Skocz do zawartości
JuliuszK

Prośba o poradę w sprawie rejestracji

Recommended Posts

Na początku jako świeżak na forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Mój problem wygląda tak, że wydział komunikacji robi mi trudności z zarejestrowaniem sprowadzonej 650tki.

Jest ona ściągnięta z holandii. Przedstawiłem następujące dokumenty(tłumaczone oczywiście):

1. Dowód rejestracyjny cz. 1 (Zielony format A5)

2. Dowód rejestracyjny cz. 2 (Format A4)

3. Dowód przerejestrowania NL

4. Oświadczenie o konieczności zwrotu tablic do organu rejestrującego państwa(NL)

5. Faktura zakupu

Urząd wymaga ode mnie również dokumentu wyrejestrowania "rdw" (Biała kartka formatu A4).

Doszły mnie słuchy że od początku bieżącego roku ten dokument nie jest wymagany do rejestracji, jednak oni się upierają i nie chcą bez niego nic robić. Alternatywą byłoby zgłoszenie przez nasz urząd zapytania do urzędu holenderskiego w sprawie czy mój pojazd został wyrejestrowany. Jednak w przypadkui gdy w ciągu 30 dni urząd NL nie odpowie, wtedy wstrzymują rejestr. mojego motocykla :x

Jestem w kropce nie wiem co mam robić, z góry dzięki za wszelkie porady. Ja lece zająć się gaźnikiem jak mnie zdenerwują to chyba oleje rejestrację całkiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w kropce nie wiem co mam robić

Lepiej się zastanów z Kropką :)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aj tam aj tam zasugerowałem się jak zwykle merytoryczna wypowiedzią Bena sorry Julek:)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

coś Cię w uja robią. Jak rejestrowałem swoją Suzi, to miałem tylko te dokumenty, co Ty i mi w Poznaniu zarejestrowali, nie przypominam sobie, żebym miał dokument wyrejestrowania pojazdu :?: Ale więcej się może dowiesz tutaj: http://www.sprowadz-auto.pl/2014/holandia-zmiany-od-1-stycznia-2014-roku/

albo tutaj: http://poland-pl.nlembassy.org

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

coś Cię w uja robią. Jak rejestrowałem swoją Suzi, to miałem tylko te dokumenty, co Ty i mi w Poznaniu zarejestrowali, nie przypominam sobie, żebym miał dokument wyrejestrowania pojazdu :?: Ale więcej się może dowiesz tutaj: http://www.sprowadz-...znia-2014-roku/

albo tutaj: http://poland-pl.nlembassy.org

Nie do końca jest tak. W DR z zagranicy powinna być adnotacja odnośnie wyrejestrowania pojazdu z kraju jego rejestracji. Zazwyczaj jest to robione poprzez wbicie pieczątki z odpowiednią informacją na odwrocie DR z zagranicy - i pewnie Bajer tak było u Ciebie. Jeżeli nie ma takiego wpisu pojazd nie może być zarejestrowany w Polsce (nie może być zarejestrowany w dwóch krajach jednocześnie)

Odnośnie wspomnianego dokumentu wyrejestrowania "RDW" spotkałem się z nim jakieś czas temu w pojeździe był sprowadzonym z Holandii ( myślałem że już nie są wydawane - w nowych DR z Holandii jest już wbijana pieczątka o wyrejestrowaniu pojazdu) .

Niestety myślę że bez potwierdzenia wyrejestrowania tematu nie załatwisz. Można jeszcze próbować zarejestrować 2oo w innym wydziale komunikacji bo prawda jest taka, że co starostwo to trochu inna interpretacja przepisów, ale wtedy pojazd musi być rejestrowany na osobę która podlega pod takie starostwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możliwe, że była tam jakaś pieczątka ;-) nie sprawdzę, bo Suzi poszła do nowego właściciela z papierami. Ale co w przypadku, jeżeli kupujesz moto i przyjeżdżasz nim na kołach :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dzięki serdeczne, jutro będę dzwonił. Już pewnie bym załatwił sprawę ale praca mnie mocno ogranicza, tylko parę dni w miesiącu w ojczyźnie jestem niestety i zawsze coś... Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możliwe, że była tam jakaś pieczątka ;-) nie sprawdzę, bo Suzi poszła do nowego właściciela z papierami. Ale co w przypadku, jeżeli kupujesz moto i przyjeżdżasz nim na kołach :?:

Tablice wyjazdowe i dowód tymczasowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miesiąc temu rejestrowałem moto z NL, z kwitami holenderskimi jest trochę porąbane - RDW musi być, to jest dokument o wyrejestrowaniu pojazdu w NL, , dodatkowo muszą być pieczątki o wywozie na pozostałych dokumentach (wbijają w urzędzie tam gdzie wypełnia się RDW ), powinieneś mieć jeszcze kopię dowodu cz III - taki mały świstek to jest kwit, który przekazuje poprzedni właściciel razem z pojazdem - przynajmniej taki musiał być przy starszych dokumentach, przy tych ostatnich zdaje sie już nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co mogę poradzić w spjnach z urzędasami. Jeżeli kategorycznie czegoś odmawiają to niech dadzą to na piśmie wraz z podstawą prawną (zawsze się 5 razy zastanowią) a tobie dadzą podstawy do solidnego sprawdzwnia i ewentualnie skargi na urzędasa. Któryś tam paragraf KPA mówi że w przypadku braku możliwości czy też nieczytelności przepisów powinni rozpatrywać na korzyść obywatela. Wiem bo swego czasu miałem do zarejestrowania auto z amerykańskiej bazy wojskowej znajdującej się w Niemczech. Większość dokumentów była w dwóch językach i miały niestandaddowy dla urzędasów wygląd. Sprawa się ciągnęła ok roku jak nie dłużej ale ostatecznie zarejestrowali a pani naczelnik zmieniła stanowisko na nieco niższe.

Jak nie chce ci się szarpać to czasem warto zlecić rejestrację firmie która się tym zajmuje. Koszt niewielki a czasu sporo oszczędzisz...poza tym często udaje im się niemożliwe.

wyszło spod kciuka :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w kropce nie wiem co mam robić...

Nie wiem co na to kropka, ale postaram Ci się jakoś pomóc... może na początek tak: wyobraź sobie, że jesteś tłokiem w silniku swojej holenderskiej 650-ki... :lol:

...nie mogłem się powstrzymać... :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×