Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przez święta było troszkę czasu na zabawę, udało mi się sklecić z paru programów jeden,

Może komuś się przyda i udostępnie kod chętnym:)

OK. a teraz czekam na krytykę Jarka, biorę wszystko na klate :default_icon_e_biggrin:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Mirogoce napisał:

 ....a teraz czekam na krytykę Jarka, biorę wszystko na klate :default_icon_e_biggrin:

Fajne!

Dawaj więcej szczegółów ...

Tylko przeniosę w inne miejsce bo to raczej nie jest wyprawa ani nie dodaje zdjęć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to przepraszam, za dużo zakładek miałem pootwierane i błąd się wkradł w dodawaniu,

a co do komputera:

Poskładane na arduino mega, pierwsze dwa screeny to logo, samoczynnie przechodzi do wskaźnika biegów i wykrywa neutrala co resetuje licznik - dodawanie i odejmowanie odczytuje z dwóch kontaktronów które będą zamocowanie przy dźwigni zmiany biegów, 

na następnym mamy ładowanie, tempera otocznia, temperaturę oleju z sondą, maxymalne ładowanie i maxymalną temperature oleju którą zapisuje w pamięci, do całości jest coś takiego jak alarm temperatury, który ustawiam w kodzie oraz alarm ładowania niskiego i wysokiego aby w trakcie jazdy wiedzieć czy się nie przegina z gazem i czy ładowanie nie padło :D

następna zakładka to data i godzina ( trzeba wiedzieć na którą obiadek w domku żonka przygotowała)

później to powiększenie poprzednich wraz z sprawdzeniem pamięci wartości maksymalnych.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naprawdę fajne!

Masz dwie ścieżki: zarobkową - czyli nie dzielisz się szczegółami, ale opisujesz i sprzedajesz z montażem lub bez - i druga: dzielisz się swoim projektem dla ogólnego dobra. Piszę o tym, aby od początku było wiadomo jak do tego podchodzisz. Dla mnie bomba i zupełnie obok moich umiejętności - trochę jak czarna magia. Mówię o wykonie - bo odczytaniem funkcji jakoś sobie radzę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak już napisałem że udostępnie cały kod dla zainteresowanych, nigdy na mojej skąpej wiedzy nie zarabiałem a coś trzeba robić i się dzielić aby ten świat naprawić :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki ...

Jak dasz radę przygotować to w taki sposób, aby było ogarnięte w całość, kompletne w informacje, rysunki czy instrukcje .... to wrzucimy do zamkniętego wątku ... , ale puki czas musi sprawa się mielić w bieżącym spamie ;)

O ile wcześniej nie strzelisz focha i obrażony pójdziesz sobie na jakieś fajne forum :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo fajne ale raczej garstka osob z forum jest to w stanie wykonać, gdyby ci się chciało składać gotowe komputerki w przystępnej cenie to może ktoś by to kupił.

Jak wyświetlacz biegów daje sobie radę z sytuacją kiedy bieg wyskoczy i wkładamy go ponownie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wydaje mi się ze trafiłem na fajne forum, bo kto jak nie Jarek by mnie mógł tak życzliwie i serdecznie przywitać, gdzie indzej nie mógł bym się pospierać o poglądy :D 

Jak znajdę chwilkę to spróbuje narysować jakąś płytkę wraz z schematem i pełnym opisem, a na razie uczę się programować w javie :)

a co do wyskakujących biegów to nie sprawdzałęm bo nie mam jeszcze motorka :D ale szukam aż znajdziem :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Mirogoce napisał:

.... a co do wyskakujących biegów to nie sprawdzałęm bo nie mam jeszcze motorka ....

Na moje doświadczenie przy takim układzie sterowania sygnalizacją zmiany biegów mogą być przekłamania, ale to ustrojstwo daje też inne pomocne informacje jak: temperatura zewnętrzna ( czy inne w zależności od potrzeb ... ), albo ładowanie .... , a pewnie da się podpiąć np. amperomierz, sygnalizację grzanych łapek ..... i wiele innych. Baza jest "urzekająca" - nawet bez pokazywania biegów - choć może się mylę ;)  Spraw aby się mylił :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Projekt naprawde bez ograniczen ale potrzebuje mase czasu na dopracowania softu, zycze wytrwalosci bo jest co robic.

Na szczescie mam juz wszystko w 800 bo jeszcze bym sie wkrecil w to :D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, Mirogoce napisał:

małymi kroczkami a do przodu, projekt open source:D od razu krakowa nie zbudowali

Powinieneś się skumać z Marcinem - on by Ci Twój projekt ledami oświetlił :cafe4:

@Marcin :default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł fajny. Pytanie czy da się toto zamontować w jakiejś hermetycznej obudowie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pomysł fajny. Pytanie czy da się toto zamontować w jakiejś hermetycznej obudowie

A po co? Nie lepiej od razu pojechać z wyświetlaczem HUD na szybce kasku? 5d406b23211f2b53c04e82a134c919d2.jpg

 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak znajdziesz taki, który pasuje do gogli to w ostateczności ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde ale fajne :-).

jako totalny indolent elektryczno-elektroniczny zapytam pytanie: a skąd to ustrojstowo czerpie informacje? 

Dałoby radę uruchomić to na innymi motorku niż GS?

pozdrawiam trolik

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście że można, wgranie nowego loga to chwila moment, a co do informacji to są dwa czujniki temperatury, dwa kontaktrony i chyba tyle :) , za niedługo będę robił jakiś schemacik to zamieszczę wszystko bo na razie to pucuję mój nowy nabytek :D 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×