Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Poszedłem oddać dzisiaj krew i postanowiłem, że może zachęcę jeszcze parę osób do podobnego uczynku. Początek (a nawet troszkę przed) sezonu to dobry moment żeby coś takiego zrobić. Bez podtekstów, zabobonów ani przesądów, ot taki gest-minimum.

Fajnie byłoby móc oddać krew z zaznaczeniem, że to taka akcja motocyklowa, ale chyba nie ma takiej opcji. Możemy też zrobić np. listę, kto oddawał krew, kiedy, gdzie i ile. W sezonie pojawiają się apele o krew dla różnych osób, można wtedy się powołać, żeby nie było gadania.

Co myślicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gdybym mogła, to bym oddała, ale nie mogę :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gdybym mogła, to bym oddała, ale nie mogę :(

Przywiozłaś coś z raju ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest opcja oddania krwi pod patronatem motocyklistów. jak masz ochotę oddać krew, proponuję zajrzeć na www.motoserce.pl I nie chodzi mi o propagowanie klubów motocyklowych ale o samą ideę oddawania krwi. Przy okazji na w/w stronie podstawowe informacje o oddawaniu krwi. Jesli ktos chce oddać krew w innym terminie, niech zadzwoni do Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa. Tam uzyska szczegółowe informacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przywiozłaś coś z raju ?

Z raju nic nie przywiozłam, poza szkłem w prawej stopie ;)

Ale prostu nie kwalifikuję się do oddawania krwi i tyle w temacie. Akcje oddawania krwi (i szpiku) bardzo popieram i wkurzam się, że ja nie mogę...

Edytowane przez Doodek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedys oddawalem regularnie ale z powodu slynnej na caly kraj akcji z zoltaczka w Ostrowskiej stacji dializ dalem sobie spokuj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale prostu nie kwalifikuję się do oddawania krwi i tyle w temacie. Akcje oddawania krwi (i szpiku) bardzo popieram i wkurzam się, że ja nie mogę...

Ja się nie dziwię. "Czarcia" krew raczej trochę nietypowa- brak odpowiedniej grupy ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i jeszcze odpis od podatku za oddanie krwi 292 zł

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i jeszcze odpis od podatku za oddanie krwi 292 zł

ta i to jest ten powód dla któergo chcę iśc to zrobić :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i jeszcze odpis od podatku za oddanie krwi 292 zł

No i 6 czekolad gratis. Liczyłem, że dostanę wyniki badań krwi (morfologię), zawsze tak było. Jednak jakiś debil z centrali (cokolwiek by to nie znaczyło) zablokował w oddziale możliwość drukowania. Pielęgniarki same to komentowały dość jasno. Niby drobiazg, ale jak i tak robią badania, to chętnie bym je zobaczył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja oddaję regularnie od zeszłego roku, raz na moto serce, a tak to "bezimiennie"

Jeżeli ktoś (oby nie) będzie potrzebował, to piszcie teraz będę oddawała na początku marca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też nie mogę, dwa razy próbowałem, raz w pilnej sprawie ale niestety nie przyjeli :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też nie mogę, dwa razy próbowałem, raz w pilnej sprawie ale niestety nie przyjeli :(

Bo jak w żyłach płynie więcej alkoholu niż krwi to nie biorą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też nie mogę, dwa razy próbowałem, raz w pilnej sprawie ale niestety nie przyjeli :(

Nie przyjęli ? To było dać im samym pobrać, a nie w butelce przynosić. (musiałem to napisać, sorry).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przyjęli ? To było dać im samym pobrać, a nie w butelce przynosić. (musiałem to napisać, sorry).

Nie musiałeś,ale napisałeś...

Może lepiej darować sobie niektóre komentarze??

Edytowane przez manioora

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie musiałeś,ale napisałeś...

Może lepiej darować sobie niektóre komentarze??

Może i tak, ale nie było w tym złośliwości. Jeśli ktoś odebrał inaczej, to przepraszam. Nie trzeba być też nadwrażliwym, zwłaszcza bez powodu.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i 6 czekolad gratis. Liczyłem, że dostanę wyniki badań krwi (morfologię), zawsze tak było. Jednak jakiś debil z centrali (cokolwiek by to nie znaczyło) zablokował w oddziale możliwość drukowania. Pielęgniarki same to komentowały dość jasno. Niby drobiazg, ale jak i tak robią badania, to chętnie bym je zobaczył.

U nas jeszcze flaszke coli dają

A wyniki zawsze dostawałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas jeszcze flaszke coli dają

A wyniki zawsze dostawałem.

Jedna literka w nazwie miejscowości, a jaka różnica. U nas jakąś wodę z sokiem, której proponują wypić dwie szklanki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedna literka w nazwie miejscowości, a jaka różnica. U nas jakąś wodę z sokiem, której proponują wypić dwie szklanki.

Wiesz, my tak bliżej zachodu jesteśmy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, my tak bliżej zachodu jesteśmy ;)

ja pierdziu to u mnie cole lajt dadzą ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E u nas to automat tylko jest i można gratis kawę, czekoladę lub herbatę. Ale że można odliczenie od podatku zrobić to kurcze nie wiedziałem. W przyszłym roku muszę pamiętać o tym drobiazgu :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coby trochę odświeżyć temat:

Trafiłem ostatnio na info o fajnej akcji, może ktoś się skusi. Za oddanie krwi chłopaki z Lublińca dają "miniplecak z wyposażeniem medycznym używanym na co dzień przez ratowników pola walki":

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/12469?t=Oddaj-krew-dostaniesz-prezent-od-Wira-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spełniam wszystkie warunki z wyjątkiem jednego - nie mam "twarzoksiążki" :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spełniam wszystkie warunki z wyjątkiem jednego - nie mam "twarzoksiążki" :/

Chyba się da zgłosić przez kogoś ;] Ja nie wziąłem potwierdzenia bo mi nie było zwolnienie potrzebne - jutro idę po papier ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miło. akurat dziś byłem i dostałem stempelek za 18l :)

Btw nie 6 czekolad tylko 10.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×