Skocz do zawartości
farurej

moto dla leśnika podróżnika, witam wszystkich

Recommended Posts

Witam serdecznie,

jeżdżę motocyklami już od kilku lat, pierwszy był to Suzuki Gsx 400, drugi i ostatni jak do tej pory to Yamaha Xj 900 S.

Lubię polatac większe kilometry, więc do tych celów Xj była bardzo odpowiednia. Jestem leśnikiem i zamarzyło mi się moto, które połączyłoby pasję długich podróży z możliwością codziennego użytku w pracy. Wybór padł na mniejszego GS- a, w porównaniu do innych modeli podobnej klasy jakoś nie mogę znaleźć w nim jakichś konkretnych słabych punktów... :D

Teren mam raczej łatwy, bez żadnych lotnych piachów lub bagien... w każdym razie specjalnie szukać ich nie będę,

mały GS da sobie radę czy konkretnie zdecydować się na Dakara? Jak jest ze strugą powietrza z owiewki; czy ta z Dakara omija kask i jest dużo lepsza niż w tym pierwszym? Mam 180 cm wzrostu.

Pozdrawiam wszystkich i oby wiosna przyszła jak najszybciej :D

Paweł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj. W kwestii GS czy Dakar się nie wypowiem ale jest tu sporo ludzi którzy ujeżdżają te sprzęty i na pewno coś podpowiedzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli teren lajtowy to zwykły GS da radę na dobrych oponach ale wiadomo, że Dakar da rade lepiej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam kolegę po fachu!

No to Zwierzu koledze doradziłeś... :D

Z mojej strony, jak dla lesnika, to powinien być koniecznie Dakar i koniecznie na kostkach :D

A tak na poważnie, to kwestia jak się czujesz, za Dakara trzeba troszkę więcej zapłacić, ale na pewno jest bardziej uniwersalny i w teren i na szosę, chyba z nas nikt nie jest super mega hiper crossowcem.. no poza megagame no i Vengoshem na "zwyklaku" :D ale na pewno Dakar w las to je to! :lol:

Do tego Dakarowa szyba z modeli przed 2004 jest na pewno lepsza od zwykłej, ale i tą można podmienić. ;)

Tyle z mojej storny. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj :-D

chyba z nas nikt nie jest super mega hiper crossowcem.. no poza... Vengoshem na "zwyklaku"

Stopnie wtajemniczenia "mega" i "hiper" jeszcze przede mną :D . Co do owiewki to można kupić zwykłego GS-a z wyższą szybą i osłona przed wiatrem wtedy jest taka jak w Dakarze. Jeżeli Jeździsz więcej off to również jak Koledzy polecałbym Ci model Dakar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam i polecam dla rozwiania wątpliwości w wyborze modelu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam kolegę po fachu!

No to Zwierzu koledze doradziłeś... :D

A doradziłem,z kolegą na PW wymieniliśmy poglady :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki za powitania,

zauważyłem, że bardzo mili są ludzie na tutejszym forum... :D

pozdrawiam wszystkich :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yo x 650

Jak już wiesz że moto do lasu to chyba nie ma się nad czym zastanawiać i trzeba brać Dakara ma:

- większe koło przednie (21 vs 19 cali)

- inaczej zestrojony amortyzator (lub nawet chyba całkiem inny - dokładnie nie wiem bo mam zwykłego GS'a ale to przez to że ja mam zamiar jeździć 80% asfalt 20% droga).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×