Skocz do zawartości
dakarowy

BMW R1200GS 2004

Recommended Posts

Jeśli tak faktycznie jest (nie wiem nie znam się) - to niestety średnio się to opłaca, a nawet wcale :-P

No ale jazda po niego to sama przyjemność, a że kosztuje .... - co nie kosztuje ? ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto pisze pełną kwotę na fakturze ???

Przecież to może być np . uszkodzony silnik .

I cena spada o 60 %

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szwajcaria jest w schengen dlatego tez cła sie nie placi z tego co pamietam a tylko akcyza plus vat.

To porozumienie dotyczy bezwizowego poruszania się w obrębie strefy, natomiast opłaty lub ich brak związane z importem regulują umowy dwustronne lub członkowstwo w UE, do której jak wiemy Szwajcaria nie należy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_z_Schengen

tu jest artykuł o sprowadzaniu samochodu ze Szwajcarii http://www.motocaina.pl/Jak_sprowadzic_samochod_ze_Szwajcarii_Poradnik_i_wycena,0,3963,0.html

Nie wiem czy w przypadku motocykla również płaci się akcyzę. Z tego co słyszałem, to cło na moto wynosi obecnie 6%, ale ja się nie znam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto pisze pełną kwotę na fakturze ???

Przecież to może być np . uszkodzony silnik .

I cena spada o 60 %

Wszystko można, tylko trzeba chcieć bądź być w potrzebie ;-) :-P Nie wiem, co na to sprzedający, ale pewnie byłaby taka szansa, kwestia zapewne dogadania, ale w tej sprawie ewentualnego zainteresowanego odsyłam do właściciela ;-)

W każdym bądź razie motocykl jest do wzięcia, i na 100% z pewnym przebiegiem, wszystko zależy od tego czy ktoś chce czy nie. :-)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Szwajcaria to piękna kraina , tam się oddycha :)

Można pojechać po 2 oo i przy okazji trochę zobaczyć ...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enlil mialem racje, tylko w nocy nie myslalem i napisalem ze to schengen natomiast Szwajcaria nalezy do strefy wolnego handlu nie chce mi sie zagleadac do wykazu ktore produkty za zwolnione z cla ale z tego co pamietam to juz wszystkie wylaczajac niektore produkty strategiczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enlil mialem racje, tylko w nocy nie myslalem i napisalem ze to schengen natomiast Szwajcaria nalezy do strefy wolnego handlu nie chce mi sie zagleadac do wykazu ktore produkty za zwolnione z cla ale z tego co pamietam to juz wszystkie wylaczajac niektore produkty strategiczne.

Czyli konkretnie.... jest zwolniony czy nie? bo sobie chłopaki gdybacie a konkretów brak! :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami niektórzy płacą nie w Polsce, a np. w Austrii lub Niemczech, ponieważ prościej i wtedy w Polsce już nie trzeba.

Tutaj jest w miarę świeży wątek na forum, ale brak większych konkretów http://forum.polacy.ch/viewtopic.php?f=6&t=21536&view=previous

Na forach motocyklowych jest również informacja, ze się płaci cło i VAT. Gdybym sobie sprowadzał, to może bym i po wałkował przepisy, a teraz nie mam za bardzo czasu w to się wgłębiać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli konkretnie.... jest zwolniony czy nie? bo sobie chłopaki gdybacie a konkretów brak! :-P

Więc moja wiedza stanowi że strefa wolnego handlu to jeden ze "składników" ugrupowań integracyjnych, czesto występują przypadki że państwa nie należące do ugrupowania chcą korzystać z niektórych przywilejów jak np. brak cła na exportowane towary. Taki przypadek mamy w szwajcarii i na 99 % nie trzeba płacić cła.

P.S. Nie daje 100 % pewności ponieważ nie prowadze wymiany handlowej se szwajcarią natomiast teoria stanowi to co powyżej napisałem. PZDR

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Teoria stanowi" że jak się kupuje 2oo w salonie to w 99% kolor płynu hamulcowego w zbiorniczku przedniego hamulca powinien być taki sam jak w zbiorniczku tylnego hamulca - w praktyce jak wiemy bywa różnie :shock: - co sam widziałem :-P -więc napisałem 99%

Tak więc jak prosił Dakarowy - nie "gdybajcie teoretycznie" tylko napiszcie jak jest w 100% praktycznie :-P - dzięki Pzdr :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×