Skocz do zawartości
Marcin

Żarówki halogenowe - systemy mocowania -prosba o pomoc

Recommended Posts

Na początek parę bluzgów na siebie :

#%!$#^@!@#!##%^%^!$@%#$

OK, a teraz do rzeczy :

W ramach przeróbki i przystosowania motocykla do stelaży bocznych musiałem zmienić kierunkowskazy z oryginalnych na mini. Padło na kierunki Barracuda Mini Viper. W książce serwisowej doczytałem, że tylne żarówki to 21W no więc i takie kierunki zamówiłem.

Okazało się jednak, że moj motocykl ma instalację 10W co zaowocowało tym, że przestają działać światła awaryjne w motocyklu - kierunki błysną raz i całość się zawiesza. Dopiero wyłączenie i włączenie zapłonu pomaga.

Tak więc układ 2x10W przód i 2x21W tył jest błędny. Po wypięciu przednich żarówek wszystko działa normalnie, jakby było normalny układ 4x10W (2W różnicy widocznie nie robią problemu).

Chcąc rozwiązać problem zamówiłem sobie żarówki halogenowe 10W o takie

http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-h10w-12v-postojowka-bosma-i3721633647.html

które miałyby zastąpić oryginalne w kierunkowskazach

http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-h21w-12v-postojowka-bosma-i3767330217.html

Niestety nie zdawałem sobie sprawy, że system ich mocowania jest inny (te małe grzybki są w innych miejscach).

Moje obawy są takie, że nawet wymiana na takie żarówki

http://allegro.pl/10-szt-zarowka-halogenowa-h6w-12v-postojowka-0188-i3725341132.html

nie pomoże, bo chyba też mają inny system mocowania. Chyba każdy system mocowania zależy od watów żarówki.

W związku z tym chyba jedyne, co mi pozostaje to albo zostawienie tyłu na 21W i przerobienie przodu na LED albo wymiana tyłu 21W na całe nowe kierunkowskazy 10W.

A może macie inne pomysły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wy to macie problemy .

Szlifnij jeden ząbek i po problemie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wy to macie problemy .

Szlifnij jeden ząbek i po problemie ;)

Rozważałem taką opcję, ale nie wiem czemu nie byłem do niej przekonany. Jutro tak zrobię. Czyżby to było tak proste?

A może lutować wszystko, jak tu ktoś dziś zaproponował? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie idzie podmienić gniazd żarówki??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda mi rozbierac kierunki. Wykorzystam sposob Jarka, a, jesli sie nie sprawdzi (w co watpie) kupie na przod ledy i tyle :)

Tak przy okazji - czy kierunki musza miec osobne masy dla kazdej strony czy moga sie one laczyc? Bym wtedy z 6 kabli zrobil 4 i kierunki i podswietlenie tablicy zrobil na jednej, wspolnej masie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda mi rozbierac kierunki. Wykorzystam sposob Jarka, a, jesli sie nie sprawdzi (w co watpie) kupie na przod ledy i tyle :)

Tak przy okazji - czy kierunki musza miec osobne masy dla kazdej strony czy moga sie one laczyc? Bym wtedy z 6 kabli zrobil 4 i kierunki i podswietlenie tablicy zrobil na jednej, wspolnej masie.

Nie znam pojęcia: różne masy ;) Masa to masa ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam pojęcia: różne masy ;) Masa to masa ;)

No wlasnie ja też podejrzewam, że to nie ma znaczenia, gdzie podpiąć się do masy. Obawiałem się jedynie, że przerywacz może głupieć, ale on raczej tylko i wyłacznie steruje 'plusem'.

W takiej opcji spróbuję zmniejszyć ilość kabli w nowym mocowaniu tablicy - na co wozić dodatkowe gramy? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy jaką masz instalację. Jeżeli to klasyczny układ to żadnych problemów, aby korzystać z dowolnego punktu masowego, ale jak masz jakieś zakręcone CAN'y ( obwody / linie wielosygnałowe ) to musisz uważać, żeby Ci któryś moduł nie zrobił "wakacji" , ale ja się na prądzie nie znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam pojęcia: różne masy ;) Masa to masa ;)

A ja znam. Moja masa nie jest równa np. Twojej :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do CAN bus to chyba nie ta liga. Najwyzej spróbuję z tą wspólną masą, jak będzie głupieć, to wrócę do oryginalnej instalacji.

Pomysl ze szlifowaniem zdał egzamin. Wszystko działa jak należy. Tylko sama kwestia montażu żarówek w tych mikro kierunkach to masakra - bez cienkich szczypiec nie da rady bo palcami nie ma nawet za co złapać.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytając temat byłem pewny, że ledy Ci się znudziły... Jak niewiele trzeba, żeby się pomylić :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie pomyślałem, że w kwestii modyfikacji moto również sprawdza się: "najpierw masa, później rzeźba" ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytając temat byłem pewny, że ledy Ci się znudziły... Jak niewiele trzeba, żeby się pomylić :)

LED będą ale w trochę innym zastosowaniu ;)

Tak sobie pomyślałem, że w kwestii modyfikacji moto również sprawdza się: "najpierw masa, później rzeźba" ;)

Jak znajdę chwilę (kuźwa, pogoda miodek a wczoraj całą dupę z moto rozebrałem ;) ) to sprawdzę czy masa ma znaczenie, czy można ją zmostkować i puścić jednym kablem, ale na 99% jestem przekonany, że tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbyś uczył fizyki to byś wiedział, że masa ma znaczenie:

p=m*v

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli (po)pęd to iloczyn miłości i rozwarcia? :twisted: :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LED będą ale w trochę innym zastosowaniu ;)

Jak znajdę chwilę (kuźwa, pogoda miodek a wczoraj całą dupę z moto rozebrałem ;) ) to sprawdzę czy masa ma znaczenie, czy można ją zmostkować i puścić jednym kablem, ale na 99% jestem przekonany, że tak.

No i odchudziłem przewody o 50% - zamiast 6 puściłem tylko 3 plusowe a masę zamiast ciągnąć z powrotem do wtyczek to 'znalazłem' na ramie przez śrubę mocującą uchwyt tablicy do tłumika. Prosto, czysto i lżej. A tu każdy gram się liczy dla osiągów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×