z motorami zresztą też.. to jakoś strach.. zwłaszcza że na moto kiepsko się znam..

Ale ten jest niekiepski, przynajmniej na fotkach. Aż nawet za dobrze wygląda..

Nie mam żadnego doświadczenia z moto.. jak sprawdzić czy nie był on po jakimś wypadku, czy rama prosta itp. Ogólny stan techniczny..

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli nie masz doświadczenia z motkami,krótko mówiąc,jeśli nie znasz się na motach,to osobiście odradzałbym Tobie samodzielne kupno motonga.Najprościej poprosić kogoś z jakimś doświadczeniem.Tutaj na forum z oczywistych względów ( choć też cenne ) uzyskasz bardzo wstępną opinię odnośnie konkretnych modeli,ale to jeszcze daleka droga do kupna.

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomyśl o koszach tranportu, ten pierwszy jest ponad 800 km od Wroca,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem jazda tyle kilosów po motka do Niemiec jest średnio opłacalna.

A cena wyjdzie pewex - trzeba jeszcze przywieźć, zarejestrować etc. etc. a nowy ten sprzęt nie jest - piszą, że oponka już nie teges i inne...

Odradzam jazdę w ciemno, bo będziesz "na musiku".

Ten z miasta św. wieży wygląda przyzwoicie. Najlepiej poprosić kogoś z szeroko rozumianej okolicy o oględziny. Jeśli nie straszna Ci cena w tej okolicy to rozważyłbym oględziny sprzęta, którego wystawia tu szef kolegi mario. Białe malowanie, ale sa kufry i kuferek i inne takie przyjemności. Sprzęt zdaje się wart zainteresowania i choćby oględzin.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Jackx sprzedał już swoją strzałę ? - tam przynajmniej jest dobry rocznik, wyposażenie i wszystkie informacje są takie jakie są, a cena ... - trzeba rozmawiać ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ano właśnie, nie wiem. Trzaba sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Święta idą i jak chłop kuchni potrzebuje to i łatwiej o cenie rozmawiać - najlepiej z żoną ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie i Panie :)

ok, zaniechałem pomysłu ciągnięcia z DE.. ale tak jak wyżej ciekawy jest ten Dakar http://allegro.pl/bm...2796545001.html

do tego finansowo chyba wole kwoty koło 12k niż 18 :)

bardzo mi pasuje że z fakturą bo w koszty wciągne więc cudownie, ale czy ten motor nie wygląda zbyt ładnie? :)

tak na oko da się coś powiedzieć?

Edytowane przez bero

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak za łądnie to zawsze możesz poprawić młotkiem :)

EDIT: wygląda na fotkach zajefanie. Jedź oglądać, jeśli tak jeździ jak wygląda to warto.

Edytowane przez alik
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na oko mozna powiedziec ze to jest dakar przed liftem. Jedz, zobacz, jak pasuje to kup. Dla mnie cena z PEWEXU.

jak za łądnie to zawsze możesz poprawić młotkiem :)

Alik, teraz jesteś Ędward Ącki?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na oko mozna powiedziec ze to jest dakar przed liftem. Jedz, zobacz, jak pasuje to kup. Dla mnie cena z PEWEXU.

Alik, teraz jesteś Ędward Ącki?

Nie wiem o co Ci biega :)

A po ile teraz "chodzą" Dakary przed liftem? Po "dyszce"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak za łądnie to zawsze możesz poprawić młotkiem :)

(...) jak za łądnie (...)

:-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...) jak za łądnie (...)

:-D

Oj tam, oj tam :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie i Panie :)

ok, zaniechałem pomysłu ciągnięcia z DE.. ale tak jak wyżej ciekawy jest ten Dakar http://allegro.pl/bm...2796545001.html

do tego finansowo chyba wole kwoty koło 12k niż 18 :)

bardzo mi pasuje że z fakturą bo w koszty wciągne więc cudownie, ale czy ten motor nie wygląda zbyt ładnie? :)

tak na oko da się coś powiedzieć?

Ten dakar to brat bliźniak mojego. Nawet ten sam rok i miesiąc produkcji. Po wyglądzie oceniając stan podnóżków, manetek - 24 tys to realny przebieg (mój ma prawie tyle samo i wygląda niemal identycznie). No chyba, że oba były przekręcane :-D Do tego masz nowe oponki michelina, przewody hamulcowe (oba) w stalowym oplocie. Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał i jechał obejrzał, sprawdził zanim ktoś ci go sprzątnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

24 tys to realny przebieg

2181,81 km rocznie, hmm

to jakieś 4 tankowania na rok, korek powinien byc zardzewiały :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2181,81 km rocznie, hmm

to jakieś 4 tankowania na rok, korek powinien byc zardzewiały :-D

Dzieląc przez 8 miesięcy , daje nam 272 km na miesiąc ...

Pewnie jak zwykle właściciel do kościoła tylko jezdził ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieląc przez 8 miesięcy , daje nam 272 km na miesiąc ...

Pewnie jak zwykle właściciel do kościoła tylko jezdził ;)

272km dzieląc przez 4 niedziele w miesiącu daje 68km w obie strony. Nie wiem o co wam chodzi :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

272km dzieląc przez 4 niedziele w miesiącu daje 68km

68 km :shock: to facet/facetka nie polatali za dużo :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×