Skocz do zawartości
Luca

Witam !

Recommended Posts

Witam !

Jestem Luca i mieszkam w świętokrzyskim. Na Waszym forum zalogowałem się bo mnie interesuje motocykl BMW F650ST. Obecnie śmigam na Jinlunie 250-5, ale pozwolicie, że zanim zakupię BMW jako drugi motocykl, to trochę tu pobuszuję w poszukiwaniu informacji technicznych.

Pozdrawiam

Luca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj szukaj i pytaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. Dobry wybór- Przynajmniej tak wnioskuję po moim "zwykłym" F650 :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. Poszukuj informacji i kupuj. F650ST bardzo fajny motor i do tego niezawodny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj. Poszukuj informacji i kupuj. F650ST bardzo fajny motor i do tego niezawodny

Z tego segmentu BMW to wizualnie jakoś tak najbardziej przypadł mi do gustu. Chcę coś do turystyki z możliwością w średni teren, przy małym apetycie na paliwko. F650ST wydaje się być całkiem przyzwoitym rozwiązaniem. Tylko, że ze względu na fundusze wchodzą w grę starsze używki, tak do 7-8 tyś a nie wiem, czy da się znaleźć coś na tyle mało wyeksploatowanego by wypuścić się gdzieś dalej?

Z tego co już wyszukałem to napinacz rozrządu, łańcuszek, zawory i dekompresator przy przebiegu około 50tyś są najczęstrzymi mankamentami.

Trwałość całego silnika jednocylindrowego do remontu, też nie powala, ale i tak jest wysoko wśród jednocylindrówek.

Zakup F650ST jeśli będzie, to dopiero na przyszły sezon, ale już teraz wolę się zapoznać z tym co ewentualnie będzie mnie czekało.

Dzięki za miłe przyjęcie na forum.

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie weź też pod uwagę- klasyczne F650- ma większe przednie koło, co nie jest bez znaczenia na polskich drogach. Poza kierunkowskazami i tym kołem chyba niczym nie różni się od ST- Poprawcie, jeżeli się mylę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. Logan dobrze prawi Zwykłe F 650 ma trochę większe mozliwości w terenie a na asfalcie nic nie tracisz.Wizualnie i technicznie niewiele się różnią

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj. Logan dobrze prawi Zwykłe F 650 ma trochę większe mozliwości w terenie a na asfalcie nic nie tracisz.Wizualnie niewiele i technicznie się różnią

No ba, że dobrze prawię :D Prawda jest taka, że sam przechodziłem przez dokładnie to samo- pierwsze moto w życiu i wyglądało to tak: Przed prawkiem- Na 100% jakiegoś plastika, zaraz po- XJ6, Deauville, Następnie znajomy kupił 650 X-Challange i zacząłem patrzeć po BMW. Za swoją dałem w październiku 4800 i co prawda trochę na starcie trzeba było inwestować, ale o tym wiedziałem, teraz dziękuję Bogu, że nie zacząłem od czegoś innego- Ba- najprawdopodobniej już zawsze będę latał na Enduro-Tourerach. Jak szukałem ST, to teraz się dziwię dlaczego przód ma tylko 19" a nie 21 :D. Jeżeli przynudzam, to przepraszam, ale te spostrzeżenia na temat zmiany podejścia wydają mi się cenne.

PS. Jak postanowię kupić coś na mniejszych kołach, znaczy, że w Polsce mamy wreszcie równy asfalt :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć Logan :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witaj. Logan dobrze prawi Zwykłe F 650 ma trochę większe mozliwości w terenie a na asfalcie nic nie tracisz.Wizualnie i technicznie niewiele się różnią

Wezmę to pod uwagę. Dobrze wiedzieć :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak jest z ustawianiem luzów zaworowych w F650 i F650ST? Wymienia się płytki, czy jest regulacja przy pomocy śrubek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A jak jest z ustawianiem luzów zaworowych w F650 i F650ST? Wymienia się płytki, czy jest regulacja przy pomocy śrubek?

Płytki- Niestety droższe, na szczęście trwalsze :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

Smialo moge polecic f650 sam takowa zakupilem w polowie zeszlego sezonu. Dysponowalem podobna kwota do Twojej wiec trudno bylo znalezc cos sensownego ale cierpliwosc poplaca. Kupilem maszynke z 95r i jedyne co musialem zrobic to wymiana klockow, plynow i oponki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×