Skocz do zawartości
evita

Zamierzam kupić moto... i potrzebuję przymiarki.

Recommended Posts

Może trochę głupio ta prośba zabrzmi, ale potrzebuję 'małej' pomocy. Przymierzam się do zakupu motocykla i mam lekki mętlik w głowie. Zastanawiam się nad F650, Suzuki GS500 i Honda CB500.

Najbardziej chciałabym F650... ale problem w tym, że nie znam wysokości tego modelu i nie wiem, czy byłabym w stanie go komfortowo prowadzić. Niska nie jestem, ale do wysokich też nie należę. Siedziałam na F650GS i na F800GS i na obu bałabym się jeździć z moimi obecnymi umiejętnościami - zbyt duże to, zbyt ciężkie...

Nie miałam jednak okazji siedzieć/jechać na ani jednej kilkuletniej F650tce. Stąd moje pytanie - może ktoś z Was z Wrocławia pozwoliłby mi się tylko przymierzyć do maszyny? Chciałabym po prostu na niej usiąść, zobaczyć jak leżą stopy na :podłodze: i czy odbiorę to jako dosiadanie bestii czy zwykłego zwierzaka. Może trochę dziwna prośba, ale skoro mam już zaczynać szukanie maszyny dla siebie, to wolałabym wiedzieć, co tak naprawdę jest na tych zdjęciach na allegro...

O to samo poproszę na forum Hondy, jej też nie widziałam na oczy. :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Juz żałuję że nie jestem z Wrocławia i tym bardziej z Opola... :cry: :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie GSy oferują kanapy w wersji Lady oraz obniżone zawieszenie (opcja fabryczna). Dasz sobie radę. Moto jest do ogarnięcia, ew. przy manewrach parkingowo-postojowych możesz odczuwać jakieś niedogodności. Ale poczekaj na dziewczyny: Jola albo Jagienka są raczej drobne i na pewno chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami.

PS. Dakarowy ale koleżanka nie chciała posiedzieć na Dakarze :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak, z opinii i wymiarów to ja wiem, że "jakoś" dam radę. Ale kupować motocykl (tj. szukać czegoś do kupienia) nie mając z tym wcześniej styczności... jakoś mnie to nie cieszy. Wolałabym "dotknąć" to czego szukam. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PS. Dakarowy ale koleżanka nie chciała posiedzieć na Dakarze

Oj tam, oj tam... :mrgreen:

Urzekła mnie chęć sprawdzenia... i tu zacytuję:

czy odbiorę to jako dosiadanie bestii czy zwykłego zwierzaka

:D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko - ja żeby usiąść na KTMa jechałem z Poznania aż do Kikołu (Vengosh wie gdzie) w deszczu.

:D

@Dakarowy: bestia się w Tobie budzi wieczorami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej Hej :D Na dakarze to ja bym też usiadła ;)

Ale Wy się ze mnie śmiejecie... a ja tu biedna, sama, z takim ogromnym problemem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bracia Wrocławianie, do maszyn! :D W sukurs białogłowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej, ja jeżdżę drugi sezon, więc umiejętności jeszcze nie są wielkie, należę do tych mniejszych i GSa ogarniam. W kwestii Fki się nie wypowiem bo nie miałam styczności. Na Dakarze nie dostaję nogami do ziemi i nie ogarniam. Ale miałam to szczęście, że chłopaki z forum dali się przymierzyć do GSa (i nawet przejechać!) i do dakara (to w ramach ciekawostki).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doodek, dla mnie to jest pierwszy sezon i do tego niewiele jeździłam... Boję się że marzę o zbyt dużej maszynie dla mnie. Chcę się przymierzyć, niekoniecznie przejechać. Przejechałam się jakiś czas temu F650GS z 2010 i byłam przerażona. Chyba mam zbyt krótkie nóżki :D

A jeszcze muszę dodać, że do strachliwych nie należę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Evita, ja tutaj Jezusem Ci pociągnę: Nie obawiaj się. Uwierz! :D

Kupiłem twina F650 GS jako pierwsze w życiu moto (ponoć dziady na starość tak mają). Pierwze kilometry były straszne, bo mydawało mi się, że przesadziłem; że maszyna za duża, za ciężka itd. Ale byłem w błędzie.

Wysokości bym się nie obawiał (Alicja ma twina F800 Gs z obniżanym zawieszeneim i niską kanapą). Jagienka jeździ tak samo zrobionym GS-em, ale model sprzed 2008 roku, a więc "cyngiel".

Jeśli chciałabyś spróbować przymierzyć się do twina, to jutro będę w Gostyniu. mogę pojechać kawałek w kierunku Wrocka, ale nie wiem czy ty masz okazję i chęć kopsnąć się w kierunku Poznania (lub Gostynia). ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff, nie dam rady się jutro wybrać poza Wrocław :/ A szkoda. Naprawdę mam mętlik w głowie. To ma być mój pierwszy motor - taki pierwszy mój. Do tej pory jeździłam okazjonalnie, na czymś pożyczanym. I nie były to duże motocykle - F650GS była wśród nich największa i pamiętam, że wtedy obiecałam ją sobie na 3 sezon. Ostatnie pół roku spędziłam na F800GS i mimo, iż to było jako pasażer, zakochałam się w niej. Nie wyobrażam sobie, żeby mieć w przyszłości inny motocykl. Ale... F650 na pierwszy... Ja mam tylko 168...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezeli chcesz sprawdzić jak się siedzi na Suzuki DL650 V-Strom to daj znac. Na oporów mam nie daleko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja mam tylko 168...

a ja 162... a z tego co wiem, to są i niższe babki na tym forum

poza tym to zawsze tak jest - najpierw coś jest duuuże, a potem małe jak skuter/hulajnoga. no może przesadzam, ale na początku roku np bałam się podejść do trampka mojego faceta, bo go nie ogarniałam. A całkiem niedawno na nim już jechałam... kwestia poćwiczenia, przyzwyczajenia się... jak się z GSa przesiadłam na chwilę na moje poprzednie moto to okazało się takie malutkie i poręczne... a jak za pierwszym razem siedziałam na moim poprzednim moto to nie mogłam go opanować i glebił mi co chwilę...

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DL650V-Storm to ja raczej na pierwsze moto nie kupię... :D Choć byłoby miło ;)

Ale jak będziesz miał plan wybierać się w moje strony, możesz dać znać :D Chętnie usiądę (kurcze.. czy ja głupio z tą całą prośbą o przymiarkę wyglądam..?) :D

Dziś wieczorem wyjeżdżam z Wrocławia na kilka dni - będę z powrotem na weekend.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
to nie mogłam go opanować i glebił mi co chwilę...

Oj... ale to nie brzmi zachęcająco... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mało oryginalna podpowiedź - Jedź do salonu BMW we Wrocławiu może mają (a powinni) nowy model G 650 GS - to jest prawie to samo. Wysokość siedzenia jest taka sama.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mało oryginalna podpowiedź - Jedź do salonu BMW we Wrocławiu może mają (a powinni) nowy model G 650 GS - to jest prawie to samo. Wysokość siedzenia jest taka sama.

Byłam jakiś czas temu. Nie mieli. Jedyny który był, był już sprzedany i nie można go było "dotykać".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mało oryginalna podpowiedź - Jedź do salonu BMW we Wrocławiu może mają (a powinni) nowy model G 650 GS - to jest prawie to samo. Wysokość siedzenia jest taka sama.

Byłam jakiś czas temu. Nie mieli. Jedyny który był, był już sprzedany i nie można go było "dotykać".

Kilka tygodni w Nowym Tomyślu - Pawelec - mieli jako demo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

już się chłopy biją który to pierwszy sprzęta podstawi... ale Panowie żaden w modelowe preferencje nie trafia :D

... a ja na krzykach mam w garażu obecnie oprócz mojego Dakara jeszcze Honde CB500 i super tenerke jakbys również preferowała :D tylko ciężko mnie w garażu spotkać :? często 16-19 spaceruje z dzieciakami w pobliżu ;) pisz PW :D

ps. F650 ma Tropicielka, która to czasem parkuje niedaleko na krzykach, bywa tu u nas czasami, spróbuj się skontaktować :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

już się chłopy biją który to pierwszy sprzęta podstawi... ale Panowie żaden w modelowe preferencje nie trafia :D

... a ja na krzykach mam w garażu obecnie oprócz mojego Dakara jeszcze Honde CB500 i super tenerke jakbys również preferowała :D tylko ciężko mnie w garażu spotkać :? często 16-19 spaceruje z dzieciakami w pobliżu ;) pisz PW :D

Żarty żartami :D Ale CB500 to bym przymierzyła i od razu Dakara też... :D Będę Cię męczyć na PW jak wrócę w weekend...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że wersja F 650 ST jest odrobinę niższa.Do mojej F-ki przymierzały się osoby o wzroście ok 165 cm i tragedii nie było.Ja przez zakupem przymierzałem wszystko co się nie broniło zatem to chyba normalna praktyka :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×