Skocz do zawartości
przemekdab

wydech

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Zauważyłem dziś, że w moim GSie na wolnych obrotach, ciśnienie spalin na wylocie z obu tłumików znacznie się różni. Tzn. z prawego dużo silniej dmucha niż z lewego. czy u was jest podobnie?

pozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne, z lewego wogóle nie powinny dymac. Dmucha tylko prawy. Przynajmniej tak było w moim DAKARZE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w modelach 00-04 z silnika idzie do lewego, tuż przed nim (taki stożek krótki) jest katalizator, lewy ma niedokońca zaślepkę i dmucha leciutko, potem idzie pod spodem do prawego, który jest właściwie właściwym tłumikiem

w modelach 2spark 04-08 jest identycznie z tym że zaślepka w lewym jest całkowita ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnnie po ostatnich blotnistych wybojach zaczal lewy (patrzac od tylu) lekkuchno dzwonic w srodku - zastanawiam sie czy to nie ten katalizator, czy sie nie poluzowal? :? W najgorszym przypadku trzeba bedzie go rozciac i podspawac :roll: chyba :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie słyszałem o czymś takim w GSach, ale katalizatora nie pospawasz bo nie jest metalowy - w aucie jak tak miałem to pozostało tylko rozcięcie puszki i wysypanie, taki dzwoniący i tak już nie katalizuje :?

może CI kamol wleciał ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
katalizator zwykle jest w rurze wydechowej przed tłumikiem
z silnika idzie do lewego, tuż przed nim (taki stożek krótki) jest katalizator

właśnie tak to próbowałem opisać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem..., nie znam sie..., ale cos mi tam w nim dzwoni, tak sobie napisalem ze katalizator wlasnie w autach tak bywa, widno dzwoni tam cos innego... moze jakis obcy! :roll: ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie słyszałem o czymś takim w GSach, ale katalizatora nie pospawasz bo nie jest metalowy - w aucie jak tak miałem to pozostało tylko rozcięcie puszki i wysypanie, taki dzwoniący i tak już nie katalizuje :?

może CI kamol wleciał ?

Wszystkie motocykle BMW posiadają w standardzie trójdrożny katalizator pracujący w układzie zamkniętym. Metalowy katalizator pokryty powierzchniowo metalami szlachetnym, takimi jak pallad i rod, wykorzystywany jest do oczyszczania gazów spalinowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzieliście coś takiego? Chodzi o wydech... koleś ma tam schowek...

czy w ogóle jest to możliwe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać jest . Koleś założył akcesoryjny wydech, a z drugiego zrobił atrapo - schowek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:shock:

jak dla mnie rewelka - też bym chciał taki.

kurcze... no w sam raz na termos i jakieś kanapki :lol: 8-)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
widzieliście coś takiego? Chodzi o wydech... koleś ma tam schowek...

czy w ogóle jest to możliwe?

Ano możliwe, po prostu to jest atrapa tłumika, a właściwy jest jeden ten lewy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czy widzieliście coś takiego?... gość zrobił sobie schowek w wydechu

http://www.youtube.com/watch?v=ERNLwBik ... re=related

jest to możliwe?

Powtarzamy się .. w wątku "wydech" to samo napisałeś.. czyżbyś się zapomniał ? :lol:

Dla porządku - jeden temat piszemy w jednym temacie, nie powielamy do kilku, bo później będzie konkrenty burdel.. (że tak uprzedzę administratorów) :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Apeluje do Adminów: dajcie Dakarowemu uprawnienia, zrobi tu konkretny porządek :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Apeluje do Adminów: dajcie Dakarowemu uprawnienia, zrobi tu konkretny porządek

Lepiej nieeee.. zajrzyj do wątku "f650gs - mapa" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wiem, że się powtórzyłem bo tamten wątek był z czym innym związany... więc rozpocząłem nowy.

Chodzi o to, czy ktoś wie jak to zrobić??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wbrew pozorom sprawa jest dość kosztowna. Musisz zacząć od zakupu i montażu tłumika akcesoryjnego, czyli takiego który będzie miał rurę wydechową tylko z jednej strony,. Kiedyś się tym interesowałem i chyba najtańsze rozwiązanie to zakupy za oceanem. Potem to albo samoróbka albo produkt gotowy.

(...)A customer's Tool-Tube™ mounted to right side of an F650GS with an "Adventure Pipe" single-sided exhaust as available from Adventure Motorcycle Equipment

http://www.bizrate.com/motorcycle-parts/oid2294413252.html

http://www.gtmoto.com/products/systems/F650GS/default.aspx

41zru4hTiBL._SL500_AA300_.jpg

f650gsrt4.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heh... trochę to kosztuje.

Myślałem, że wyciągnę bebechy z prawej rury i ją zaślepię. Taki prosty zabieg :-)

Ale chyba nic z tych rzeczy :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×