Skocz do zawartości
blazter

[Pożyczę] klucz dynamometryczny WAW

Recommended Posts

Hej,

Kupiłem sobie Gmole Touratecha do singla i chce sobie je sam zamontować ale... nie mam klucza dynamometrycznego, który jest hmmm kluczowy!

Ma ktoś w Wawie pożyczyć taki klucz na jeden albo dwa wieczory?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem sobie Gmole Touratecha do singla i chce sobie je sam zamontować ale... nie mam klucza dynamometrycznego, który jest hmmm kluczowy!

No fakt ;)

Jeden z lepszych tekstów :lol:

:beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Macie w Wawce Castoramę :?:

Najlepsza wypożyczalnia :lol: Idziesz, kupujesz, robisz swoje, a po robocie dokładnie czyścisz i jedziesz oddać. Zwracają kasę i sprawa załatwiona ;-) Robiłem tak nie raz :lol: eeech ta poznańska oszczędność :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Kupiłem sobie Gmole Touratecha do singla i chce sobie je sam zamontować ale... nie mam klucza dynamometrycznego, który jest hmmm kluczowy!

Ma ktoś w Wawie pożyczyć taki klucz na jeden albo dwa wieczory?

A po co sobie komplikujesz życie?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy naprawde do przykrecania gmoli ten klucz jest kluczowy? Wszak to nie glowica...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Precyzyjnie dokręca się z momentem katalogowym a następnie sprawdza kluczem zwykłym dociągając "dla pewności".

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy naprawde do przykrecania gmoli ten klucz jest kluczowy? Wszak to nie glowica...

cóż, instrukcja określa dokładnie 12 i 20 (szperając w pamięci). Więc jeśli ktoś to tak zaprojektował to zapewne tak ma być...

Hmm, albo dokręcę zwykłym i podjadę do jakiegoś warsztatu po przysługę albo do castoramy po pożyczkę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

TT podał momenty :o

20 mam - możemy się umówić, ale 12 jest poza zakresem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cóż, instrukcja określa dokładnie 12 i 20 (szperając w pamięci). Więc jeśli ktoś to tak zaprojektował to zapewne tak ma być...

Hmm, albo dokręcę zwykłym i podjadę do jakiegoś warsztatu po przysługę albo do castoramy po pożyczkę...

prawdopodobnie 12 to dla śrubki M6, a 20 to śrubki M8.

Nie ma sensu przekonywać Cię do tego, że lepiej tak czy tak - jeżeli użycie klucza dynamometrycznego da Ci spokój ducha to trzeba go użyć.

Pracowałem z konstruktorami - niektórych rzeczy się nie liczy ;) - szczególnie, że tutaj mamy do czynienia bardziej ze ścinaniem niż rozrywaniem - no może jeszcze chodzić o to, aby się nie odkręciło od wibracji - jak nie dali nakrętek samohamownych, ale fakt - projekt zawsze obejmuje różne dane - na tym polega projektowanie i projekt - kiedyś był taki punkt w ankiecie odnośnie zmian w projekcie: ile nowa wersja jest lżejsza od poprzedniej - patrzyło się w sufit i wpisywało - nikt nigdy tego nie liczył, ani nie ważył, ale napisane było zawsze ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×