Skocz do zawartości
Gość mswilk

Niechaj będzie dzień dobry !

Recommended Posts

Gość mswilk

Witajcie !

Po 18 latach od zdobycia prawka (tylko kat.;) zachciało mi się pojeździć motocyklem :lol:

Właśnie stoję przed wyborem i na 99,9% będzie to F650GS.

Myślę, że jak na pierwsze dwa kółka to będzie odpowiedni uniwersalny wybór.

Póki co postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej dlatego tu jestem.

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapraszamy do forumowania i serdeczne powitanko. Mam nadzieje, ze bedziesz tu sie czuł jak u siebie :lol:

p.s. pierwszy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj :lol:

trafiłeś dokładnie w miejsce gdzie możesz dowiadywać się o f650gs do woli ;)

rozgość się, poczytaj, popytaj, służymy radami,

odwdzięczysz się "zawodowo" zrobionymi FOTOrelacjami z pierwszych przejażdżek/wypraw :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj myślę że dobrze trafiłeś tak w kwestii motorka jak i forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc :lol:

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko

Wrecz przeiwnie... :lol:

Powodzenia w szukaniu - polecam wersje Dakar 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość mswilk
(...) odwdzięczysz się "zawodowo" zrobionymi FOTOrelacjami z pierwszych przejażdżek/wypraw :lol:

Pozdrawiam

Już nie mogę się doczekać, ale to chyba w następnym sezonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego motka. Mały GS to bardzo sympatyczne stworzenie. Polecam zakupy jesienią. Po pierwsze, taniej po sezonie a po drugie, można całą zimę spędzić na rozkręcaniu i skręcaniu motka :twisted: dzięki czemu poznajesz go na wylot i żadna naprawa w podróży nie będzie potem straszna. Poza tym powstaje wtedy taka specyficzna więź z maszyną :ugeek:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj mswilk`u :!:

O tych dwóch nic nie wiem, poza tym, że ogłoszenie z tym pierwszym jest już około miesiąc, półtora.

Sam jestem na kupnie i kiedyś zwróciłem na niego uwagę. Drugiego pierwszy raz widzę.

Ze zdjęć: oba mają minimalne przebiegi, centralne stopki, pierwszy wyższą szybą, drugi ABS, drugi to już model dwuświecowy. W pierwszym naklejki na obu zadupnikach są. W drugim nie widać. No i w obu tłumiki ładnie się błyszczą :lol:

pozdrowionka i powodzenia w zakupach.

PS

z tego co widzę rozglądasz się za czymś nowszym niż ja więc na szczęście nie jesteś moją potencjalną konkurencją jeśli chodzi o zakupy ;) :lol:

... na szczęście ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość mswilk
(...) z tego co widzę rozglądasz się za czymś nowszym niż ja więc na szczęście nie jesteś moją potencjalną konkurencją jeśli chodzi o zakupy :lol: :lol:

... na szczęście ;)

W takim układzie też się cieszę ;)

Ten pierwszy - z 2003r, napisane jest że to "model" z 2004r, ale tylko wizualnie czy mechanicznie też ?

Do tej pory czytałem, że zarówno ABS jak i grzane manetki to standard, może sprzedający po prostu o tym nie wspomnieli.

Przy okazji jak rozpoznać "na oko" wersję "lejdis" z niższą kanapą i kierownicą ?

Mam 182cm i jakoś niechciałbym mieć kolan pod brodą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj, historia zainteresowania motocyklami podobna do mojej tylko ja zrobiłem kat. A 13 lat po B :-). Co do Twojego zapytania, pierwszy nie posiada ABS-u i nie jest to model po lifcie (tzn. nie ma dwóch świec, ma starszy kształt lamp, nie ma bagnetu tylko okienko do sprawdzania poziomu oleju i trochę inne błotniki), stan ze zdjęć oceniam jako dobry ale wiadomo, że tylko osobiste sprawdzenie daje większą pewność. Drugi to model po faceliftingu ale ze zdjęć trudno cokolwiek wywnioskować (mało wyraźne). Co do wersji lejdis to nie słyszałem żeby kierownica była obniżana (można ją tylko sobie akcesoryjnie podwyższyć). Na oko te dwa modele mają standardowe kanapy (nie obniżane). Co do różnic pomiędzy modelami 2000-2003 i 2004-2008 odsyłam do działu "historia" viewtopic.php?f=13&t=692

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchaj, mego przedmówcy (Vengosha), słuchaj bo zna się na rzeczy i można się od niego dowiedzieć wielu cennych informacji.

byliśmy, oglądaliśmy, obiektywnie i bez emocji oceniliśmy i ... gdyby tylko jakiś .... mi go nie za... to byłby mój - a żółtek był tak blisko mnie :lol: . ... i nawet kolor zacząłem już zaakceptowywać

Vengoshu - jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczyska :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość mswilk
(...)a żółtek był tak blisko mnie :lol: . ... i nawet kolor zacząłem już zaakceptowywać (...)

No właśnie... ten żółty...

A co myślicie o sprzęcie z GB ? - trochę mam opory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę że 650gs-y trzymają cenę!!! A nawet ceny są wyższe im motek starszy :lol: Jak obejrzysz na otomoto lub alledrogo czy jeszcze indziej, to od razu umawiaj się przynajmniej z jedną osobą, a najlepiej więcej z forum na osobiste oględziny w kilka par oczu. Jak przejrzysz forum to sam zobaczysz że staramy się zawsze sobie pomóc, a najlepiej kupic od kogoś znajomego na forum, tylko że takie okazje rzadko się trafiają. Te dwa motki które wklejłeś, to dość drogo (moje osobiste zdanie) ... i trochę "gołe" jak za taką cenę. Co do sprzętu z GB- jak nie chcesz kusić losu i mieć święty spokój z policją, przeglądami i innymi duperelami utrudniającymi codzienne przejażdżki, to musisz doliczyć pewne koszta niewielkich przeróbek (na szczęście nie trzeba przekładać kierownicy na drugą stronę i pedałów :lol: ;) ;) ). Ja trafiłem z zeszłym roku na uczciwego sprzedawcę, motek był w tzw. średniej cenie, i jestem bardzo zadowolony. Może miałem szczęście? Najlepiej wybierz się na oględziny z kimś z forum. Nie kuś losu! Fus, Zdunek i inni "autoryzowani" tylko czekają na frajrów którzy szybko napalają się i kupują bez dokładnej "diagnozy", albo po okazyjnej cenie! Powodzenia w zakupach! Życzę ci żebyś trafił tak jak ja!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam widzisz, że najciemniej pod latarnią!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dostałem info od kolegi MSWilka:

Tak się stało, że jednak nie zdecydowałem się na BMW F650GS tylko zupełnie coś odmiennego - dlatego też proszę o usunięcie mojego konta z f650gs.pl

w myśl ustawy o ochronie danych osobowych uszanowałem prośbę kolegi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co Ty opowiadasz? :oops: Toz nikt tu nikogo pod pistoletem co prawda nie trzyma, ale tez nikogo nie wyrzuca z powodu zakupienia... "zlego"... motocykla :D

Mimo wszystko szkoda. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prośbę napisał bardzo konkretnie i zdecydowanie, to nie będę się licytował czy tam się napraszał, kolego pewnych spraw nie możemy przeginać :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
(...) odwdzięczysz się "zawodowo" zrobionymi FOTOrelacjami z pierwszych przejażdżek/wypraw :D

Pozdrawiam

Już nie mogę się doczekać, ale to chyba w następnym sezonie.

I po fotorelacjach.

idzie zima, wilki łączą się w watahy i wybrał inną :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×