Skocz do zawartości
Netmaniak

F650 - a gabaryty kierowcy

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu planuję kupić swój pierwszy motocykl. Założenie jest taki, że będzie to coś na czym zupełnie zielony będę mógł poćwiczyć, nauczyć się i nabrać doświadczenia. Jak się spodoba - zmiana na coś lepszego, nowszego i droższego. Mój wybór padł własnie na F650 - bardzo mi się podoba, z tego co czytam stosunkowa dobra jakość i spory wybór maszyn w cenach oscylujących wokół kilku tyś zł co jest w moim przypadku do przyjęcia jao inwestycja w kolejne hobby. Motocykl planuję używać jedynie rekreacyjnie czyli głownie wycieczki poza miastem, boczne drogi czasem polne, szutrowe, żadnego piasku czy błota :)

Wszystko byłoby fajnie gdyby nie jedno ale - czy przy wzroście 185 i wadze 105kg :-o taka F-ka nie będzie za mała. Może wypowie się ktoś o podobnych parametrach użytkujący moto.

Zaznaczam, że jeszcze się nie przymierzałem osobiście w realu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Netmaniak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy 185 cm wolałbym bym Dakara :) Najlepiej przymierzyć się do Dakara i do F-ki i potem zdecydować :)

Edytowane przez Tomasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że kolega też wolałby Dakara, tylko jak sam pisze, chce przeznaczyć kilka tys., a nie kilkanaście. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Pewnie GS będzie trochę za mały, ale jak sam napisałeś - chcesz kupić, żeby poćwiczyć, nabrać doświadczenia, a jak się spodoba, to wskoczyć na większy. Dakar faktycznie trochę wyższy, ale różnica jest niemal wyłącznie w odległości od ziemi, co podczas jazdy jakby nie ma znaczenia. ;) Tak, podobno jest wyższa kanapa w dakarze, ale tą ewentualnie można dokupić. :)

I nie da się kupić Dakara za "kilka tysięcy", raczej od 10 w górę, chyba że się dobrze targujesz. :) Ponadto moje wrażenie po "jazdach próbnych" jest takie, że zwykły GS prowadzi się jednak troszkę łatwiej, jakby bardziej przyjaźnie (naprawdę miło!) - więc do poćwiczenia będzie troszku lepszy.

No a przede wszystkim - przymierz się, przejedź się. ;]

Powodzenia :)

Edytowane przez Gnevo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam podobne gabaryty, posiadam dakara ale do zwykłego gs-a też się przysiadałem i te motocykle nie są raczej za małe (stary f650 ma chyba podobne gabaryty i kąty co gs). Co fakt zaczyna być dla mnie dakar trochę za niski i za słabo zawieszony i będę zmieniał na ktm-a. Ale to kwestia tego, że mam konkretne wymagania. Na początek dopóki jeszcze nie wiesz czy się spodoba czy nie to bierz coś tańszego. Przy naszym wzroście do podnóżków jest dość miejsca ale w crossowych butach (wysoka podeszwa) kolana są jakoś tak dziwnie wysoko. Ale do normalnej jazdy nie trzeba takich butów. Ogólnie doskonały sprzęt do nauki czy też ogólnego używania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wywnioskowałem, że kolega chce eFkę nie GSa - ale to ja wywnioskowałem.

Jeżeli tak to ja mam podobny wzrost i waga nieco większa i jakoś daje radę a motocykl kocham :)

Z tym, że ja raczej unikam autostrad i prędkości autostradowych. Ten motocykl już się męczy powyżej 130km/h

A jak na nim wyglądam masz na avatarku.

Edytowane przez Centrino
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam Fkę - nie GSa, zresztą w pierwszym poście o niej mowa. Mam 184 cm wzrostu, ale waga dużo niższa i nie mam żadnych problemów. jest to naprawdę uniwersalne i bezawaryjne moto. Dobrze nada się do tego o czym piszesz. Ważne, żeby kupić zadbaną sztukę, a taka będzie kosztować co najmniej 7-8 tys. GS jest podobny, ale środek ciężkości jest niżej (zbiornik pod siedzeniem) dzięki czemu łatwiej się prowadzi. Zadbany GS tym bardziej w wersji Dakar, to wydatek raczej powyżej 12 tys zł.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wzrost 185 i waga 105 kg

to kolego wg mojej opinii F-ka na bank będzie za mała. Ja mam 170 + 70 kg, jeżdżę od 2 miesięcy F-ką właśnie i hm ..... oglądam sobie zdjęcia dakara :-D na razie, bo mam obawy, że dla mnie ciut za wysoki. Nie mam jeszcze prawie żadnych umiejętności, a już wydaje mi się, że mógłbym spróbować na czymś większym. F-ka jest super, ale Ty będziesz na niej czuł się dyskomfortowo bo dla twoich gabarytów jest to delikatny motocykl. Chyba, że chcesz się taplać poza asfaltem, ale piszesz, że raczej średnio.

W mieście F-ka jest super, lekka, przyśpiesza bardzo przyzwoicie (jak dla mnie i na miejskie warunki) , ale poza miastem, demonem mocy i prędkości nie jest, niezbyt nadaje się na drogi szybkiego ruchu. Przy 120-130 przebijam się przez ścianę wiatru, a Ty masz jeszcze większą sylwetkę. Jeśli dodasz jeszcze kufry, no to jedziesz jak na osiołku. Nie napiszę Ci nic na temat offu, bo nie mam doświadczenia w tym temacie, ostatnio wjechałem nią w drogę w lasy i w kopnym piachu ciężko mi było ją utrzymać, w tym zakresie jazdy, być może byłaby dla Ciebie idealna.

Przy Twoim wzroście i wadze odpuściłbym ten motocykl i szukał czegoś większego, tym bardziej, że już kiedyś jeździłeś na motocyklach a nie zaczynasz od zera. Piszesz, że chcesz używać turystycznie, okazyjnie i poza miastem, wg mnie pomiń F-kę bo dla Ciebie za delikatna.

Ale ja się nie znam, nie bierz bardzo poważnie mojej opinii. Daję ją jedynie dlatego, że podobnie jak Ty też jestem zielenina i F-ka to mój pierwszy motocykl. Może i lepiej mimo wszystko zaczynać delikatnie niż od razu walić z armaty.

Jak ja się pytałem o opinie w sprawie motocykla dla mnie, to na początek wskazywali mi coś ze 125 może 250 :twisted: (z uwagi na jakikolwiek brak doświadczenia) i dobrze q.wa, że ich nie posłuchałem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam kolegów,tak czytam wpisy i postanowiłem rówinież zabrać głos odnośnie poruszania się na Efce. Moim skromnym zdaniem ten motocykl jest wręcz optymalny na początek przygody z motocyklem dla każdego kto lubi turystykę i delikatny szuterek :moto1: i to bez większego znaczenia czy jest się ,,DUŻYM" czy ,,MAŁYM" ludzikiem ;) Dodam że ja do maluchów nie należę (194 cm/120 kg)i naprawde daję radę :moto2:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rampus też raczej do małych nie należy a na Fce śmiga...

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wzrost 185 i waga 105 kg to kolego wg mojej opinii F-ka na bank będzie za mała. Ja mam 170 + 70 kg, jeżdżę od 2 miesięcy F-ką właśnie i hm ..... oglądam sobie zdjęcia dakara :-D na razie, bo mam obawy, że dla mnie ciut za wysoki. Nie mam jeszcze prawie żadnych umiejętności, a już wydaje mi się, że mógłbym spróbować na czymś większym.

Dakar nie jest większy, jest wyższy. Jeśli zastanawiasz się nad czymś wyższym to najpierw załóż kostkę, pojedź na jakąś szutrówkę i rusz z miejsca tak jakbyś ruszał jak najszybciej spod świateł. Jeśli poczujesz wyrwanie połączone z uciekaniem tylnego koła na bok a w lusterkach zobaczysz kurz to znaczy, że osiągnąłeś zamierzony efekt :) . Jak ci się spodoba to dopiero się zastanawiaj czy jest Ci potrzebne coś wyższego. F-kę raz tylko widziałem na oczy ale myślę, że też swoje potrafi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 190cm, 90kilo i też chciałem kupić gs-a (wielkością to samo co eFka), a potem coś większego... Tylko, jak już kupiłem gs-a i używam, to nie chcę zmian. Ten motocykl jest dla mnie... Wygodny, mało pali i nie KUSI na szybką jazdę, a człowiek jest tylko człowiekiem i jak ma okazję sprawdzić możliwości sprzętu, to je sprawdzi...

Także śmiało szukaj eFki pojeździj sezon i decyduj... Może wcale nie będzie za mała :)

Edytowane przez manioora
  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 190cm, 90kilo i też chciałem kupić gs-a (wielkością to samo co eFka), a potem coś większego... Tylko, jak już kupiłem gs-a i używam, to nie chcę zmian. Ten motocykl jest dla mnie... Wygodny, mało pali i nie KUSI na szybką jazdę, a człowiek jest tylko człowiekiem i jak ma okazję sprawdzić możliwości sprzętu, to je sprawdzi...

Także śmiało szukaj eFki pojeździj sezon i decyduj... Może wcale nie będzie za mała :)

No to brzmi przekonująco. Dziękując wszystkim za uwagi nie zmieniam obiektu poszukiwać. Szukam czegoś dla siebie, Wczoraj udało mi się pojawić w paru miejscach gdzie bywają koledzy motorkach i co prawda nie udało mi się przymierzyć ale jedna całkiem fajna F-ka była i kusiła mój wzrok. (Tama przy zbiorniku Jeziorsko - może to był ktoś z forum ?)

Nie ustaję w poszukiwaniach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć! Ja kupiłem f650gs 2 tygodnie temu zupełnie przypadkowo, i po powrocie do domu ( 130km ) uświadomiłem sobie że to cacko prowadzi się lepiej i naprawdę łatwiej niż skuter. Tak mi się spodobał gs że w ciągu 2tygodni - tylko po pracy zrobiłem 1600km. Za nim jednak podejmiesz decyzję musisz sam przejechać się tym motorkiem aby być pewnym na 100 % że jest on dla Ciebie, bo każdy ma swój gust, większości się podoba,...., a tobie będzie pasował????? najpierw sprawdź!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tam,oj tam.Przynajmniej nie będziesz miał problemów z podparciem jak się zatrzymasz. :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rampus też raczej do małych nie należy a na Fce śmiga...

Dopiero w 11 poście? Jestem zawiedziony ;)

To chyba przez to, że nie dotarłem na żaden zlot w tym roku ;)

Chcieć to móc, do 185cm jest optymalny, później to kwestia oczekiwań i potrzeb.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy 189cm i 88kg zupełnie nie narzekam. Podobno wyglądam śmiesznie, bo mam nieproporcjonalnie długie nogi i w zasadzie to kierownicę mogę trzymać kolanami, ale mi to nie przeszkadza. Nawet na R1100gs nie wyglądam dostojnie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

koledzy. Trafia się maszyna bardzo blisko mnie więc jutro pewnie pojadę na oględziny tego moto:

http://otomoto.pl/bmw-f-650-nie-dr-nx-klx-super-stan-M4082129.html

Że jestem zupełnie zielony w temacie i na pierwsze oglądanie pojadę sam proszę zerknijcie na ofertę i podpowiedzcie na co zwracać uwagę, o co pytać co sprawdzać.

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdjęć dużo, ale nic nie mówią. Np. w jakim stanie są napęd czy tarcze.

Fka ma nieoryginalne lusterka i ciężarki kierownicy. Oprócz tego wąż łączący zbiornik z gaźnikiem jest mocno naciągnięty. Był cięty bo ma złączkę.

Jest na tym forum wątek co się sprawdza przy zakupie.

Sprawdzić trzeba wszystko:

- tarcze

- napęd (łańcuch, żebatki)

- zerknij pod kanapę jak wyglądają kable.

- warto zerknąć też pod czachę czy nie ma tam niespodzianek? Wytarte kable przy główce ramy to jest standard w tych motkach.

- czy lagi nie ciekną

- czy pompa woda nie cieknie

- silnik oczywiście też czy nie ma wycieków

- czy prosto jedzie

- itd.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka, skorzystam i się podepnę. W przyszłym roku planuję, jeżeli wszystko na to pozwoli, kupić motocykl. Podobają mi się 'beemki' więc pomyślałem o tańszym początku czyli 650gs, w końcu będzie to mój pierwszy moto.

Problem w tym, że mam 200 cm wzrostu i już mi odradzano tę maszynę bo będzie za mała. Jest wogole sens brać ją pod uwagę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz usiąść i zobaczyć. Ale z tego co było pisane wcześniej to nie ma problemów. Najważniejsze jest to, żeby kolana były tam gdzie powinny być i nie bolały od jazdy. Zawsze możesz dokupić wyższą kanapę i obniżyć podnóżki (doda z 5cm). A w kwestii gabarytów ogólnych to jedynie kwestie estetyczne (no ewentualnie deflektor jakiś jeszcze). Jakby było za blisko do ziemi to jest jeszcze wersja dakar ale odległość do ziemi nie powinna być raczej problemem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem, przy pewnie niecałych 176 cm singiel jest lekko maławy, nie wydaje mi się żeby przy +24 cm dalej było ok :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czym się objawia to, że jest maławy? Ja mam 183cm i jest ok. Tylko ja bardzo od strony funkcjonalnej na to patrzę, nie interesuje mnie jak to wygląda z boku tzn. jeśli jedzie do przodu, nic nie boli i jest gdzie doczepić bagaż to mi wystarczy. I jestem zwolennikiem jak najlżejszych i jak najbardziej poręcznych sprzętów. Tzn. jeśli ma się jakieś założenia co do mocy, wytrzymałości i innych aspektów to ma to być jak najmniejsze i najlżejsze byle by tylko spełniało założenia. Wtedy jedynym minusem są powiewy wiatru bo lekki ale idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, koniecznie się musze przymierzyć ale co rusz to widzę inne opinię. Najchętniej kupiłbym dakara ale za drogi jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×