Skocz do zawartości
Azazel1983

Zapytanie odnośnie konkretnych ofert

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

jestem po otrzymaniu prawka kat. A. Po przekopaniu kilku/klilkunastu forów 3 konkretne modele (dysponując budżetem do 7k-7,5k PLN):

yamaha xj 600, cebula 500 i bmw f650 st (na którym siedziało mi się najwygodniej). Motocykl ma słuzyć podróżom w zatłoczonej Warszawie do pracy. nie planuje pierwszym motocyklem podrózy poza granice. mam swoje gabaryty (186 cm, ponad 100 kg w zadzie ;-) ).

czy ktoś może ocenić dwa konkretne ogłoszenia:

http://allegro.pl/bm...3999947350.html

http://allegro.pl/bm...4011705996.html

i ewentualnie czy znacie kogoś kto oczywiście za opłatą podjechałby ewentualnie ze mną celem obejrzenia tych sprzętów?

Pozdrawiam,

Sylwek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sylwek, gnaj szybciutko do "Przywitalni", bo jak chłopy zobaczą to Cię zlinczują :lol: :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

taaa - wpadka nowicjusza w szale przeglądania ofert i zadawania pytań zapomniałem o podstawowym "część"

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten drugi ma inny kolor czachy i reszty motocykla. Wersja ST czyli nieco niższa.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pierwszy:

- brak oryginalnych nalepek => prawdopodobnie był malowany

- rdzawa tylna tarcza

- opony do wymiany

- brak ciężarków na kierownicy

- brak gum na podnóżkach

trzeba by było zobaczyć co z lagami pod gumami, no i ogólnie uważnie go przejrzeć.

drugi:

- wygląda ciekawiej niż czarny, ale ze zdjęć dużo nie widać oprócz tego co napisał Centrino - czacha z kierunkami była malowana lub jest od innego motka, ponieważ różni się kolorystycznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a patrzac na Wasze doświadczenie czy wwrto z takim budżetem (7-7,5k) rozglądać się za tym sprzętem czy lepiej odłorzyć zakup celem zgromadzenia wiekszej kwoty?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za taką cenę masz szansę znaleźć naprawdę fajną, zadbaną Fkę (BMW F650). Wiem, bo sama jedną tu sprzedałam, zresztą nie tylko ja. Także szukaj, jeździj, oglądaj i powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7-7,5k to w zupełności starczy na dobrą eFkę. Ale niestety trzeba szukać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy Twoim wzroście lepiej się nada zwykła F-ka - a nie ST - jest niższa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam jeszcze,że w tym pierwszym gdzieś się zapodział pampers.Za kwotę o której pisałeś można znaleźć F-kę wypieszczoną i doposażoną.Powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Azazel, na twoim miejscu zerknął bym na tego polecanego przez dakarowego. Motek doposażony i cena nie jest zła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:) nawet Żona powiedziała że ładnie wygląda ale ... jest jedno ale ja to jestem z tych wygodnickich - po samochod powiedzialem sobie ze nie pojadę dalej niz 150km (no i okazalo się ze 120) to i po motocykl jako drugi srodek transportu nie pojade 800 :) chyba poczekam na Warszawski Bazar Motocyklowy bo tam kilku moich kumpli zakupiło swoje dwa kółka (a nastepna edycja 5-6 kwietnia 2014).

Kurde gdyby ten biały stał tak ze 150km od Wawy to jeszcze :) tak tak wiem powiecie jak nie urok to sraczka i takiemu nie dogodzisz - ale dla mnie motocykl to drugi środek i nie podstawowy :)

Edytowane przez Azazel1983

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ograniczaj się odległością, po dobry motek warto i ponad 1000 km pojechać, niż kupić złom blisko domu

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i pewnie tutaj powiem coś za co zostanę wyśmiany - gdybym traktował motocykl jako podstawowy srodek transportu to i pewnie te 1000 przejechalbym - ale a) nie jest podstawowym, B) nie mam aż tyle czasu aby śledzić ogłoszenia z całej Polski (tak jak pisalem 90 czyli ok 200 w obydwie strony to max) c) nie mam ciśnienia na zakup w stylu albo teraz albo umrę - wojowałem z Żoną 5 lat i dopiero niedawno się zgodziłą więc mogę chwilę poszukać jak juz (dodatkowy czas pozwoli mi odłożyć dodakową kasę) móglbym jeszcze ze 2/3 punkty dodać ale nie muszę chyba :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie musisz. Szukaj spokojnie. Napisz o rezultatach. Ja tam wolałbym jechać raz dalej niż kilka razy blisko - ale to ja. To moja subiektywna, osobista opinia i nikomu nie zamierzam jej narzucać :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

alez ja absolutnie nei odbieram narzucania- mam świadomość swojego zerowego doswiadczenia:)ale moze dzięki Wam pojadę uwaga uwage całe szalone 200km w jedną stronę aby cos sprawdzić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopie, ja swojego pierwszego GS-a sprowadziłem z Grecji :lol: a Ty mi tu o 200 kaemach :-D

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z Włoch i nie tych koło Wawy :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja z Niemiec i to w 24 godziny :) i warto było zrobić wycieczkę

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

idę spać bo mi od tych kilometrów zrobionych na google maps już plecy bolą i pewnie z 1000km zrobiłem juz szuakjąc miejscowsci na mapach :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja z Niemiec i to w 24 godziny :) i warto było zrobić wycieczkę

No tak ... ,ale miałaś złe doświadczenia krajowe :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×