Skocz do zawartości
mmaajjkkeell

BRAK ŚWIATŁA "STOP" BMW F650

Recommended Posts

Witam. Mam problem ze światłem stopu w motocyklu BMW F650. Mianowice jest jego brak, żarówka jest dobra. Gdzie szukać dalej usterki?? Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. Czy stopu nie ma przy obydwu hamulcach czy tylko np przy tylnym. Jeżeli nie ma wogóle to sprawdź bezpiecznik i styki na przewodach.Jeżeli przy jednym to może być to czujnik.Warto zapytać jakiegoś elektryka samochodowego oni wiedzą jak sprawdzić gdzie nia ma prądu bo na odległość trochę trudno to opisać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Elektryk samochodowy czy motocyklowy wszystko jedno. Jeżeli bezpieczniki są ok to gdzieś nie ma prądu albo masy.Trzeba sprawdzić czy nie jest przerwany jakiś kabelek albo czy styk nie zaśniedział. Nie da się tego za bardzo zrobić ręcznie trzeba wziąć miernik albo próbówkę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale mnie chodzi o motor

KOLEGO - zasada działania świateł stop w samochodzie jak i w moto jest taka sama, dla tego kolega mirek2404 zaproponował elektryka samochodowego bo do takowych jest łatwiejszy dostęp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Styki sprawdziłem w kostce jest napięcie. Przy stopce hamulca znalazłem jakieś blaszki które muszą mieć jakieś znaczenie może tam jest ten automat stopu czy to możliwe aby tam był i prawie tam się nie da dostać do niego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujniki są dwa jeden od nożnego nad dźwignią lekko z tyłu od przedniego masz przy klamce ale jak Ci nie działa wogóle to może być coś w okolicy tylnej lampy. Kiedyś u mnie w MZ przyczyną był brud na stykach w kloszu lampy.Niby proste ale zanim na to wpadłem pół motoru rozebrałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale światło stopu nie powinno się świecić w motorze jeśli hamuje przednim hamulcem prawda??:lol:

no tylnie światło stopu się świeci jak hamujesz tyłem, a przednie światło stopu świeci jak przednim :? czy jakoś tak, czy odwrotnie? ja niewiem bo nie hamuje - zeskakuje w odpowiednim momencie :geek:

majkel a na prawojazdy A nie uczyli w testach o tym czasem? bo tego że zaczyna się od przywitania w przywitalni to wiem że na pewno nie uczą :twisted:

Witaj

viewtopic.php?f=20&t=779 - tu poczytaj może coś pomoże

wszystko od początku do końca w temacie Twojego problemu :lol: jorłelkam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli przy obu to czujniki pewnie dobre.Są drogawe więc jest OK Pewnie gdzieś jest przerwa na kablach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Blaszka ma załączać tylny stop przy hamowaniu, jak lekko uciśniesz paluszkiem dłoni dźwignię hamulca to blaszka załacza włącznik stopu (słyszalne kliknięcie- jak się ma blisko ucho) Może tędy droga do rozwiązania?...sam to przerabiałem ale w odwrotną stronę (ciągle zapalony stop).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

majkel a na prawojazdy A nie uczyli w testach o tym czasem? bo tego że zaczyna się od przywitania w przywitalni to wiem że na pewno nie uczą :twisted:

NOoooooo czekałem kto dziś stanie na straży prawa i "odeśle" kolegę do przywitalni :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież ja nic a nic o odsyłaniu nie wspomniałem :mrgreen:

majkel weź multimetr i przeleć kable i mikrostyki - jesli nie lubisz albo nie potrafisz to niestety możemy Cię tylko odesłać do elektryka obojętnie jakiego, żebyś u niego zostawił pieniążki, inaczej nie pomożemy, no chyba że ktoś Cię zaprosi do siebie do garażu na diagnostykę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe może ktoś zaprosi ale bez światła stopu nie mogę wyjechać bo dostanę mandat hehe chłopaki a ta poważnie przyczyną może być uszkodzony jakiś inny kabel? albo jakiś syfek w kloszu lamy?? bo szczerze powiem, że na początku nie miałem też światła tylnego ale przetarłem troszkę styki i działa a stop nie:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytaj Pietro, on ma doświadczenie z żarówkami w tylnej lampie... :lol: Pietro, to z sympatii do ciebie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak wiem że z sympatii Cykli :lol: łobuzie ty ;)

u mnie była źle "wkręcona" żarówka i to było powodem. Na gwincie masz dwa wypustki wg nich musisz wkręcić żarówke. Proste wiem ale sam sie nei skumałem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurcze a jeszcze takie pytanie czy światło stop działa tylko w czasie jazdy i przy włączonym silniku czy jeśli kluczyk jest przekręcony a motor stoi w miejscu i nie jest "zapalony to też powinno być??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×