Skocz do zawartości
tomekm

Jak to działa? Zawór odpowietrzenia baku f800gs

Recommended Posts

Jak to działa... - do czego jest metalowa kulka w zaworku bezpieczeństwa - zdjęcie poniżej?

WP_000225.jpg

Edytowane przez tomekm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś na pewno :-) kulka się nie rusza. Z drugiej strony na środku dekielka jest wahadełko, które jak motocykl się przewróci powoduje podniesienie iglicy, zamknięcie zaworu i zapobieżenie wyciekowi paliwa. A kulka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zrób jeszcze fotę z drugiej strony ;-)

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A moze to tylko zamkniecie/zatrzask tego krocca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

byc moze - tylko po co? Króciec normalnie powinien być otwarty, tak samo jak iglica pod wahadełkiem, w trakcie normalnej eksploatacji ciśnienie w baku musi być wyrównywane. Jak motocykl jest przechylony, to króciec jest zamknięty - przez iglicę pod wahadełkiem.

T.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi to wygląda na odpowietrzenie całego układu ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

również - być może :-) przy czym - jak to działa? W wersjach EU zawór odpowietrzający mocowany jest dalej na rurce - http://www.realoem.c...692&hg=16&fg=11

W wersja US - montowany jest filtr z węglem aktywnym

Rozebrałbym to, ale trochę droga zabawka - 160pln :/

Edytowane przez tomekm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

17 to zawór odpowietrzający, a w zaworze bezpieczeństwa może być 2-gi, zapasowy który działa w razie wypadku ;-)

Jak nadusisz tą kuleczkę, to się rusza :?:

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie drgnie, ani u Pawła (w starszym), ani u mnie w nowszym :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomek jeśli mówimy o drganiu kulki u Ciebie i u mnie to nadmienię, że mówimy o kulce w tej danej części od naszych motocykli :shock:

Dodam, że ta konkretna kulka (metalowa) nawet się nie rusza :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ta kulka ma wyskoczyć przy jakimś określonym (zbyt dużym) ciśnieniu?

ciekawy trop, choć ciężko mi sobie taką sytuacje wyobrazić, bo:

- kulka nie rusza się, być może jest zabrudzona, ale nie rusza się u Pawła i u mnie

- króciec jest otwarty, w sensie, że kulka nie ogranicza przepływu powietrza

A może to miejsce, w którym w wersji US jest podłączany filtr węglowy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O tej kulce ktoś mi opowiadał na zlocie w Ostrzycach, jest to prawdopodobnie odpowietrzenie baku.

Ta kuleczka jest z kiebskiego materiału i lubi rdzewieć, przez co się zacina.

Więcej nie pamiętam, pijany byłem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to pewnie Parcek albo ja :-)

tylko w jakiej pozycji kulka powinna być? "Domyslnie" pozostawiając króciec otwarty czy zamknięty?

Prawdopodobnie ten zaworek był przyczyną nagłego zatrzymania pracy silnika, więc ... potencjalnie niebezpieczne :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nikt, nic? serio?

bo nie wiem ile to wniesie do tematu :(

jedyna gleba, jaką zaliczył mój motek była bezpośrednio po zatankowaniu i obalił się na prawą stronę. Zawór wypuścił trochę paliwa. Zauważyłem po podniesieniu więc nie wiem czy to "ciągle" ciekło.

A to, że potrafi się zaciąć i zatrzymać moto - tłumaczyło by pewne zdarzenie. Z Chorwacji wracałem autostradą szybciej niż powinienem, więc zużycie paliwa było znaczne. Na zjeździe z autostrady zaczął mi przygasać (coś jakby kończące się paliwo), kilka razy szarpnął. Przejechałem jeszcze z 80km i przy tankowaniu wyszło że kilka litrów było jeszcze w zbiorniku. Taka sytuacja się więcej nie pojawiła, więc jeżeli ten odpowietrznik się przyciął, to może to to. Nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bo nie wiem ile to wniesie do tematu :(

jedyna gleba, jaką zaliczył mój motek była bezpośrednio po zatankowaniu i obalił się na prawą stronę. Zawór wypuścił trochę paliwa. Zauważyłem po podniesieniu więc nie wiem czy to "ciągle" ciekło.

A to, że potrafi się zaciąć i zatrzymać moto - tłumaczyło by pewne zdarzenie. Z Chorwacji wracałem autostradą szybciej niż powinienem, więc zużycie paliwa było znaczne. Na zjeździe z autostrady zaczął mi przygasać (coś jakby kończące się paliwo), kilka razy szarpnął. Przejechałem jeszcze z 80km i przy tankowaniu wyszło że kilka litrów było jeszcze w zbiorniku. Taka sytuacja się więcej nie pojawiła, więc jeżeli ten odpowietrznik się przyciął, to może to to. Nie wiem.

przyciąć się lubi raczej zawór bezpieczeństwa - doświadczyłem tego w Azji, silnik motocykla - gasł podczas jazdy, po otworzeniu zbiornika zasysane było powietrze.

Tylko zawór bezpieczeństwa według mnie nie ma nic wspólnego z ową metalową kulką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przyciąć się lubi raczej zawór bezpieczeństwa - doświadczyłem tego w Azji, silnik motocykla - gasł podczas jazdy, po otworzeniu zbiornika zasysane było powietrze.

Tylko zawór bezpieczeństwa według mnie nie ma nic wspólnego z ową metalową kulką.

Wykop taki :)

Tomku - jak się skończyły Twoje zmagania z tematem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

khm... nie był to zawór, a ... przegrzewająca się pompa paliwa - podobno to wada fabryczna. Miałem dwa takie przypadki - u siebie i u Parcka w f800gs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O pompie słyszałem od mechanika odstawiając moto na regulację zaworów.... twierdzi, że to nie tyle pompa, co sterownik na niej (to coś metalowe, z radiatorem).

To zasysanie powietrza przy otwieraniu zbiornika... tak ma być?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem każdy zbiornik paliwa powinien mieć odpowietrznik, inaczej wytworzy się w nim podciśnienie i pompa nie da rady zassać paliwa.

Kiedyś były to otworki w korkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×