Skocz do zawartości
Netmaniak

F650 - a gabaryty kierowcy

Recommended Posts

Bo różni ludzie mają różne preferencje i przyzwyczajenia. Są ludzie, którzy żyją na Syberii przy -40 stopniach i też nie mają z tym problemów. Różnica z dakarem będzie w odległości od ziemi i w skokach zawieszeń. Rama jest identyczna. No chyba, że masz na myśli zwykłą eFkę a nie gs-a. Ważne jest, żeby pozycja za kierownicą była wygodna. Problemy związane ze wzrostem mogą być w odległości między kanapą a podnóżkami i przy jeździe na stojąco w odległości do kierownicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, koniecznie się musze przymierzyć ale co rusz to widzę inne opinię. Najchętniej kupiłbym dakara ale za drogi jest.

Jaki masz budzet? Widzialem, ze juz za dyszke mozna kupic. Jest nawet jeden forumowy. Moze nie idealny pod wzgledem estetycznym ale sprawny i jezdzacy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czym się objawia to, że jest maławy?[...]

Jakoś tak nogi w kolanach za bardzo zgięte, a i na stojąco średnio wygodnie (ale tu muszę najpierw przymierzyć podwyższenie kiery). Podnóżki odpadają, już zdarza się je przytrzeć, być może zmiana kanapy by pomogła, ale po co kombinować, skoro można kupić coś wyższego ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, koniecznie się musze przymierzyć ale co rusz to widzę inne opinię. Najchętniej kupiłbym dakara ale za drogi jest.

podjedź do mnie, albo się spotkamy gdzieś w łykend, przymierzysz się i może kupisz :-D , drogo nie będzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupno motocykla to jeszcze są plany. Wiem, że wybiegam w przyszłość ale wolę już się zorientować. Mialem teraz zrobić prawko ale z kasą wyszło kiepsko wiec zostawiam wszystko na przyszły rok. Prawko i strój kupie mam nadzieje z odłożonych pieniędzy a na motor i tak pewnie się zapożyczę więc konkretnej sumy nie mam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki masz budzet? Widzialem, ze juz za dyszke mozna kupic. Jest nawet jeden forumowy. Moze nie idealny pod wzgledem estetycznym ale sprawny i jezdzacy.

Ja pod koniec przyszłego sezonu będę swojego sprzedawał i cena też dychy nie przekroczy bo 70kkm przebiegu ale wszystko regularnie robione.

Jakoś tak nogi w kolanach za bardzo zgięte, a i na stojąco średnio wygodnie (ale tu muszę najpierw przymierzyć podwyższenie kiery). Podnóżki odpadają, już zdarza się je przytrzeć, być może zmiana kanapy by pomogła, ale po co kombinować, skoro można kupić coś wyższego ;]

O tym, że jak się obniży podnóżki to łatwiej będzie pociągnąć nimi po asfalcie to nawet nie pomyślałem :) . A z modyfikowaniem wszystkiego to jak najbardziej masz rację, że po co kombinować. Ja sobie kiedyś wyliczałem co by się przydało w tym gs-ie, żeby w ogóle było full wypas. I potem zauważyłem, że ktm wszystko to ma fabrycznie (WP, Magura, Excel). Tylko, że ten gs to fajny jest :) . Bezawaryjny, łatwy w prowadzeniu. Idealny na pierwsze moto. A jak coś większego to to samo z siebie raczej wymusza litra. A to trochę za bogato jak na pierwsze moto moim zdaniem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Prawko i strój kupię...

Taaa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taaa :)

he he , wierzymy, że kolega się przejęzyczył :-D , a Ty Rasta czujny jesteś :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe nawet nie zauważyłem jak to wyszło Zresztą chyba nikt nie zrozumiał tego inaczej niż zapłacenie za kurs i egzamin ;) :P

Edytowane przez weeshnia
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam jestem tu nowy przeczytałem już większość postów od nośnie zakupu wzrostu,wagi i jestem już zdecydowany na zakup dakara 650.Powinien być dobry na początek,a mam parę rodzynków w niemczech.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba najbardziej znana to mobile.de, ale sprzedawane tam motki są przeważnie droższe niż w pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To chyba same auta.

sprawdź ;)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może trochę offtopic, albo temat na osobny wątek, ale znacie kogoś godnego zaufania zajmującego się ściąganiem motocykli na zamówienie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz świadomość że ściągnięty na zamówienie motocykl będzie o jakieś 20% droższy niż wszystko co już jest u nas - możesz szukać kogoś kto ściągnie ;)

To naprawdę nie problem kupić za granicą porządny motocykl, z historią i wyposażeniem jakie chcesz. Problemem niemal zawsze jest zdzieiwnie na widok ceny...

Edytowane przez arthurr
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To naprawdę nie problem kupić za granicą porządny motocykl, z historią i wyposażeniem jakie chcesz. Problemem niemal zawsze jest zdzieiwnie na widok ceny...

Swieta prawda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz świadomość że ściągnięty na zamówienie motocykl będzie o jakieś 20% droższy niż wszystko co już jest u nas - możesz szukać kogoś kto ściągnie ;)

To naprawdę nie problem kupić za granicą porządny motocykl, z historią i wyposażeniem jakie chcesz. Problemem niemal zawsze jest zdzieiwnie na widok ceny...

Nie podoba mi się to co piszesz... najgorsze, że możesz mieć rację.

To oznacza, że to co mamy u nas na aukcjach 20% taniej to najczęściej szrot. Ale to nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Co gorsza, sam sprzedaję swój motocykl i zakładam, że uda mi się go sprzedać poza allegro, co niejako potwierdza tą teorię :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie do końca tak. To co jest na allegro/ otomoto/ olx to nie tylko picowany szrot. Część tak, część to "zakupy hurtowe" handlarz ma umowę z jakimś punktem dilerskim/ dużym serwisem/ ubezpieczalnią za granicą i bierze co jest w hurtowych cenach (tu trafiają się padaki ale i całkiem dobre motocykle), część to upolowane za granicą okazje cenowe - tu też raz się trafi szrot a raz przyzwoity sprzęt. I wreszcie - ludzie którzy mają fajne motki ale wystawiają je na podstawie średnich cen z allegro, bo inaczej nikt na takie ogłoszenie nie popatrzy. Niestety u nas - jak w rządowych przetargach - głównym i jedynym kryterium jest cena - więc jakie zapotrzebowanie - taki rynek. Dlatego jeśli mało cię obchodzi jaki motek kupisz - to i na zachodzie upolujesz cenową okazję. Ale jak już chcesz konkretne moto, wymagasz od niego, to dostaniesz bez problemu - za europejską cenę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×