Skocz do zawartości
mehow

Dakar 2000

Recommended Posts

Witam

Poszukiwań ciąg dalszy, znalazłem nową ofertę :D

Tym razem Dakar z roczniak 2000 roku, przebieg licznikowe niecałe 40 000, w rzeczywistości pewnie więcej, motocykl sprowadzony z Włoszech, aktualnie znajduje się w Rykach.

Dziwnym trafem atrakcyjność motocykla rośnie proporcjonalnie z odległością, którą muszę przybyć aby go oglądnąć 8-) , dlatego zwracam się z prośbą o ocenę :D

Link do fotek: https://picasaweb.google.com/1051115862 ... directlink

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi tez 1szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Link zmieniony, teraz powinno działać :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak mam byc szczery to nie podoba mi sie.

Łańcuch suchar, nie widac zebatki.

Porysowany na okolo czyli gleba + brak szacunku dla sprzętu

Silnik brudny - raczej za wina zapoconego silnika i przyczepionego don kurzu.

Stan zebatek nie do okreslenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Troche nadszarpnięty zębem czasu. Zależy jaka cena.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BMW - Będziesz Miał Wydatki :D

A poważnie… Stan typowy dla 11-letniego motocykla używanego zgodnie z przeznaczeniem. Salonowy to on nie jest. :D Cena musiała by być adekwatna do stanu optycznego. Przynajmniej nikt nie oszukuje, bo można dopieścić go niewielkim kosztem, żeby wyglądał jak większość komisowych sprzętów.

Konkrety - argumenty do zbicia ceny:

- napęd do wymiany czym prędzej - kończy się naciąg - łańcuch, który tak odstaje od zębatki z reguły jest do wymiany, za luźny, zębatka co prawda akcesoryjna, ale zazwyczaj wymieniamy komplet, choć można oczywiście odstąpić od tej zasady (ca. 450-600 PLN)

- zdj. 6 i 8, 14 - boczki do malowania/spolerowania + osłony wydechu tak samo

- zdj. 8 i 14 - opona tył do wymiany - ktoś jeździł głównie na wprost :D - jazda w zakrętach na takiej… mało przyjemna

- może się czepiam, ale zdj. 12 mnie zastanawia - po co ktoś je robił, ten czujnik, jakiś czysty - sprawa dla termostatu?? :D

- zdj. 13 nie podoba mi się ten brud w okolicach przewodu chłodniczego - może kryć się pod nim jakieś spocenie spod uszczelki cylindra

- zdj. 18 - co to za przewód pod kanapą? + pod kanapą coś tłusto, dlaczego?

- zdj. 19 - przednia opona też do wymiany

+ stelaż pod kufry

+ grzane manetki (ale czy działają?)

+ błotnik przedni chyba przedłużany (?)

Powiem tak - po porządnej kosmetyce, motocykl sprawiałby dużo lepsze wrażenie, niestety trudno pozbyć się przekonania, że często zły stan optyczny idzie w parze z niesprawnością mechaniczną. Nie musi tak być, ale oczywiście prawdopodobieństwo takiego stanu rzeczy jest większe. Z drugiej strony wysiłek ze strony sprzedawcy nie jest wielki i mógłby spokojnie doprowadzić moto do stanu - nie ma się czego przyczepić pt. "chodzi jak pszczółka a mucha nie siada".

Nie wiem, na ile jesteś sam obznajomiony z mechaniką - z pomocą dobrych narzędzi i dobrych ludzi na forum to wszystko proste jest. Chyba, że są jakieś poważne mankamenty - ale to będziesz wiedzieć dopiero jak się przejedziesz. Czy prosty jest, czy jedzie, jak brzmi. Te silniki trudno zepsuć jeżeli pilnuje się podstawowych zasas eksploatacji. A reszta - psuje się i zużywa tak czy tak :)

Jedź, próbuj, jak będzie OK - zbijaj cenę o napęd i opony oraz co tam uważasz za stan optyczny.

Kończę kolejnym skrótowcem. CCC czyli cena czyni cuda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe, znowu alik dziękuję za rady :beer: :D

Zębatki i łańcuch mają podobno 3500km.

Co do wycieku z pod uszczelki to:

"z tym spoceniem to przyznam sie że czujnik oleju za cylindrem mi troche puszczał przez uszczezlke i zrobiłem to na silikon i jest dobrze.gwarantuje że to nie spod cylindra. "

Przewód to odpowietrzenie od baku.

W sobotę postaram się pojechać po moto. Tym razem 550 km :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ech… Daj sobie spokój. Ile takich niespodzianek jeszcze tam drzemie? Zastanów się. Czujnik oleju… Aha a co robi olej? Smaruje i chłodzi. A co dzieje się z silnikiem bez oleju?

Odpowietrzenie baku - powinno przebiegać inaczej. Tam też zapewne coś było robione i nie doprowadzone do stanu sprzed rozpoczęcia roboty. Przewód jest przyciśnięty przez kanapę. Jeśli działa to tak jak myślę to skutkiem powinny być problemy w dopływie paliwa - ciśnienie w baku nie może być wyrównane z ciśnieniem atmosferycznym. Proszę o korektę kolegów wiedzących lepiej jak działa system doprowadzenia paliwa w GSie. Coś mi dzwoni

Zatrzymałem się na etapie gaźnikowych motocykli :D

Czy rzeczywiście CCC? Rozumiem, że moto w Polsce zarejestrowane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po taki sprzęcik to możesz pojechać z nudów a nie w podróż która wynosi 1100km! Skad Ty właściwie jesteś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawle, cena jest atrakcyjna. Jak rozumiem kolega ma ograniczony budżet…

Wiem, wiem… jak to było z tymi psami? :D

Może jednak lepszy byłby zadbany i dopieszczony F650? Przyjemność z jazdy i za rok zmiana na nowszy/lepszy. Dobra lokata kapitału. Chętnych na eFki w dobrym stanie zawsze tu sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Własnie nie wiem ile ma kosztować ten sprzęt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę poszukiwań i łatwo zlokalizować. :D Upublicznienie pozostawiam koledze anonymous :D (BTW mam nadzieję, że wybierze sobie potem jakiś lepszy nick :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cena jest przyzwoita, w sam raz do zbicia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem z pod Gdańska, dokładnie Tczew. Kawałek drogi jest, no ale cena atrakcyjna i myślę, że jeśli nie wynikną jakieś inne usterki to bym go brał. Narazie sprzedający opuścił cenę o 500.

W najgorszym przypadku będę miał dla Was dawcę części 8-)

Alik, płytkę wyślę w poniedziałek, chyba że zależy Ci na czasie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z plytka sie nie spieszy. :D

To Kiedy jedziesz ogladac strucelka? Zebys znow nie zostal z reka w nocniku. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..powiem tak.... wygląda na Włoski... :D

....nie spotkałem się z sytuacją, w której sprzedaje-oferuje sie w takim kiepskim stanie wizualnym motocykl lub nawet samochód jeśli nie rządzą emocje typu,: "już więcej grosza doń nie dołożę".

Gość liczyć raczej potrafi i wie że za 1000 pln ( tanie kostki, jakiś lepszy łańcuch, malowanie, manetki, trochę serca i czyszczenia + duze ilosci plaka :D ) doprowadzi moto do stanu, w którym będzie mógł wystawić cenę minimum 10 000 pln i dalej za Dakara będzie atrakcyjna, no chyba że taka inwestycja to duże ryzyko i może się się nie udać...

Tym samym wielce prawdopodobne, iż poprzez niechlujny wygląd chce uzasadnić niską cenę ( moim zdaniem nawet za obecny wizualny stan, zbyt niską- jeszcze słyszę ze na telefon opuszcza o 500 ?? ) stara sie ukryć poważniejsze wady..

Obym sie mylił ale sprawdź dokładnie to moto, gdyż niechlujność niestety lubi się mścić na kolejnym właścicielu.......pamiętaj też że Włosi nie mają zimy i sezon tam trwa - cały rok, przebieg może mieć spokojnie x2..... a taki przebieg + brak dbałości to B...M...Wydatki...

Powodzenia w zakupie, ja za swój trochę przepłaciłem vs. rocznik ( sprowadzony z Włoch :D ) ale, jak na razie opłaciło się.... :D

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O 00.30 mam pociąg, po przespanej nocy w super komfortowych warunkach, naszych ekskluzywnych linii kolejowych 8-), wysiadam w Dęblinie, gdzie podjedzie po mnie właściciel motka.

Nie chce snuć domysłów i wymyślać teorii czemu motocykl zaniedbany, ale właściciel to student (zresztą tak jak ja :D ) i możliwe że nie ma środków/czasu aby się tym zająć.

Z resztą wszystko się okaże jutro 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie zapomij kasku :-) Trzymam kciuki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i pojechał… :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

alik, odezwij się proszę na mój nr- 606-819-808. dzwonieł ale nie odbierasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odezwałem się.

Kupił. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol:

Ma zamiar wracać na kółkach - jeśli dobrze poszło to już się toczy - w Warszawie decyzja czy jechać dalej na Tczew czy zostawić sprzęt u znajomego aż będzie odrobinę cieplej. Pogoda pod psem i niby ma ciuchy, ale zawsze to parę kilometrów jest. Na pierwszy raz :)

Ja po pierwsze moto też jechałem 300 km do Gdańska i powrót na kołach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×